Fotelik i wózek

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik i wózek

Post autor: hubi_pl »

into pisze:Czesc,
Jestem w trakcie wyboru dwoch fotelikow do S2. Dzieci e wieku 3l i 10m, zalezy mi na jezdzie tylem do kierunku jazdy oraz regulacji oparcia. Obecnie posiadam axkid minikid oraz besafe ktory byl z wozkiem. Ten axkid jest bardzo dobry jednak brakuje mi w nim regulacji oparcia a synek lubi pospac w aucie. Bazy iso fix mile widziane. Ktos cos poleci? Cena do 2000szt.
Napisz skąd jesteś to może znajdę sklep dla Ciebie.
Mr Haldex
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik i wózek

Post autor: hubi_pl »

whity pisze:
hubi_pl pisze:Chyba nie ;)
wypowiedz sie proszę o smartkidbelt

https://smartkidbelt.com
Tragedia jakaś nie produkt, w ogóle nie zabezpiecza głowy i tułowia dziecka, a i zmienia geometrię pasa nad którym pracował sztab ludzi, czyli tego z auta. Dla mnie to powinno być zakazane...

Reklama która mi się wyświetliła to chyba najlepszy dowód że to śmietnik nie produkt, a jedyna zaleta to brak mandatu....bo nawet sam producent od razu tak to reklamuje :D
Obrazek
Mr Haldex
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Fotelik i wózek

Post autor: into »

hubi_pl pisze:
into pisze:Czesc,
Jestem w trakcie wyboru dwoch fotelikow do S2. Dzieci e wieku 3l i 10m, zalezy mi na jezdzie tylem do kierunku jazdy oraz regulacji oparcia. Obecnie posiadam axkid minikid oraz besafe ktory byl z wozkiem. Ten axkid jest bardzo dobry jednak brakuje mi w nim regulacji oparcia a synek lubi pospac w aucie. Bazy iso fix mile widziane. Ktos cos poleci? Cena do 2000szt.
Napisz skąd jesteś to może znajdę sklep dla Ciebie.
Czesc,

Jestem z Leżajska. Do 100km spokojnie moge sie szarpnac.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fotelik i wózek

Post autor: Camillinhio »

hubi_pl pisze:
whity pisze:
hubi_pl pisze:Chyba nie ;)
wypowiedz sie proszę o smartkidbelt

https://smartkidbelt.com
Tragedia jakaś nie produkt, w ogóle nie zabezpiecza głowy i tułowia dziecka, a i zmienia geometrię pasa nad którym pracował sztab ludzi, czyli tego z auta. Dla mnie to powinno być zakazane...

Reklama która mi się wyświetliła to chyba najlepszy dowód że to śmietnik nie produkt, a jedyna zaleta to brak mandatu....bo nawet sam producent od razu tak to reklamuje :D
Obrazek
Wiesz, oczywistym jest, że tylko odpowiedni fotelik zabezpieczy najlepiej, zwłaszcza głowę, czy tułów. Jednak nie zawsze masz możliwość skorzystania z fotelika: auto z wypożyczalni, przejazd taksówką, konieczność przewiezienia 3 osób z tyłu. Fotele z grupy do 36 kg / 150 cm są zazwyczaj bardzo szerokie i dość mocno utrudniają jazdę 3 osobom z tyłu. Właściwie wtedy bezpieczny jest tylko pasażer fotelika, a pozostałe dwie osoby nie. A chyba należy dbać o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów? ;)

Sama zmiana geometrii przebiegu pasa to chyba też nie takie złe rozwiązanie, a właściwie to dobra rzecz. Przecież pasy w aucie też są uniwersalne i inaczej będą przebiegały przez kogoś o wzroście 190 cm i masie 95 kg, niż na kimś o wzroście 155 cm i masie 50 kg. Np. dlatego producenci samochodów dopuszczają regulację wysokości mocowania pasa dla przednich siedzeń. Tak aby jak najbardziej dopasować przebieg pasa dla danego pasażera. Także taki produkt, który dopasowuje przebieg pasa do wzrostu pasażera, to chyba dobra opcja? Zwłaszcza, że w różnych krajach Unii są inne przepisy mówiące o min. wysokości pasażera, który może jechać bez fotelika. W PL to 150 cm, a np. w Hiszpanii czy Belgii 135 cm (różnica spora). Skoro więc w niektórych krajach można przewozić dziecko bez fotelika już od 135 cm, to znaczy że im nie zależy na ich bezpieczeństwie? ;)

Taki pas ma być alternatywą, rozwiązaniem doraźnym, a w porównaniu do tzw. poddupników to chyba lepsze rozwiązanie?

Podkładki też nie zabezpieczają głowy i tułowia, a dodatkowo przy czołowym dziecko ma tendencje do nurkowania, a stosowane są szeroko np. w taksówkach, czy wypożyczalniach aut.

Więc nie wiem, czy opisany produkt to od razu śmietnik? Wszystko jest przecież kwestią sytuacji ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik i wózek

Post autor: hubi_pl »

into pisze: Czesc,

Jestem z Leżajska. Do 100km spokojnie moge sie szarpnac.
Możesz spróbować w Bobowózkach w Zamościu, do KRK to juz 200km....

Camillinhio pisze:Wiesz, oczywistym jest, że tylko odpowiedni fotelik zabezpieczy najlepiej, zwłaszcza głowę, czy tułów. Jednak nie zawsze masz możliwość skorzystania z fotelika: auto z wypożyczalni, przejazd taksówką, konieczność przewiezienia 3 osób z tyłu. Fotele z grupy do 36 kg / 150 cm są zazwyczaj bardzo szerokie i dość mocno utrudniają jazdę 3 osobom z tyłu. Właściwie wtedy bezpieczny jest tylko pasażer fotelika, a pozostałe dwie osoby nie. A chyba należy dbać o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów? ;)

Sama zmiana geometrii przebiegu pasa to chyba też nie takie złe rozwiązanie, a właściwie to dobra rzecz. Przecież pasy w aucie też są uniwersalne i inaczej będą przebiegały przez kogoś o wzroście 190 cm i masie 95 kg, niż na kimś o wzroście 155 cm i masie 50 kg. Np. dlatego producenci samochodów dopuszczają regulację wysokości mocowania pasa dla przednich siedzeń. Tak aby jak najbardziej dopasować przebieg pasa dla danego pasażera. Także taki produkt, który dopasowuje przebieg pasa do wzrostu pasażera, to chyba dobra opcja? Zwłaszcza, że w różnych krajach Unii są inne przepisy mówiące o min. wysokości pasażera, który może jechać bez fotelika. W PL to 150 cm, a np. w Hiszpanii czy Belgii 135 cm (różnica spora). Skoro więc w niektórych krajach można przewozić dziecko bez fotelika już od 135 cm, to znaczy że im nie zależy na ich bezpieczeństwie? ;)

Taki pas ma być alternatywą, rozwiązaniem doraźnym, a w porównaniu do tzw. poddupników to chyba lepsze rozwiązanie?

Podkładki też nie zabezpieczają głowy i tułowia, a dodatkowo przy czołowym dziecko ma tendencje do nurkowania, a stosowane są szeroko np. w taksówkach, czy wypożyczalniach aut.

Więc nie wiem, czy opisany produkt to od razu śmietnik? Wszystko jest przecież kwestią sytuacji ;)
Jak wypożyczasz auto, zawsze masz możliwość dodania fotelika, jak zamawiasz taxi mówisz że potrzebujesz fotelik, ale tu producent nie stawia na to - stawia na nie otrzymanie mandatu, czyli nie myśli o sytuacjach opisanych przez Ciebie, a regularne używanie tego czegoś zamiast fotelika. Są teraz na rynku fotele tej grupy, gdzie możesz nawet 3 na raz zmieścić, więc myślę że i osoba dodatkowa wejdzie :)

Zmiana geometrii to bardzo zła rzecz, dlatego właśnie trzeba używać fotela, tak aby bardziej dopasowywać dziecko do pasów, a nie pasy do dziecka. To cała podwalina idei bezpieczeństwa, czyli używania fotelików.

Nie chce wchodzić w przepychanki co lepsze czy ten klips czy poddupnik - żadne :D

ps. poddupnik z prowadnicą pasa (potocznie zwane podłokietnikiem) akurat zabezpiecza i nie ma opcji efektu nurkowania, co nie znaczy że jest dobrym zabezpieczeniem dziecka.

Wg mnie ten klips to śmietnik, a piszę to na bazie już teraz ponad 8 letniego doświadczenia w pracy z fotelikami ;) na targach widzimy podobnych rozwiązań mnóstwo, ale one umierają, nikt przy zdrowych zmysłach tego nie będzie używał.

Żeby było jasne, zawsze prowadząc warsztaty/szkolenia, na końcu powtarzam - my tylko możemy przedstawić jak jest bezpieczniej, a każdy zrobi co zechce po wyjściu z sali :D

pzdr :)
Mr Haldex
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fotelik i wózek

Post autor: Camillinhio »

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze klika pytań / uwag :P

Nie spotkałem się jeszcze z wypożyczalnią, która dla mojej córki oferowałaby fotelik (grupa 3) zamiast podkładki. W 100% przypadków jest to podkładka. ;)

A jak się to wszystko ma do różnych przepisów w różnych krajach dotyczących min. wzrostu dziecka?

Czy dla fotelików grupy 1/2 korzystających z pasów samochodowych przypadkiem nie zmieniamy geometrii pasa? ;)

I proszę podaj mi przykład wąskiego fotela dla dziecka 140+, który będzie bezpieczny i pozwoli na podróż pozostałym dorosłym pasażerom z tyłu ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotelik i wózek

Post autor: kamracik »

hubi_pl pisze:Zmiana geometrii to bardzo zła rzecz, dlatego właśnie trzeba używać fotela, tak aby bardziej dopasowywać dziecko do pasów, a nie pasy do dziecka.
Tak się czepię na poprawę humoru :mrgreen: Chyba łatwiej jednak kupić inny fotelik, aniżeli dziecko pasujące do obecnego fotelika (pasów) :P

W temacie natomiast, wiedząc jakie siły działają na pasy podczas wypadku, jakoś ciężko mi zaufać kawałkowi plastyku. Idea działania tego ogranicznika jest słuszna i wydaje mi się, że nie wpływa to negatywnie na działanie pasów tak jak Kamil mówi, ale ten plastyk? Żeby to chociaż kawałek jakiegoś metalu był.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik i wózek

Post autor: hubi_pl »

Camillinhio pisze:Dzięki za odpowiedź. Jeszcze klika pytań / uwag :P

Nie spotkałem się jeszcze z wypożyczalnią, która dla mojej córki oferowałaby fotelik (grupa 3) zamiast podkładki. W 100% przypadków jest to podkładka. ;)

A jak się to wszystko ma do różnych przepisów w różnych krajach dotyczących min. wzrostu dziecka?

Czy dla fotelików grupy 1/2 korzystających z pasów samochodowych przypadkiem nie zmieniamy geometrii pasa? ;)

I proszę podaj mi przykład wąskiego fotela dla dziecka 140+, który będzie bezpieczny i pozwoli na podróż pozostałym dorosłym pasażerom z tyłu ;)
Co do wypożyczalni, najlepiej jak jest pełen fotel, jak nie to podkładka będzie lepsza niż ta złączka, bo nie zmieniasz właśnie geometrii....dopasowujesz dziecko, unosząc je.

Nie wiem o co pytasz odnośnie tych przepisów, to już sprawdzaj w krajach różnych :D

Foteliki grupy 1/2 vs. geometria pasa montażowego - przypadkiem nie, ponieważ dziecko jest tam zapinane w uprząż...sorry nie wyszło :twisted: :shock: 8-) :D

Przykład: BeSafe izi Flex - wpisz w google i zobaczysz grafiki z 3 fotelikami na kanapie albo 2 fotele + osoba dorosła.

cheers ;)
Mr Haldex
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fotelik i wózek

Post autor: Camillinhio »

hubi_pl pisze: Nie wiem o co pytasz odnośnie tych przepisów, to już sprawdzaj w krajach różnych :D
Pisałem w pierwszym poście, że w różnych krajach europejskich są różne wytyczne odnośnie minimalnego wzrostu dziecka, który upoważnia do jazdy bez fotelika. W Polsce to 150 cm, a np. w Hiszpanii 135 cm. I kto ma rację? Podałem też przykład osób dorosłych o różnym wzroście, które korzystają z pasów standardowych. Nie odniosłeś się do tych informacji w żaden sposób.
hubi_pl pisze: Foteliki grupy 1/2 vs. geometria pasa montażowego - przypadkiem nie, ponieważ dziecko jest tam zapinane w uprząż...sorry nie wyszło :twisted: :shock: 8-) :D
Fakt, te grupy mają swoje pasy. Używałem jakiś czas temu, zapomniało mi się ;)
hubi_pl pisze: Przykład: BeSafe izi Flex - wpisz w google i zobaczysz grafiki z 3 fotelikami na kanapie albo 2 fotele + osoba dorosła.

cheers ;)
Sorry nie wyszło ;)

Obrazek

Pacjent Besafe iZi Up X3 Fix - szerokość według producenta 44 cm. Wspomniany przez Ciebie fotel ma tą samą szerokość. Być może 3 wejdą na kanapę, ale nie do auta grupy VAG ;)

Dodatkowo przy podnoszeniu fotelika jego konstrukcja rozszerza się, także im większe dziecko, tym mniej miejsca. I tu można wrócić do wzrostu, jaki daje gwarancję odpowiedniej ochrony na siedzeniu, czy 150 cm (jak w PL), czy np. 135 cm, jak w innych krajach?
Obrazek
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik i wózek

Post autor: hubi_pl »

Camillinhio pisze:
hubi_pl pisze: Nie wiem o co pytasz odnośnie tych przepisów, to już sprawdzaj w krajach różnych :D
Pisałem w pierwszym poście, że w różnych krajach europejskich są różne wytyczne odnośnie minimalnego wzrostu dziecka, który upoważnia do jazdy bez fotelika. W Polsce to 150 cm, a np. w Hiszpanii 135 cm. I kto ma rację? Podałem też przykład osób dorosłych o różnym wzroście, które korzystają z pasów standardowych. Nie odniosłeś się do tych informacji w żaden sposób.
Jak wspomniałęm to trzeba zawsze sprawdzać w danym kraju, jak z każdym przepisem w ruchu drogowym. U nas też 135 z tyłu, albo w ogóle bez fotelika jak jest 3 dzieci.....to jedno może, ale te przepisy są chore i serio, lepiej myśleć niż wierzyć przepisom.
Camillinhio pisze:
hubi_pl pisze: Przykład: BeSafe izi Flex - wpisz w google i zobaczysz grafiki z 3 fotelikami na kanapie albo 2 fotele + osoba dorosła.

cheers ;)
Sorry nie wyszło ;)

Obrazek

Pacjent Besafe iZi Up X3 Fix - szerokość według producenta 44 cm. Wspomniany przez Ciebie fotel ma tą samą szerokość. Być może 3 wejdą na kanapę, ale nie do auta grupy VAG ;)

Dodatkowo przy podnoszeniu fotelika jego konstrukcja rozszerza się, także im większe dziecko, tym mniej miejsca. I tu można wrócić do wzrostu, jaki daje gwarancję odpowiedniej ochrony na siedzeniu, czy 150 cm (jak w PL), czy np. 135 cm, jak w innych krajach?
Wyszło wyszło :)

Wkleiłeś Upa - on nie wejdzie "w trójkę" w normalnym aucie (pomińmy wszystkie małe auta gdzie nawet 3 osoby dorosłe mają problem bo będziemy tu bić pianę do sylwestra :D )
Wracając do Flexa, zobacz na te prezentację
https://youtu.be/YudU4S9sPdg?t=1m33s
będziesz widział jak ten system działa.
Aha - nie wiem co się rozszerza i gdzie, bo na pewno nie w Upie czy Flexie, może inne jakieś fotele innych firm.

PS. To u Ciebie ten Up? jak tak to b dobry wybór fotela.
Mr Haldex
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fotelik i wózek

Post autor: Camillinhio »

Fotel spoko, o ile córka z tyłu jeździ sama ;)

Wakacje spędzi jednak na poddupniku, bo będziemy się przemieszczać w 5 osób.
Obrazek
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik i wózek

Post autor: hubi_pl »

To przynajmniej daj jej taki z prowadnicami pasa, albo na isofixie, aby uniknąć błędu przebiegu pasa....oczywiscie odpukać...itdddddd
Mr Haldex
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik i wózek

Post autor: hubi_pl »

A jeszcze cię dopytam :D wyjąłeś zagłówek za tym iZi Upem?
Mr Haldex
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fotelik i wózek

Post autor: Camillinhio »

Always ;) Zdarza mi się zaglądać do instrukcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik i wózek

Post autor: hubi_pl »

Camillinhio pisze:Always ;) Zdarza mi się zaglądać do instrukcji.
:shock: :shock: :shock: szkolony :D to dobrze wiedzieć że nie pocimy się na darmo ;) szerokości
Mr Haldex
ODPOWIEDZ