Szukam opini

Tematy nie związane z Superbem
szczypiorekFL

Re: Szukam opini

Post autor: szczypiorekFL »

Camillinhio pisze:
szczypiorekFL pisze:
s-e-b-e-b pisze: - popieram, sam kombinuję nad przesiadką z S90 na XC90...jezdziłem takim D5 z pneumatyką i innymi "bajerami" i mega frajda.

Szczypior, jezdziłem ponad miesiąc Q7 3.0 oraz 4.2 - oprócz frajdy z mruczenia 4.2 to Q7 żaden szał.... a może rozważ X6, jakiegoś Land Rovera...bo Jeep nie SRT to plastikowy badziew.

Sczypior jak chcesz wydac na 230 tysi to możesz poszukać luty / marzec nowych XC90 dostepnych z placu
Land Rover odpada mam dużo kolegów co tym jeździ ( anglicy) i krytykują to na potęgę. Co do x6 znalezienie takiego ze środkowym siedzeniem to nie lada sztuka a i wydaje mi się że ma z tylu mało miejsca.

230tys to max. A nie chce auta gołego jednak superb to niska jakość ale wypasione wersje przyzwyczaił mnie do bajerów tak więc będzie to auto używane tak jak pisałem max 100tys przebiegu oraz rocznikowo 2015/ 2016 odliczac też nie mogę także tyle.

Jedyne co patrzyłem na xc60 które jest bardzo fajne ale niestety za male przy 2 dzieci i dwóch fotelikach jednak potrzeba więcej przestrzeni.



Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
XC60 w kabinie ma wystarczająco sporo miejsca na 2 foteliki. Bagażnik niestety nie za duży, to fakt.
Mimo wszystko przy takim budżecie raczej bym szukał nowego auta, niż jakiejś używki. Bo auta tej klasy, nawet jak nie mają tych wszystkich "skodowskich" bajerów, to i tak jeździ się nimi zupełnie inaczej ;)
Powiedz mi jakie uzasadnienie ma kupnie moim przypadku nowego auta :

1. Robie rocznie max 18tys i to jak jadę autem na wakacje co zdążą się bardzo rzadko

2. Utrata wartości po roku to jakieś minimum 25% co przy nie obecność mojej w domu przez 5 miesiecy znaczy że tracę to w ciągu 7 miesięcy (co daje przy wartości nowego auta około 250tys strate około 50tys)

3. Na auto nie biorę żadnych kredytów i nie idzie w żaden leasing dlatego opłaca mi się kupić auto około 2- 3 letnie

4. Superb kupiłem pod koniec 2016 jako roczny samochód z das welt auto za 145tys gdzie wg cennika wtedy ( nie licząc rabatów kosztował z moim wyposażeniem ponad 200tys) a przebieg miał zaledwie 30tys km gdzie w moim przypadku przebieg byłby 18tys a utrata wartości taka sama.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
szczypiorekFL

Re: Szukam opini

Post autor: szczypiorekFL »

Powiedz mi jakie uzasadnienie ma kupnie moim przypadku nowego auta :

1. Robie rocznie max 18tys i to jak jadę autem na wakacje co zdaza się bardzo rzadko

2. Utrata wartości po roku to jakieś minimum 25% co przy nie obecność mojej w domu przez 5 miesiecy znaczy że tracę to w ciągu 7 miesięcy użytkowania w pierwszym roku(co daje przy wartości nowego auta około 250tys strate około 50tys)

3. Na auto nie biorę żadnych kredytów i nie idzie w żaden leasing dlatego opłaca mi się kupić auto około 2- 3 letnie

4. Superb kupiłem pod koniec 2016 jako roczny samochód z das welt auto za 145tys gdzie wg cennika wtedy ( nie licząc rabatów kosztował z moim wyposażeniem ponad 200tys) a przebieg miał zaledwie 30tys km gdzie w moim przypadku przebieg byłby 18tys a utrata wartości taka sama.


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
szczypiorekFL

Re: Szukam opini

Post autor: szczypiorekFL »

No ale nie o to chodziło aby wskazywać mi konfiguratory mimo że żyjemy w dobie doradców to akurat wiem jak używać Google...

Pytanie brzmiało czy ktoś z was jeździł dłużej niż na teście powyższymi autami i może wymienić plusy i minusy , doradzać nie musicie bo i tak zdecyduje sam bardziej mnie interesuje typowo rodzinną eksploatacja.

Tak czy siak dzieki za rozmowe

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szukam opini

Post autor: Camillinhio »

szczypiorekFL pisze:Powiedz mi jakie uzasadnienie ma kupnie moim przypadku nowego auta :

1. Robie rocznie max 18tys i to jak jadę autem na wakacje co zdaza się bardzo rzadko

2. Utrata wartości po roku to jakieś minimum 25% co przy nie obecność mojej w domu przez 5 miesiecy znaczy że tracę to w ciągu 7 miesięcy użytkowania w pierwszym roku(co daje przy wartości nowego auta około 250tys strate około 50tys)

3. Na auto nie biorę żadnych kredytów i nie idzie w żaden leasing dlatego opłaca mi się kupić auto około 2- 3 letnie

4. Superb kupiłem pod koniec 2016 jako roczny samochód z das welt auto za 145tys gdzie wg cennika wtedy ( nie licząc rabatów kosztował z moim wyposażeniem ponad 200tys) a przebieg miał zaledwie 30tys km gdzie w moim przypadku przebieg byłby 18tys a utrata wartości taka sama.


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Nie kupuj, a wypożyczaj. Będziesz spłacał utratę wartości samochodu, a po 2 latach zmienisz na inne.

Przykład Twojego superba raczej kiepski, bo w mojej ocenie trochę Cię na nim skroili ;)
Obrazek
szczypiorekFL

Re: Szukam opini

Post autor: szczypiorekFL »

s-e-b-e-b pisze:
szczypiorekFL pisze: Superb kupiłem pod koniec 2016 jako roczny samochód z das welt auto za 145tys gdzie wg cennika wtedy ( nie licząc rabatów kosztował z moim wyposażeniem ponad 200tys) a przebieg miał zaledwie 30tys km gdzie w moim przypadku przebieg byłby 18tys a utrata wartości taka sama.
przykład raczej słaby bo nie liczy sie ceny cennikowej tylko cenę po rabatach....więc mozliwe, że za roczne (które wg ciebie traci 25%) zapłaciłeś drożej niż za nowe :mrgreen:

Powodzenia w zakupie.
Albo ja napisałem źle albo ty mnie źle zrozumiałeś... chodzi o nowe z salonu traci około 25% nawet jak dostaniesz 10% rabatu to dalej tracisz 15% ( odniosłem się do twojej propozycji z konfiguratorem i zakupem nowki z salonu)


2 letnia uzywka nie ma opcji aby traciła tak radykalnie na wartości bo pierwszy największy spadek ma już za sobą.

Superb 3 po superb 2 jest moim 2 używanym autem ( reszta to były nowe auta albo już po utracie wartości takiej że mogłyby tylko zyskiwać) i wiem że utrata wartości jest ale nie tak sporą jak przy nowy aucie.

Dzięki

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
szczypiorekFL

Re: Szukam opini

Post autor: szczypiorekFL »

No i chyba niechcesz napisać że auto które kosztuje w salonie 200tys kupujesz za 145tys no chyba że odpiszesz sobie VAT ale mnie to nie dotyczy.

Bo to by dawało rabat w wysokości około właśnie 25% jak masz takie wtyki proszę pomoz mi kupić w takiej cenie auto a ja odpale na dzień dobry za twoją usługę 10tys
Dla ciebie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
szczypiorekFL

Re: Szukam opini

Post autor: szczypiorekFL »

s-e-b-e-b pisze:
szczypiorekFL pisze: chodzi o nowe z salonu traci około 25% nawet jak dostaniesz 10% rabatu to dalej tracisz 15% (
Szczypior to policz to tak, że nowe auto traci 25% na wartości...a Volvo daje teraz 20% rabatu...to warto dla 5% szukać używki bez gwarancji ?
No jak daje 20% to można się skusić pytanie czy na wszystko czy tylko na dostępne na placu ,będę musiał sprawdzić.

Dzięki za info

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Szukam opini

Post autor: Lukii »

Merc nawet teraz daje 19% więc i Volvo da rade.
Popatrz co mają dealerzy bo np jak przeglądałęm V90 to są niewielkie różnice między:

używką --> https://allegro.pl/ogloszenie/volvo-v90 ... 7707800803

a nówką --> https://allegro.pl/ogloszenie/volvo-v90 ... 7714082078

30 tys nie zachęca do zakupu używki.
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Szukam opini

Post autor: CLO27 »

szczypiorekFL pisze:No i chyba niechcesz napisać że auto które kosztuje w salonie 200tys kupujesz za 145tys no chyba że odpiszesz sobie VAT ale mnie to nie dotyczy.

Bo to by dawało rabat w wysokości około właśnie 25% jak masz takie wtyki proszę pomoz mi kupić w takiej cenie auto a ja odpale na dzień dobry za twoją usługę 10tys
Dla ciebie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
189/147....nufka z salunu
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szczypiorekFL

Re: Szukam opini

Post autor: szczypiorekFL »

CLO27 pisze:
szczypiorekFL pisze:No i chyba niechcesz napisać że auto które kosztuje w salonie 200tys kupujesz za 145tys no chyba że odpiszesz sobie VAT ale mnie to nie dotyczy.

Bo to by dawało rabat w wysokości około właśnie 25% jak masz takie wtyki proszę pomoz mi kupić w takiej cenie auto a ja odpale na dzień dobry za twoją usługę 10tys
Dla ciebie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
189/147....nufka z salunu
Ejjj to ty wogole superb za darmo dostałeś minus VAT wychodzi prawie 120tys kurde nic tylko firmę zakładać....


Choć nie lubię nazwy marynarz bo marynarzem nie jestem ale mam książeczkę marynarka a widzę że volvo ma jakieś zniżki dla właśnie tej grupy zawodowej coraz bardziej przekonuje się do chinskoszwedzkiego wynalzku

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Szukam opini

Post autor: CLO27 »

W mesiu tez masz dla takich wybranych grup zniżki :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Szukam opini

Post autor: Lukii »

szczypiorekFL pisze: Choć nie lubię nazwy marynarz bo marynarzem nie jestem ale mam książeczkę marynarka a widzę że volvo ma jakieś zniżki dla właśnie tej grupy zawodowej coraz bardziej przekonuje się do chinskoszwedzkiego wynalzku
Tak dla grup zawodowych specjalne rabaty mają.
Jeśli masz budżet 230 koła to lepiej podjedź do dealera i pogadaj.
Myślę że jesteś w stanie na miejscu coś dobrego ugrać.
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam opini

Post autor: Łuki_ssuperb »

s-e-b-e-b pisze:Łuki...nie pasuje to sp.....
przekonałeś mnie dołączę do Was ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
szczypiorekFL

Re: Szukam opini

Post autor: szczypiorekFL »

No i pierwsze zdziwienie napisałem do volvo drywa z zapytaniem co i jak i z czym się teraz je no i jaki sos polewać jak coś... Tak miłej odpowiedzi i szczegółowych pytań i poswieconego czasu Nie zaznalem do tej pory w żadnym salonie... wszystko na messengerze a teraz czekam na szczegółową ofertę pod moje oczekiwania... co tu mówić daleko skodzie czy też vw do takiej miłej i fachowej obsługi.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Szukam opini

Post autor: szms »

Obsługa w zasadzie w kazdym salonie jest super do czasu... aż kupisz auto :lol:
ODPOWIEDZ