Fotelik dla starszaka

Tematy nie związane z Superbem
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: maureliusz »

Miałem się prawie zgodzić... ale znowu napisałeś tę....swoje:
"chciałem tylko wspomnieć, że przy określonych warunkach poddupnik jest lepszy niż nic lub źle dobrany fotelik"

Proszę Cię! Chyba w jakiś ekstremalnych przypadkach... poniżej 1%.

Jeszcze jedno. Czemu inne kraje te zaje...fajne poddupniki ... zakazały? Otaczają nas idioci...?

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
elmander
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2019, o 16:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Leszek

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: elmander »

marszal pisze:
maureliusz pisze:


chciałem tylko wspomnieć, że przy określonych warunkach poddupnik jest lepszy niż nic lub źle dobrany fotelik

Napisz proszę jakie to " określone warunki" ?
Pietrówa
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2019, o 16:11
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 174,7
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Ząbki

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: Pietrówa »

Jaki fotelik dla dziecka 6-7 lat: 15-36 kg.

Jaka marka: taka, która wydaje nam się bezpieczna ale absolutnie przed zakupem należy przymierzyć dziecko do fotelika. Ja dla przykładu chciałem kupić Concorda transformera XT i jak wsadziłem dzieciaka do fotelika to latał w nim jak "piersi u starej kurtyzany".
Czy poddupnik jest dobry czy zły? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi bo wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli tylko możemy woźmy dzieciaka najdłużej jak się da w pełnym foteliku. Jeżeli stoimy przed faktem czy przewieźć dzieciaka na zwykłym fotelu (oczywiście w miarę możliwości absolutnie tego unikajmy) czy na poddupniku to już lepszy będzie poddupnik bo pas bezpieczeństwa będzie przebiegać w bardziej prawidłowej pozycji.

Sprawa kluczowa - co nam daje pełny foteli? Ochronę boczną - głowa dziecka ma mniejszy dystansu do przebycia przez co impet uderzenia bocznego będzie mniejszy. Dodatkowo pas bezpieczeństwa jest odpowiednio poprowadzony i podczas wypadku nie udusi dziecka. Jeżeli auto fabrycznie jest wyposażone w fotele do transformacji w poddupnik to na 99 % powinno mieć również poduszki boczne.

Ile zapłacić za fotelik? Maksymalnie na ile nas stać i nie chodzi tutaj aby kupić za najdroższą cenę jaka jest na rynku tylko jak stoimy przed dylematem czy tańszy w którym dziecko gorzej siedzi czy o wiele droższy, który jest bardzo dobrze dopasowany to wybierzmy ten droższy. Dla przykłady 1 tyś PLN to masa kasy ale jak nie daj Bóg coś się wydarzy to i 100 tysi byśmy dali aby cofnąć się i wybrać ten lepszy fotelik. Oczywiście nie zawsze tak jest że droższe znaczy lepsze, najlepszy jest ten fotelik, który jest najlepiej dopasowany do danego dziecka.

Piotrek.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: hubi_pl »

maureliusz pisze:...
Jeszcze jedno. Czemu inne kraje te zaje...fajne poddupniki ... zakazały? Otaczają nas idioci...?
Wskaż mi proszę jakie kraje - nie słyszałem nigdy o takim zakazie. Na pewno nie Europejskie.

Pietrówa pisze:Jaki fotelik dla dziecka 6-7 lat: 15-36 kg.

Jaka marka: taka, która wydaje nam się bezpieczna ale absolutnie przed zakupem należy przymierzyć dziecko do fotelika. Ja dla przykładu chciałem kupić Concorda transformera XT i jak wsadziłem dzieciaka do fotelika to latał w nim jak "piersi u starej kurtyzany".
Czy poddupnik jest dobry czy zły? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi bo wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli tylko możemy woźmy dzieciaka najdłużej jak się da w pełnym foteliku. Jeżeli stoimy przed faktem czy przewieźć dzieciaka na zwykłym fotelu (oczywiście w miarę możliwości absolutnie tego unikajmy) czy na poddupniku to już lepszy będzie poddupnik bo pas bezpieczeństwa będzie przebiegać w bardziej prawidłowej pozycji.

Sprawa kluczowa - co nam daje pełny foteli? Ochronę boczną - głowa dziecka ma mniejszy dystansu do przebycia przez co impet uderzenia bocznego będzie mniejszy. Dodatkowo pas bezpieczeństwa jest odpowiednio poprowadzony i podczas wypadku nie udusi dziecka. Jeżeli auto fabrycznie jest wyposażone w fotele do transformacji w poddupnik to na 99 % powinno mieć również poduszki boczne.

Ile zapłacić za fotelik? Maksymalnie na ile nas stać i nie chodzi tutaj aby kupić za najdroższą cenę jaka jest na rynku tylko jak stoimy przed dylematem czy tańszy w którym dziecko gorzej siedzi czy o wiele droższy, który jest bardzo dobrze dopasowany to wybierzmy ten droższy. Dla przykłady 1 tyś PLN to masa kasy ale jak nie daj Bóg coś się wydarzy to i 100 tysi byśmy dali aby cofnąć się i wybrać ten lepszy fotelik. Oczywiście nie zawsze tak jest że droższe znaczy lepsze, najlepszy jest ten fotelik, który jest najlepiej dopasowany do danego dziecka.

Piotrek.
Jesteś z Ząbek, masz pod nosem sklepy: TOMI i Świat Dziecka koło IKEI - kilka minut drogi i masz dopasowane foteliki.
pzdr
Mr Haldex
majjax99
Posty: 0
Rejestracja: 24 lip 2019, o 21:40
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 2.0 AZM (115KM)

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: majjax99 »

jesli urządzanie pokój dziecięcy to fajne akcesoria znajdziecie na https://www.lampsandco.pl/kategoria/dywany-dla-dzieci . Posiadają dywany o różnych wzorach, kolorach irozmiarach. Prezentują się czadowo. Polecam :) Dostałam taki w prezencie i jest super, mała lubi się na nim bawić
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: hubi_pl »

Bardzo w temacie :D
Mr Haldex
skip
Posty: 12
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 12:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Fotelik dla starszaka

Post autor: skip »

Ja korzystam z:
Romer safefix Plus isofix (9-18)
Cybex Solution s-fix isofix (15-36)

Szczególnie w przypadku Romera, przy dobrym dociśnięciu, umocowaniu stopki fotelik ani drgnie.
Może nie są to foteliki z absolutnego topu, ale czołówka jeśli chodzi o wiele testów. Stąd wydaje mi się, że stosunek cena/jakość jest bardzo dobry.
Na plus również fakt, że dzieciakom jest w nich wygodnie.
ODPOWIEDZ