Utrata wartości handlowej samochodu po stłuczce z OC sprawcy

Tematy nie związane z Superbem
trueboar
Posty: 67
Rejestracja: 14 lut 2016, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Utrata wartości handlowej samochodu po stłuczce z OC sprawcy

Post autor: trueboar »

Czy ktoś przerabiał temat roszczenia utraty wartości handlowej samochodu z OC sprawcy? Jak to wygląda w leasingu? Czy jest na to szansa po wykupieniu samochodu z leasingu? Wiem, że coś takiego istnieje, ale nie wiem czy jest jakiś termin do kiedy od szkody można tego żądać, anu czy mam do tego prawo skoro formalnie samochód zmienił właściciela.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Utrata wartości handlowej samochodu po stłuczce z OC spr

Post autor: Sebastian_M26 »

Ja otrzymałem kasę za utratę wartości pojazdu.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
trueboar
Posty: 67
Rejestracja: 14 lut 2016, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Utrata wartości handlowej samochodu po stłuczce z OC spr

Post autor: trueboar »

Sebastian_M26 pisze:Ja otrzymałem kasę za utratę wartości pojazdu.
Jak wyglądała sytuacja? auto w leasingu miałeś? O jakiej kwocie mówimy, za jaki samochód? Ile trwało rozpatrzenie sprawy? Potrzebowałeś pomocy prawnika?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Utrata wartości handlowej samochodu po stłuczce z OC spr

Post autor: Sebastian_M26 »

Nie dostaniesz żadnych pieniędzy bo to nie była twoja własność. Sprawę prowadził rzeczoznawca będący jednocześnie właścicielem zakładu blach-lak, ale sprawa jest prosta występujemy z pismem i zgłaszamy ubezp. fakt utraty wartości rynkowej.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Reez
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2017, o 20:27
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Utrata wartości handlowej samochodu po stłuczce z OC spr

Post autor: Reez »

Mi po samym piśmie odrzucili, po dodaniu opinii rzeczoznawcy wypłacili bez problemu. Tylko tu auto jest moja własnością, a nie firmy leasingujacej.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Utrata wartości handlowej samochodu po stłuczce z OC spr

Post autor: Big »

Trueboar, a na jakiej podstawie chcesz dostać odszkodowanie za utratę wartości NIE SWOJEJ własności???
trueboar
Posty: 67
Rejestracja: 14 lut 2016, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Utrata wartości handlowej samochodu po stłuczce z OC spr

Post autor: trueboar »

Formalnie sprawa krucha, wiem. Trzeba było działać jak samochód był w leasingu (teraz już wykupiłem). Ale z tego co dzwoniłem tu i tam to leasingodawca może scedować na mnie prawo do roszczeń z tytułu szkody i odpowiedzialność towarzystwa trwa do trzech lat.
ODPOWIEDZ