Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: dato »

Jeszcze miałem dopisać "i ropa po 2 EUR", ale już się nie zmieściło...
Lokalizacje 300 nowych fotoradarów: Klik!
Idą ciężkie czasy...
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: sjak »

Przynajmniej w dwóch z tych lokalizacji fotoradary są co najmniej od roku. Jeden z nich nakazuje zwalniać koło mojej firmy :D
Pitrek
Posty: 7
Rejestracja: 4 sie 2012, o 20:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Polska

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: Pitrek »

Tutaj o trochę innych fotoradarach. Tych mobilnych

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... aj,1836509" onclick="window.open(this.href);return false;
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: szms »

:twisted: :twisted: :twisted: To ja przepraszam, po ch*j im Insignia OPC, skoro nie mają zamiaru nikogo zatrzymywać, śmiech na sali!
Chłopaki chcą pojeździć fajnymi samochodami i tyle ma to wspólnego z bezpieczeństwem, co znowu my za to zapłacimy...
Będziesz jechał, trafisz na dwa takie wracasz do domu i nie masz prawka.

Cytując Tuska mówiącego o Kaczyńskim, że tylko człowiek bez prawa jazdy może stawiać tyle fotoradarów, ja dzisiaj mówie do Tuska - tylko człowiek latający helikopterami może stawiać tyle fotoradarów i karac kierowców.



:cry: :cry: :cry:


sjak - patrzę i widzę, że większość fotoradarów jakich znam stoi od dawna, dawna, ale po prostu nie były "naładowane", albo były sporadycznie :)
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: Misiektt »

szms ale o co Ci chodzi.
Jeździj przepisowo nie będziesz się stresował i nic nie stracisz. Łamiesz prawo twoje ryzyko.
Jakoś tylko w naszym kraju istnieje jakieś głupie przekonanie, że policja chce wszystkich karać i się dorabiać.
Jechałbyś w Belgii 150/100 i byłbyś bez prawa jazdy na 3 miesiące.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: szms »

Ja rozumiem, mamy się teraz targować, tak?
W Angli fotoradary nie robią ci zdjęcia jak jedziesz z przodu, nawet jakbyś jechał 265 na 50-tce.
A w Niemczech nie stoją strażnicy z krzakach z ukrytym radarem. A ja nie raz mam tyle na głowie, że się zamyślę, zagadam i pod koniec jakiejś wioski jadę 62 km/h i dostaję zdjęcie od strażnika z krzaków.
I jak robię 40 tys. rocznie to wystarczy parę razy i nie mam prawa jazdy i kilku stów.
Albo jedzie jakiś zwinny łapserdak daćką 35 km/h przez wioski gdzie są 3 domy na krzyż, ja przyspieszam, on przyspiesza, ja dostaję lizakiem po masce, bo akurat stał policjant, który stwierdził, że skończyłem manewr na ciągłej, ale dacia odjechala.

Sorry, u nas na drodze nie tylko liczy się prędkość, ale mentalność kierowców. Jakby wszyscy jeździli normalnie to i drożność dróg byłaby lepsza.

Jak ci przyjdzie kilka zdjęć z przejazdu na "późnym" zółtym zmienisz zdanie, gwarantuję.
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

ale to jest chore!!!! tyle fotoradarów a kto powiedział ,że szybko to niebezpieczne??? bo to troche śmieszne co mówicie ,że wolno to bezpieczne dla mnie to chory kraj biały bór ograniczenie do 50km/h jedziesz 56km/h pstryk i fota jesli to jest normalne to ja was przepraszam
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: szms »

a poza tym misiektt kto powiedział, że zachódw jest normalny?

jak tam panuje przekonanie, że homoseksualizm jest fajny, to ja nie stwierdzam, ze szeroko pojety zachod jest spoko.
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

masz racje SZMS
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: Zaj007 »

Dla mnie żadna nowość te nieoznakowane. Przeszło od roku wiedziałem co się szykuje. Jedynie zainstalowanego sprzętu pomiarowego nie byłem pewien.
Dużo wątpliwości budzi sposób egzekwowania innych zarejestrowanych wykroczeń niż przekroczenie prędkości. TUTAJ macie trochę dywagacji na ten temat. (Pozdrawiam huzara24 i Qbeka. Mały ten polski internet :lol: )
Na dokładkę napiszę, że GITD szykuje projekt o ściganiu wykroczeń w trybie postępowania administracyjnego gdy ktoś nie wskaże/nie wskaże w terminie sprawcy wykroczenia (kary do 3200pln). Na właścicielu ma spoczywać obowiązek zdobycia oświadczenia o przyznaniu się do popełnionego wykroczenia.
Do tego pani pośioł Beata Bublewicz szykuje projekt ustawy o likwidacji zielonych strzałek, tolerancji 10km/h, obniżeniu limitow prędkości i podniesieniu mandatów o 100%.
Do tego niedługo pojawi się odcinkowy pomiar prędkości.
Na deser zostawiam ITS. Czyli totalna inwigilacja. Szerzej TUTAJ.

Co do kar... Kanada rządzi... $10 000, utrata prawa jazdy, konfiskata samochodu za jedno wykroczenie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: Misiektt »

szms i co 40 000 rocznie to dużo czy mało ??
Jak jest 50 masz jechać 50, nie 62 w czym problem?
Ja akurat na 50 jadę 59 i nie zdarzyło mi się żebym za to mandat dostał.
Po drugie nie rozumiem totalnie twojego problemu co z tego że siedzą w krzakach ?? Że chowają się po wioskach ??
Jakoś 12 lat mam prawo jazdy i mi go jeszcze nie zabrali, jadę szybko tam gdzie można wolno tam gdzie nie można, robię koło 50 000 rocznie.
Nie mam CB i też nie ma tragedii po prostu jak jest ograniczenie to się do niego stosuje.
Są chore sytuacje rozumiem, czasami trafi się na idiotę co jak masz 59 na 50 da Ci mandat ale ostatnio jakoś coraz rzadziej takich spotykam.
Widzisz w Niemczech rzadko bywasz chyba bo ja radary i widziałem w krzakach i na autostradzie pomiędzy pasami i w Golfie 4 w bagażniku z przyciemnionymi szybami.

Nie rozumiem całego hałasu o stałe fotoradary, jest 50 masz znak że jest fotoradar to czego więcej chcieć. Kto był na szkole auto to wie jaka jest różnica między 50 a 60 a 70 itd.
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

akurat latam często do niemców a2 do essen non toper foty mi robią i nic nie przychodzi
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: Misiektt »

Nie ma jeszcze ujednolicenia przepisów dlatego nie przychodzą. Tylko uważaj mają bazę. Jak cię zatrzyma patrol to wypłacają za wszystko z nawiązką.
huzar24
Posty: 76
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: huzar24 »

Trudno Marcinowi nie odmówic racji co ideii, natomiast wykonanie w Polsce to jakaś porażka....(chociaż mam małe porównanie do innych krajów)

przykład
- bałaganiarstwo drogowców - pozostawiają znaki - prosta droga z ograniczeniem do 40 - na której nic się nie dzieje!!!! żadnych remontów, zapomnieli zabrać, albo wystawili wcześniej
- bezsensowność znaków - 30km/h bo szkoła - ale co k... w nocy robi tam policja z suszarką? chyba nie dba o bezpieczeństwo dzieci o 2 w nocy???
- i dla mnie hit.....usłyszana lokalna audycja radiowa we Wrocławiu w trakcie której zadzwonił pan, który podał, że pracuje przy projektowaniu dróg, rysuje, wyznacza znaki itp. - powiedział, że do dzisiaj wytyczną jest stawianie znaków ograniczających prędkość w niebezpiecznych miejscach konstrukcji drogi wg wytycznych - uwaga!!!! drogi hamowania stara 200 na śliskiej nawierzchni obowiązującej od lat 70...
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Skok na kasę - mandaty, radary, nieoznakowane radiowozy, etc

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

:lol: dlatego systematycznie zgłaszam kradzież tablic i raz na rok dostaje nowe numer :lol: :lol: :lol: :ugeek: :mrgreen:
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
ODPOWIEDZ