Laptop

Tematy nie związane z Superbem
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Laptop

Post autor: marasmus007 »

Zobacz jeszcze DELL VOSTRO 5471 , używam takiego 14cali , i5 8250U ma wbudowany dysk SSD m.2 i możliwość dołożenia drugiego dysku SSD tradycyjnej wielkości , matryca FHD, Win 10PRO , podświetlana klawiatura, obudowa alu, i dużo różnych innych składowych , cena 4000 zł i co ciekawe ja się załapałem bez dopłaty , może to jeszcze działa, gwarancja 3 lata Next Business Day.
psiakseb
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2020, o 12:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Laptop

Post autor: psiakseb »

Ja bym celował w coś do DELL...
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Laptop

Post autor: MILeq »

rezon pisze: 22 paź 2019, o 14:36 też polecam Thinkpada. Mam obecnie trzeci kolejny - T480, poprzednie X230 i X60 umierały śmiercią moralną ;), ale sprawne są do dzisiaj. Znajomemu padł w ubiegłym tygodniu X220 po... 7-miu latach ciężkiej pracy, noszenia w plecaku, jazdy i upadkach na rowerze, itd...
+1 ode mnie.
Kupiłem w zeszłym roku T490s - w cholerę nietani, ale potrzebuję jak najlżejszy, z jak najdłużej działającą baterią i nie mniejszy niż 14", bo oczy już nie te, co były :mrgreen:

T480 też są spoko, nie polecam tylko tego ekranu privacy, czy jak to się nazywa. Koncept jest słuszny, ale ja nie byłem w stanie na tym pracować - było mydlanie i łeb mnie bolał od patrzenia. Pierwotnie kupiłem właśnie taki, ale po dniu pracy wymieniłem na powyższy model i jest cacy :).
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Laptop

Post autor: Enriquez »

Ja też służbowo używam ThinkPad. Do tej pory Lenovo X1 Carbon i teraz T490 i za chwilę wymiana na nowego X1. Prywatnie natomiast również chciałem coś z ThinkPad i celowałem w E15 z racji kosztów. Nie brałem pod uwagę niczego innego, co nie ma w nazwie "ThinkPad". Rozważałem ThinkBook, bo ma wolne miejsce na dodatkowy dysk i fajnie zakamuflowany 1 port USB na tego dzyndzla do myszki. Wybór jednak był zupełnie inny. Przez przypadek poszedłem sobie pomacać Lenovo IdeaPad S540 w EuroRtvAgd. Mają tam co prawda 14 cali, ale laptop robi bardzo dobre wrażenie - po pierwsze obudowa jest metalowa i świetnie moim zdaniem wykonana. Względem E15 wersja 15" jest około 1000 zł tańsza, a można w niej zamontować 2 dodatkowe dyski. Bateria póki co trzyma cały dzień. Są też minusy - klawiatura wymaga przyzwyczajenia i muszę wymienić kartę wifi na obsługującą standard wifi 6.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Laptop

Post autor: maureliusz »

Lenovo... sorry ale taki szajs... To się w rękach rozpada! Ciężko to rozkręcić bez uszkodzenia.To poprostu tańsza wersja IBM.
Osobiście polecam DELL... wiem cena... dlatego ja odkupuje z firmy a znikomym szukam w necie ale od prywatnych osób.
Myślę jak coś HP też będzie.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Laptop

Post autor: coolmobil »

Lenovo tańsza wersja IBM? Raczej spadek po IBM bo właśnie dział komputerów personalnych został kupiony przez Lenovo.
Ja osobiście wyżej cenie Lenovo od Dell a już nie mówiąc o HP.
Pracowałem już na kilku dellach i lenovo.
Dla mnie wybór jest jeden, nie chce wracać do dell’a.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Laptop

Post autor: maureliusz »

Ja mam odwrotnie.
DELL nigdy nie zawiódł.

Co działo się z DELL em bo nie napisałeś?

Bo wiadomo Dell jest surowy, bez gazem bo to sprzęt do turecki nie podobania się.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Laptop

Post autor: coolmobil »

Dawniej dell naprawdę był TOP, ale z czasem jakość komputerów, oferta sprzętowa vs oferta od lenovo i jakość sprzętu i wsparcia bije według mnie dell’a.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210 KM
Lokalizacja: Podhale

Re: Laptop

Post autor: Skodnik4x4 »

Wiadomo, że ci co używają srajfony będą zachwalać lenovo, to ten sam poziom.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Laptop

Post autor: rezon »

Skodnik4x4 pisze: 23 gru 2020, o 17:27 Wiadomo, że ci co używają srajfony będą zachwalać lenovo, to ten sam poziom.
nie używam srajfona od wielu lat - chyba skończyłem na 4, a Thinkpady zmieniam ze względu na rozwój sprzętu, a nie awarie. Napisane z T480 :) W domu mam jeszcze X60s, X230 - wszystkie sprawne, tylko jakoś wolne ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Laptop

Post autor: coolmobil »

Skodnik4x4 pisze:Wiadomo, że ci co używają srajfony będą zachwalać lenovo, to ten sam poziom.
Ale co żal dupe ściska czy co?
Bo nie rozumiem co ten merytoryczny komentarz wniósł do dyskusji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Laptop

Post autor: maureliusz »

coolmobil pisze:Dawniej dell naprawdę był TOP, ale z czasem jakość komputerów, oferta sprzętowa vs oferta od lenovo i jakość sprzętu i wsparcia bije według mnie dell’a.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgoda...ale chcesz mnie przekonać że Lenovo trzyma poziom? ;-)
Dalej nie napisałeś co się działo z Dell em? I co znaczy jakość sprzętu?

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Laptop

Post autor: coolmobil »

W ostatnim dell’u mimo ze dbam o sprzęt nawet jak jest służbowy 2 razy rozwarstwiła się obudowa ekranu, bardzo szybko wycierają się obudowy (w okolicy pada i klawiatury).
Jednego dell’a oddałem chyba 1h po tym jak go otrzymałem. Ekran wyglądał jak piękne gwiaździste niebo w lato tyle miał martwych punktów.
Nie mowie ze lenovo to najlepsze kompy na świecie ale nigdy jak z dell’ami nie miałem takich przygód.
A walka z supportem dell’a mimo jakiejś tam umowy biznesowej to koszmar.
Z lenovo miałem jeden drobny przypadek związany z klawiaturą, Enter i spacja umarły po chyba 3 czy 4 miesiącach. Serwis door to door i naprawa miejscu - wymiana całej klawiatury.

Ps. Według mnie tez baterie lepiej trzymają w lenovo. Kiedyś przy konfiguracji dell’a musiałem brać powiększona baterie aby wytrzymała pare godzin bez zasilania, niestety kosztem wagi.

Każdy ma swoje doświadczenia.
Mimo ze lenovo to już nie to co kiedyś jak to była marka IBM (bo teraz to Chińczyk) to jednak ja go wyżej pozycjonuje niż dell’a.
Naprawdę juz kilka sztuk jednej i drugiej firmy miałem i taka wyrobiłem sobie opinie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Laptop

Post autor: rezon »

coolmobil pisze: 23 gru 2020, o 18:49 ...Mimo ze lenovo to już nie to co kiedyś jak to była marka IBM (bo teraz to Chińczyk) to jednak ja go wyżej pozycjonuje niż dell’a.
Naprawdę juz kilka sztuk jednej i drugiej firmy miałem i taka wyrobiłem sobie opinie.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Uważam dokładnie tak samo, a nieraz u klientów spotykam top modele Dell, a sam jadę na średniej półce Thinkpadów. np. nigdy nie miałem problemów z podpięciem projektora, a reset dwóch Dell'i przy tak "skomplikowanej" operacji widziałem. O sztywności i trzymających zawiasach matrycy do pracy w pociągach to nawet szkoda wspominać - nigdy nie miałem problemów od czasu przejścia na Thinkpady, a przed koroną to chętnie korzystałem z usług PKP pomimo >40kkm rocznie samochodem.
Faktem jest, że ani trwałość lakieru, ani wygoda klawiatury to niestety nie jest to samo co w starej X60.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Laptop

Post autor: maureliusz »

Nie przekonacie mnie!
Do tej pory mówiłem o latitude 5xxx i w górę.
Ale dzisiaj wpadł mi w ręce... Inspiron 5559... Po upadku na rant.
Szok! Zawiasy ok! Tylko boczna obudowa pękła.

Lenovo... rozpadł by się na pół....

Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Zablokowany