Keyless entry/ Smart key/ comfort

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Przemo_c »

Panie i Panowie,

jako, że branża zabezpieczeń samochodowych to poniekąd zakres mojej pracy, informacja dla Was wszystkich, zastanawiających się nad zakupem nowego samochodu.

Jeśli chcecie żyć chociaż w jakimś poczuciu bezpieczeństwa:
- nie kupować samochodów z keyless/ smart/ comfort, niech samochód będzie otwierany pilotem, uruchamiany za pomocą stacyjki
- sprawdzać (!!) za każdym razem (!!) czy po naciśnięciu przycisku zamknij na pilocie drzwi zostały zablokowane (wystarczy przyjrzeć się kierunkowskazom)

I tyle w kwestii ostrzeżenia i bycia ostrzeżonym

ps. ostrzeżenie dotyczy przyszłych posiadaczy samochodów wszystkich (!!) marek, nie ma od tego odstępstwa :D
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Foton

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Foton »

Przemo_c pisze:Panie i Panowie,

jako, że branża zabezpieczeń samochodowych to poniekąd zakres mojej pracy, informacja dla Was wszystkich, zastanawiających się nad zakupem nowego samochodu.

Jeśli chcecie żyć chociaż w jakimś poczuciu bezpieczeństwa:
- nie kupować samochodów z keyless/ smart/ comfort, niech samochód będzie otwierany pilotem, uruchamiany za pomocą stacyjki
- sprawdzać (!!) za każdym razem (!!) czy po naciśnięciu przycisku zamknij na pilocie drzwi zostały zablokowane (wystarczy przyjrzeć się kierunkowskazom)

I tyle w kwestii ostrzeżenia i bycia ostrzeżonym

ps. ostrzeżenie dotyczy przyszłych posiadaczy samochodów wszystkich (!!) marek, nie ma od tego odstępstwa :D
Cześć,

zatem jako fachowca Cie przy okazji zapytam o sens posiadania fabrycznej instalacji alarmowej....

Dzieki za informacje!
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Przemo_c »

Najlepiej coś, co nie jest wpięte w CAN bus i jak najmniej standardowo montowane. Im coś bardziej fabrycznego/ standardowego tym większa pewność, że źli ludzie obejdą to w kilka sekund.

Sens zawsze jest :) Ci, którzy nie są zawodowcami, nie będą zajmowali się Twoim samochodem.
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Foton

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Foton »

Przemo_c pisze:Najlepiej coś, co nie jest wpięte w CAN bus i jak najmniej standardowo montowane. Im coś bardziej fabrycznego/ standardowego tym większa pewność, że źli ludzie obejdą to w kilka sekund.

Sens zawsze jest :) Ci, którzy nie są zawodowcami, nie będą zajmowali się Twoim samochodem.
Swoja Kurę kupiłeś w salonie..?;)

Lokalizacji też nie widać:)
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Przemo_c »

Kura salonowa; lokalizacja Wawa
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: kamracik »

Generalnie też mi blisko do branży zabezpieczeń i potwierdzam to co piszesz. Zresztą tak samo jak z każdą formą bezprzewodowej technologi.

Z drugiej strony, nie popadałbym w paranoję, to jest technologia dla ludzi i kwestia bycia świadomym zagrożenia. Więc jeśli ktoś chce się zabezpieczyć to może dorzucić sobie jakąś własną formę odcięcia lub jak to było nie raz tutaj pisane, kupić lepsze ubezpieczenie. Mechaniczne zabezpieczenia wymagają więcej wkładu własnego w postaci umiejętności manualnych od "nowego nabywcy", ale też nie są kwestią nie do przejścia.

Sam pilot do auta to minuta roboty, aby zdobyć i zmapować jego sygnał. Są od tego odpowiednie urządzonka. A jak ktoś jest już w środku to parę minut i też odjedzie.
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Przemo_c »

kamracik pisze:
Sam pilot do auta to minuta roboty, aby zdobyć i zmapować jego sygnał. Są od tego odpowiednie urządzonka. A jak ktoś jest już w środku to parę minut i też odjedzie.
Pilot - zwykły - nie jest tak łatwo - grupę VAG'a, generalnie obrobisz do 2006/2007; później już nie będzie tak łatwo. Podobnie kwestia uruchomienia samochodu (dotyczy również innych marek)

Jeśli chodzi o smart/keyless - każda marka ;) i co najgorsze, właśnie z możliwością odpalenia samochodu.
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: pab567 »

Po to mam KESSY, żeby życie było łatwiejsze. A Auto Casco mam po to, żeby w razie kradzieży dostać zwrot kasy. Ponieważ jak ktoś będzie chciał ukraść to i tak ukradnie więc preferuję wygodę.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: kamracik »

Przemo_c pisze:
kamracik pisze:
Sam pilot do auta to minuta roboty, aby zdobyć i zmapować jego sygnał. Są od tego odpowiednie urządzonka. A jak ktoś jest już w środku to parę minut i też odjedzie.
Pilot - zwykły - nie jest tak łatwo - grupę VAG'a, generalnie obrobisz do 2006/2007; później już nie będzie tak łatwo. Podobnie kwestia uruchomienia samochodu (dotyczy również innych marek)

Jeśli chodzi o smart/keyless - każda marka ;) i co najgorsze, właśnie z możliwością odpalenia samochodu.
Polemizowałbym, ale nie oszukujmy się, jaka technologia zabezpieczeń by nie była to nadal idzie to złamać, a najprościej mając dojście do ASO. Pozatym czy przy każdej wizycie w warsztacie nie zostawiamy kluczyka? Resztę można sobie tylko dopowiedzieć :mrgreen:

Zostawmy temat, niech nieświadomi zostaną ostrzeżeni, a naszą dyskusję zakończę powtarzając się że najlepszym zabezpieczeniem jest dobre ubezpieczenie :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Enriquez »

Te newsy dotyczą samochodów, które można otworzyć ze smartfona np. BMW - złamano ponoć jakieś zabezpieczenie rok temu a teraz BMW załatało dziurę w systemie i łaskawie poinformowało klientów, że kiedyś tam mieli problem, ale są tak zajebiści, że już go nie ma.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Przemo_c »

pab567 pisze:Po to mam KESSY, żeby życie było łatwiejsze. A Auto Casco mam po to, żeby w razie kradzieży dostać zwrot kasy. Ponieważ jak ktoś będzie chciał ukraść to i tak ukradnie więc preferuję wygodę.
Problem w tym, że firmy ubezpieczeniowe mają problem (a i Ty możesz mieć) gdy samochod zostanie odzyskany. W komputerze samochodu będzie informacja o tym, że to Ty (!!) po raz ostatni uruchomiłeś samochód za pomocą swoich kluczy. I tłumacz się potem, że nie jesteś wielbłądem
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Przemo_c »

Enriquez pisze:Te newsy dotyczą samochodów, które można otworzyć ze smartfona np. BMW - złamano ponoć jakieś zabezpieczenie rok temu a teraz BMW załatało dziurę w systemie i łaskawie poinformowało klientów, że kiedyś tam mieli problem, ale są tak zajebiści, że już go nie ma.
Problem w tym, że jeśli usiądziesz do piwa/ wódki/ whisky czy innego wina z osobą, która zajmuje się zabezpieczeniami; podsumowanie kilku ostatnich lat jest takie: 'samochody kradnie się coraz łatwiej i coraz prościej i wymaga to coraz mniejszego doświadczenia'. Firmy samochodowe chcą produkować, a ich informacje o tym, jak to zabezpieczają samochody przed kradzieżą, to czysta 'bujda' reklamowo/ marketingowa.
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: kamracik »

Gadanie, tak samo jak na byle tokarce dosztukuję sobie kluczyk, odpalę nim auto obok trzymając prawdziwy, aby immo zaskoczyło i viola. Odpaliłem auto, a i dwa kluczyki mam w kieszeni. I udowodnij ubezpieczycielowi, że tak nie zrobiłeś.

Jasne, że może być tak i tak, zależy na kogo tam się trafi, ale czy jest sens, aby się w kółko zamartwiać? To tak samo jak z parkowaniem samochodu na ulicy, niby bezpieczniej w garażu, a znajomej jednak zniknął i to pod nosem ochrony.
Awatar użytkownika
Grzechu23
Posty: 797
Rejestracja: 6 gru 2012, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sandomierz/Tarnobrzeg

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Grzechu23 »

Rok temu jak mi amatorzy wybili szybę i ukradli RNS 510 z SII, to na początku troche sie cykałem znowu parkować tam gdzie parkowałem, ale jak przyszła kasa z ubezpieczenia za szkody to mi przeszło :D
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Przemo_c »

kamracik pisze:Gadanie, tak samo jak na byle tokarce dosztukuję sobie kluczyk, odpalę nim auto obok trzymając prawdziwy, aby immo zaskoczyło i viola. Odpaliłem auto, a i dwa kluczyki mam w kieszeni. I udowodnij ubezpieczycielowi, że tak nie zrobiłeś.
A po co miałbyś sam sobie robić problemy? Nie do końca rozumiem
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
ODPOWIEDZ