Keyless entry/ Smart key/ comfort

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: spacewalker »

kmink pisze:To nie chodzi o to czy komuś się chce sięgać czy nie. Ale to po prostu jest idiotyczne :-)
Łapać najpierw za jedną klamkę, żeby potem otwierać właściwe drzwi...nie wiem co autor miał na myśli...
bardziej idiotyczne to jest to ze jak np wsadzasz dziecko na fotelik na tył, i otwierasz dajmy na to tylne prawe drzwi z kessy , i wiadomo, dziecko usadź, ustaw , zapnij pas, trochę zejdzie .....a reszta auta otwarta ......

i patrzysz czy ktoś Ci na przód nie wskoczy zobaczyć co masz, co wtedy zrobisz ..... zostawisz 2-latka w aucie i pobiegniesz za nim ? wiadomo ze nie
....
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: whity »

spacewalker pisze: bardziej idiotyczne to jest to ze jak np wsadzasz dziecko na fotelik na tył, i otwierasz dajmy na to tylne prawe drzwi z kessy , i wiadomo, dziecko usadź, ustaw , zapnij pas, trochę zejdzie .....a reszta auta otwarta ......

i patrzysz czy ktoś Ci na przód nie wskoczy zobaczyć co masz, co wtedy zrobisz ..... zostawisz 2-latka w aucie i pobiegniesz za nim ? wiadomo ze nie
a z centralnego jak otwierasz to ci tylko tylne prawe otworzy?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: kamracik »

W takiej sytuacji z mojego auta to max co wyniosą to kurz na łapach i piach na butach :lol:

Nie wiem co mieliby mi zabrać, kiedy wpinam młodego... kierownicę?! Wpinając młodego wszystko mam ze sobą.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: CLO27 »

Zapalniczke :lol: albo zaślepke na nią
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Camillinhio »

barteka3 pisze:dokładnie, nawet wjeżdzając przodem po włączeniu kamery można znaleźć punkt odniesienia/zatrzymania samochodu

Camillinhio mam wrażenie że teoretyzujesz z tą kamerą? chyba nie oceniasz kamery przez to jak użytkują ją inni? - jakiś nonsens
Nie teoretyzuję. Miałem okazję jeździć autami z kamerami i z nich korzystać. Nie długo i nie często, więc całe szczęście korzystanie z kamery nie weszło mi w krew ;), ale to może i lepiej. Zdarzyło się też, że byłem pasażerem w autach z kamerą i widziałem jak korzystają z nich kierowcy (najczęściej w ten bardzo zły sposób patrząc tylko w ekran), kilka razy miałem też okazję spotkać takich zapatrzonych w ekran na parkingu pod sklepem (o pierwszym takim spotkaniu pisałem kiedyś na forum). Moje krótkie doświadczenia i ogólne obserwacje dały mi taki a nie inny pogląd na temat kamer ;) Miało być urządzenie wspomagające (w pewnych warunkach i w pewnych większych autach pomocne), a często stało się jedynym środkiem do "patrzenia" w tył. I tego nie kupuję, podobnie jak innych "ulepszaczy" jazdy jak np. aktywny tempomat.
Obrazek
TomekDm
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: TomekDm »

Hej Wszystkim. Od kilku dni jestem nowym posiadaczem S 3 L&K 2016. Zadziwił mnie fakt nie otwierania(funkcją kessy) drzwi tylnych. Wcześniej w VW CC miałem opcje na każde drzwi stąd moje przyzwyczajenie. Czy może ktoś tutaj badał temat (być może zrobił to u siebie) czy jest to do zrobienia np. Ustawienia/odblokowanie w VAG? Czu wchodzi w grę grubsza konfiguracja? Z tego co zauważyłem na forum to w poliftowych Kessy jest już na komplet drzwi. 🤔🤔.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: coolmobil »

Kwestia ustawienia samemu w opcjach, na ekranie radia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: baarttbaartt »

Ale koledze chyba chodzi o to ze w przedlifcie w tylnich drzwiach nie ma czujników do otwierania zbliżeniowego auta.
Oczywiście w radiu można ustawić iż po dotknięciu przednich klamek otworzą się wszystkie drzwi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: coolmobil »

OK, jeśli tak to nie zrozumiałem intencji. No w S3 przed liftem nie ma takiej opcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ