Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Finansowanie

Post autor: pab567 »

Wydaje mi się, że nie wartości z faktury tylko do realnej wartości rynkowej na dany moment. Przykład: wartość rynkowa 60k, do spłaty zostało 40k. Normalnie byś dostał 20k a dzięki GAP dostaniesz 60k.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Camillinhio »

W ubezpieczeniu jest jak piszesz Paweł. GAP potrafi przez 3 lata do wartości faktury, ale sporo kosztuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Finansowanie

Post autor: whity »

Gap jest taniutkie...
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

Sa rozne GAPy chyba...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Finansowanie

Post autor: pab567 »

GAP do faktury to dla mnie jakaś bzdura. Przecież większość ludzi rozbije auto żeby wyciągnąć kwotę z faktury...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Finansowanie

Post autor: whity »

Gap do zwykłego ubezpieczenia kosztuje około 4€ miesięcznie.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Elegance

Re: Finansowanie

Post autor: Elegance »

szms pisze:Sa rozne GAPy chyba...
Obrazek
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Finansowanie

Post autor: noso »

W bzwbk place chyba 50 zł miesięcznie
michalefl
Posty: 42
Rejestracja: 21 sie 2015, o 06:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: michalefl »

szms pisze:Sa rozne GAPy chyba...
GAP w leasingu jest : fakturowy , finansowy indeksowany itp.
Nie wnikając głębiej - tylko GAP fakturowy (RTI) chroni klienta .
Inne Gapy to wyciąganie (moim zdaniem ) pieniędzy , lub dobijanie kasy do oferty 101%.
GAP indeksowy ,finansowy - oddaje przeważnie tyle żeby pokryć należności leasingodawcy - a to pokrywa zwykłe AC .
Co do zasadności GAP . Jeżeli ktoś bierze ofertę z 0% wpłaty wstępnej na 5 lat i 35% wykupem - to GAP fakturowy polecam , bo na każdym etapie umowy zabezpieczenie w postaci auta -będzie mniej warte od zobowiązań wobec LD(leasingodawcy).
Jeżeli ktoś bierze leasing na 3 lata z wpłatą 20% - to nie ma uzasadnienia ekonomicznego . Pierwszy rok 100% chroni AC , a kolejne dwa wpłata wstępna .
Oczywiście jeżeli nastąpi kasacja lub kradzież pod koniec 3 roku -to klient będzie na + ---- Ale ile jest takich przypadków?? :)

I pamiętajcie GAP WYRÓWNUJE do wartosci fakturowej.
To znaczy że czekamy na wypłatę AC, nieważne w jakiej wysokości , potem ubezpieczyciel GAP (bo jest inny) określa swoją wartość rynkową i od tej wartości wyrównuje (przeważnie w ciągu 30 dni) .

Przykład : auto kosztuje 100 tys .Kradzież po 3 latach. Może się zdarzyć ,że AC określi wartość rynkową na 50 tys (i tyle odda)a GAP na 70 tys i odda różnicę pomiędzy 70 -a 100tys.
Dostaniemy łącznie 80 tys -a nie jak powinno wynikać z logiki 100 :) .
Dlatego warto czytać warunki GAPA - i jak w życiu nie wybierać najtańszego a mający najlepszy stosunek jakości do ceny.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Finansowanie

Post autor: whity »

Ja na moje 4€ nie narzekam...nigdy jeszcze problemów nie było z wypłata...
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
michalefl
Posty: 42
Rejestracja: 21 sie 2015, o 06:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: michal
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: michalefl »

whity pisze:Ja na moje 4€ nie narzekam...nigdy jeszcze problemów nie było z wypłata...
Bo w Germany - już mają uporządkowane sprawy prowizji z ubezpieczeń . W Polsce to wolna amerykanka - jeden leasing wycenia gapa na 50 zł a drugi na 90 zł .-- a gap ten sam . I prowizja dla leasingu to nie 5% :) . U nas gap funkcjonuje od 3 lat - i każdy chce pobudować chałupę :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

Ja jak kalkulowałem to GAP wychodził około 5k PLN na 4 lata i wartości faktury, niestety nie pamiętam gdzie taki był, OWU też nie zgłębiałem.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Finansowanie

Post autor: pab567 »

michalefl pisze:
szms pisze:Sa rozne GAPy chyba...
GAP w leasingu jest : fakturowy , finansowy indeksowany itp.
Nie wnikając głębiej - tylko GAP fakturowy (RTI) chroni klienta .
Inne Gapy to wyciąganie (moim zdaniem ) pieniędzy , lub dobijanie kasy do oferty 101%.
GAP indeksowy ,finansowy - oddaje przeważnie tyle żeby pokryć należności leasingodawcy - a to pokrywa zwykłe AC .
Co do zasadności GAP . Jeżeli ktoś bierze ofertę z 0% wpłaty wstępnej na 5 lat i 35% wykupem - to GAP fakturowy polecam , bo na każdym etapie umowy zabezpieczenie w postaci auta -będzie mniej warte od zobowiązań wobec LD(leasingodawcy).
Jeżeli ktoś bierze leasing na 3 lata z wpłatą 20% - to nie ma uzasadnienia ekonomicznego . Pierwszy rok 100% chroni AC , a kolejne dwa wpłata wstępna .
Oczywiście jeżeli nastąpi kasacja lub kradzież pod koniec 3 roku -to klient będzie na + ---- Ale ile jest takich przypadków?? :)

I pamiętajcie GAP WYRÓWNUJE do wartosci fakturowej.
To znaczy że czekamy na wypłatę AC, nieważne w jakiej wysokości , potem ubezpieczyciel GAP (bo jest inny) określa swoją wartość rynkową i od tej wartości wyrównuje (przeważnie w ciągu 30 dni) .

Przykład : auto kosztuje 100 tys .Kradzież po 3 latach. Może się zdarzyć ,że AC określi wartość rynkową na 50 tys (i tyle odda)a GAP na 70 tys i odda różnicę pomiędzy 70 -a 100tys.
Dostaniemy łącznie 80 tys -a nie jak powinno wynikać z logiki 100 :) .
Dlatego warto czytać warunki GAPA - i jak w życiu nie wybierać najtańszego a mający najlepszy stosunek jakości do ceny.
Nie żebym Ci kadził ale możliwość wzięcia RTI na pełen okres leasingu (potrzebowałem 4 lata, przy 3 mi się nie zamykało) była tym, co przeważyło decyzję wzięcia leasingu właśnie u Was a nie w VW :)
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: ursus »

michalefl pisze: Jeżeli ktoś bierze leasing na 3 lata z wpłatą 20% - to nie ma uzasadnienia ekonomicznego . Pierwszy rok 100% chroni AC , a kolejne dwa wpłata wstępna .
Oczywiście jeżeli nastąpi kasacja lub kradzież pod koniec 3 roku -to klient będzie na + ---- Ale ile jest takich przypadków?? :)
A co jak w moim przypadku startuję z 35% na dwa lata i mam GSP RTI?
Teoretycznie przy tej rozwałce pod koniec leasingu, to jestem makabrycznie na plus i biorę nowego Superba z salonu.

michalefl pisze: I pamiętajcie GAP WYRÓWNUJE do wartosci fakturowej.
To znaczy że czekamy na wypłatę AC, nieważne w jakiej wysokości , potem ubezpieczyciel GAP (bo jest inny) określa swoją wartość rynkową i od tej wartości wyrównuje (przeważnie w ciągu 30 dni) .

Przykład : auto kosztuje 100 tys .Kradzież po 3 latach. Może się zdarzyć ,że AC określi wartość rynkową na 50 tys (i tyle odda)a GAP na 70 tys i odda różnicę pomiędzy 70 -a 100tys.
Dostaniemy łącznie 80 tys -a nie jak powinno wynikać z logiki 100 :) .
Dlatego warto czytać warunki GAPA - i jak w życiu nie wybierać najtańszego a mający najlepszy stosunek jakości do ceny.
No to teraz rozumiem... kuźwa jakie to pokręcone...

Zerknij na to co daje teraz VWL: tutajwrzuciłem warunki GAP z obecnej oferty VW.
VWL pisze: strata finansowa RTI - różnica pomiędzy początkową wartością pojazdu z dnia jego zakupu, a wyższą z kwot:

a) kwotą odszkodowania wypłaconą z tytułu całkowitego zniszczenia lub kradzieży pojazdu (szkody całkowitej) w ramach ubezpieczenia AC lub OC,

b) aktualną na dzień zaistnienia szkody całkowitej wartością pojazdu ustaloną przez Ubezpieczyciela AC/OC, z zastrzeżeniem, że jeżeli wartość pojazdu ustalona przez Ubezpieczyciela AC/OC odbiega o więcej niż 10% od wyceny rzeczoznawcy powołanego przez Ubezpieczyciela, wynikającej z notowań zawartych w katalogu EUROTAX GLASS’S - Informator Rynkowy do wyliczenia straty finansowej RTI przyjmuje się wartość wyższą.
.

Tutaj nie ma miejsca na wyliczanie przez GAP - po prostu biorą z faktury.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

Też się nie spotkałem, ze GAP de facto ubezpieczenie od utraty wartości, żeby wyliczało sobie samo wartość pojazdu. Chroniło by wtedy od utraty czego? Wartości ich kontraktu :mrgreen:

Aczkolwiek czasy jakie są każdy widzi, więc nie zdziwiło by mnie, gdyby ktoś to zmienił właśnie na taką formę, zawsze dla nich to byłby dużo korzystniejszy stosunek pieniędzy otrzymanych do wypłaconych.
ODPOWIEDZ