Co zamiast Superba wątek Nr 2

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: CLO27 »

SIII style 150 kucy tdi z dsg wyszedł mnie 153 050 zł po rabacie 137 000 zł (taki uzyskałem)
http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/79986080

Talisman 160 koni tdi automat 134 310 zł i po rabacie (plus pakiet przeglądów na 3 lata 120 tyś km od ręki jest na salonie za 118 tyś zł)
nie mogę specyfikacji wrzucić ale bardzo prosta w konfi wpisz:
wyposażenie intens, lakier czrny, pakiet city, koło zapasowe, system multimedialny r link i nagłośnienie bosse, pakiet zimowy (opcjonalnie za 4,5 tysia jeszcze można pakiet technologiczny masz tam tez opisany co w nim jest w skrócie aktywny temp i headup, ale ja go pominąłem ...wtedy w skodzie aktywny tempomat...).
Nie ma regulowanych foteli elektronicznie, ale nie wiem czemu jak dorzucam w konf to zamiast 2500 zł wrzuca 9000..... więc to trzeba by wyjaśnić i wtedy cena podskoczy o te 2,5 tyś(minus rabat)....

Także reasumując jeżeli uwzględnimy fotele to różnica wyjdzie 16500 zł, oczywiście są pewne różnice, ale dla mnie przynajmniej na tyle nieistotne żeby przy tym samochodzie się zatrzymać, na korzyść tego renaulta jeszcze jest to, że ma full ledy-czy to odczuwalnie lepiej świeci nie wiem :)

Bardzo dobra również propozycja leasingu renaulta dzisiaj kupowałem trafica 1,6 bi turbo 125 kucy i uzyskałem 104,3% przy wpłacie 25% .... Swoją drogą jak ktoś potrzebuje miejsca to za 101 tyś brutto takiego osobowego 9 miejscowego można mieć hehehe :P

Edit: wiadomo talisman to sedan i osiągi słabsze od SII, ale zależy co komu potrzebne :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: Herer »

patrzyłem na tą najwyższą wersję. wydaje mi się, że benz wcale nie będzie aż tak bardzo różniła się kosztowo od diesla a masz 200 kucy i kilka k taniej.

Ale..jak w renault wygląda serwis, co uwzględnia pakiet serwisowy. Co ile kkm trzeba zmienić rozrząd? Bo to potem rzutuje na serwis.
Nie wiem jak u Was ale u mnie w superbie po przejechaniu 300km zawsze boli mnie tyłek. Może kupiłem S po jakimś 150 kilowym osobniku i tak teraz mam.
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: ursus »

Herer pisze:różnica w spalaniu między 200konnym benzyniakiem a 160 konnym dieslem nie jest taka porażająca.
Dobre :-)



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: CLO27 »

Herer pisze:patrzyłem na tą najwyższą wersję. wydaje mi się, że benz wcale nie będzie aż tak bardzo różniła się kosztowo od diesla a masz 200 kucy i kilka k taniej.

Ale..jak w renault wygląda serwis, co uwzględnia pakiet serwisowy. Co ile kkm trzeba zmienić rozrząd? Bo to potem rzutuje na serwis.
Nie wiem jak u Was ale u mnie w superbie po przejechaniu 300km zawsze boli mnie tyłek. Może kupiłem S po jakimś 150 kilowym osobniku i tak teraz mam.
U mnie tez był problem z ustawieniem siedziska ale miałem najniżej w podłogę wbite podniosłem dwa centy i pozycja jest zdecydowanie bardziej komfortowa i tyłek już nie boli :)

Ten silnik jest dostępny tylko w najwyższej wersji wyposażenia i masz 4 koła skrętne ....na prawdę zawraca to w miejscu, ale czy się nie będzie psuć nie mam pojęcia. Przeglądy wydaje mi się, że standardowo co 30 tyś ale w traficu mam co 40 kkm :) Poza tym silnik 1,6 trochę odstrasza aczkolwiek ja i tak za zwyczaj autka użytkuje 3-4 lata więc to inny się już by musiał martwić o trwałość ....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: Herer »

CLO27 pisze:
Herer pisze:patrzyłem na tą najwyższą wersję. wydaje mi się, że benz wcale nie będzie aż tak bardzo różniła się kosztowo od diesla a masz 200 kucy i kilka k taniej.

Ale..jak w renault wygląda serwis, co uwzględnia pakiet serwisowy. Co ile kkm trzeba zmienić rozrząd? Bo to potem rzutuje na serwis.
Nie wiem jak u Was ale u mnie w superbie po przejechaniu 300km zawsze boli mnie tyłek. Może kupiłem S po jakimś 150 kilowym osobniku i tak teraz mam.
U mnie tez był problem z ustawieniem siedziska ale miałem najniżej w podłogę wbite podniosłem dwa centy i pozycja jest zdecydowanie bardziej komfortowa i tyłek już nie boli :)

Ten silnik jest dostępny tylko w najwyższej wersji wyposażenia i masz 4 koła skrętne ....na prawdę zawraca to w miejscu, ale czy się nie będzie psuć nie mam pojęcia. Przeglądy wydaje mi się, że standardowo co 30 tyś ale w traficu mam co 40 kkm :) Poza tym silnik 1,6 trochę odstrasza aczkolwiek ja i tak za zwyczaj autka użytkuje 3-4 lata więc to inny się już by musiał martwić o trwałość ....
4 skrętne i 1.6 to mówimy o benzynie i dieslu? W co się będziesz pakował?
ursus pisze:
Herer pisze:różnica w spalaniu między 200konnym benzyniakiem a 160 konnym dieslem nie jest taka porażająca.
Dobre :-)



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
prawda? :) bez szydzenia poproszę :cry:
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: CLO27 »

4 skrętne to jest standard w najwyższej wersji wyposażenia, a 1,6 jest zarówno w 200 konnej benzynie jak i 160 konnym dieslu. Jeżeli bym kupował to będę rozważał 160 konnego diesla w wyposażeniu intens takiego jak opisałem w poście wyżej.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: Rolnik »

Tylne zawieszenie w talizmanie to tzw belka?
Jezdziles tym? Jak automat?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: CLO27 »

Rolnik pisze:Tylne zawieszenie w talizmanie to tzw belka?
Jezdziles tym? Jak automat?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Nie wiem czy belka...
Jeździłem 150 konną benzyną w automacie i w porównaniu z moim 152 konnym superbie mniej dynamicznie się zbierało. Automat znośny choć lag taki jak w 190 dsg. Ale jak jedziesz płynnie to dobrze się spisuje. W trybie sport niestety szarpał przy niższych prędkościach, przyhamowanie przy skręcie i gaz....ale nie ma tragedii. Musiałbym się mocniejszym dieaslem przejechać lub tą benzyną 200 konną żeby coś więcej powiedzieć.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: Rolnik »

Dziękuję za odpowiedź. Jak będziesz miał możliwość to podziel się wrażeniami jazdy dieslem.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: CLO27 »

ok :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: Herer »

do francuzów dotąd zaufania zbytniego nie miałem. Znajomy ma lagunę, naprawa silnika odpada, tylko wymiana. Siedziałeś CLO w talizmanie i jak komfort, wygląd? fotele?
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: Rolnik »

Widziałem w prospekcie, że fotele są także luz. A tak serio to znajomy też ma lagune i więcej stoi niż jeździ. Ale kupił igle z Niemiec także cholera wie ile to kilometrów przejechalo.
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: flash »

Zapisałem się na jazdę próbną Talismanem. Taką konfigurację wyklikałem, włożyłem wszystko co było możliwe: http://pl.co.rplug.renault.com/c/BAZq/A ... rA;pc=A2MA

Waiting :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: CLO27 »

flash to jest max konfiguracja już więcej ten wóz nie może mieć i szczerze nie ma chyba co...no może te podczerwienie wyłapujące ludziki w ciemności...systemy jazdy wszystkie ma, ledy ma, koła skrętne które w mieście robią robote ma itp..... co do komfortu jazdy ok (siedzenia lepiej wyprofilowane niż w S2 :P)

Co do trwałości zobaczymy, ale podobno dużo lepiej się te silniki mają sprawować.

Ja nigdy, gdyby nie trafic którego kupowałem, bym do renulta nie zajrzał. Ale jak byłem posiedziałem w tym Talismanie i zrobił na mnie na tyle wrażenie, że się postanowiłem przejechać. Po jeździe jestem bardzo pozytywnie do tego wozu nastawiony, spasowanie, kultura pracy silnika (benzyna 150)na bardzo zadowalającym poziomie. Ale czekam, aż ktoś się jeszcze zdecyduje przejechać, żeby mógł o swoich wrażeniach napisać.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co zamiast Superba wątek Nr 2

Post autor: flash »

U mnie w rodzinie panuje zasada nie kupowania aut na literę "F" :) Ale co tam, sprawdzimy na żywo. W tej klasie francuzów podoba mi się, że wnętrze sprawia wrażenie wygodnej, domowej kanapy - w Talismanie dorzucili jeszcze dużego pilota do TV w konsoli centralnej ;)

PS. Dzisiaj byłem w KIA popatrzeć na nową Optimę i Sportaga. Poza gumowymi obszyciami... (mogliby se darować) to całkiem całkiem. Troszkę boli fakt, że w Optimie nie ma ichniejszej DSG w benzynie (w Sportagu jest), a Optima kombi ma być z końcem roku. Poza tym czas oczekiwania na Optimę to 5 miesięcy, na Sportage 3 miesiące.
ODPOWIEDZ