[S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

[S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: whity »

Za nagrodę mozesz sie znow przejechać jakims autem klienta :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: leszekmw »

hmmm...
zawiodłeś mnie..
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Łuki_ssuperb »

whity pisze:Przed "pewną" impreza napewno będzie juz chips :)
ooo to dobrze może mnie to przekona ;-) "pewna impreza" ?
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: kamracik »

Użyj wyobraźni :lol:
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Chorzyn »

Apropos dyskusji - Kura vs. Kółka olimpijskie ;]

DLA TYCH CO DYSKUTUJA:

Audi nie robi wrażenia w salonie i człowiek bardzo się zastanawia, za co...? Wiadomo, rzeczy drogie są tak drogie, żeby większości nie było na to stać :mrgreen: Pracowałem kiedyś w Lexusie :mrgreen:

Dostałem od znajomej A6 do testów na kilka dni. 2.0 TDI 190 KM quarto, Stronic.

Auto typu premium docenią Ci, którzy dbają o wizerunek w swoim środowisku "biznesowym" (nie przed sąsiadem i kolegami z forum) :mrgreen: oraz Ci, którzy w aucie spędzają długie godziny i nie chcą aby to była droga przez mękę, zmęczenie i szum w głowie od hałasu

Moje wrażenia po ponad 10 latach przerwy w motoryzacji "premium". Sporo poszło do przodu.

NIE BĘDĘ OPISYWAŁ SUPERBA bo każdy wie jaki jest i gdzie są plusy a gdzie minusy.

A6
NIEWĄTPLIWE PLUSY:
- Cisza w aucie - nawet klekot diesla nie razi. Czy jedzie się 50 czy 150 komfort akustyczny jest naprawdę duży (słychać najbardziej szum lusterek, z tyłu prawie nic) - w porównaniu z Superbem - tam słychać opony, szum lusterek i dźwięk silnika też dosyć konkretnie - porównując te same diesle 190KM. Przez zestaw przy wysokiej prędkości rozmawiałem bez podnoszenia głosu i rozmówcy słyszeli mnie nad wyraz dobrze. Na tym tle kura wypada gorzej aczkolwiek tragedii nie ma.
- fotele - to dla mnie kwestia najwazniejsza - w porównaniu z Superbem ... nie ma co porównywać bo kto spędza w Superbie długie godziny ten wie najlepiej. Fotele już w standardzie fajnie dopasowane, przyjemnie twarde - w wersji sportowej albo komfort to już przepaść. Po długiej podróży wysiadłem o dużo mniej zmęczony (i nie jest to tylko kwestia tego, że jechałem Audi to miałem takie przekonanie i ch... :mrgreen: ). O detalach typu regulowane położenie zagłówka w poziomie już nawet nie ma co wspominać, bo mocno pomocne - w kurze - niedostępne
- wykonanie auta - dbałość o detale, sposób działania przycisków, mechanizmów - wszystko ma przyjemne dźwięki i opór.

NEUTRALNE bądź wątpliwe albo od czegoś zależne:
- Skrzynia 7-ka - jakby bardziej szarpiaca niż w Kurze DSG 6 :? - oba auta testowałem gdy miały około 1kkm przebiegu. Start stop bardziej trzęsąco uruchamiał Audi :shock: Sam nie wiem
- Ilość miejsca - wystarczająca, komfortowa, chociaż mniejsza niż w kurze - ale i tak 80% jeżdżę sam
- LEDY - niewątpliwie MATRIXY dają radę, wyglądają naprawdę ok. Czy duża różnica vs. xenon - na początku na pewno nie aż taka jak wielu oczekuje. W dłuższym użytkowaniu zaczyna się zauważać inny sposób świecenia i się je docenia - jak za 4500 PLN uważam to za dobry wydatek.
- Działanie systemów pokładowych, menu itd. Naprawde ok i człowiek po kilku minutach wie już wszystko

MINUSY:
- niewątpliwie cena :mrgreen: , aczkolwiek uzyskanie po znajomości wstępnej oferty i rabatu rzędu 27-28% nie było trudne + pakiet serwisów do 90kkm
- Potencjalne koszty serwisu - wiadomo, za lepszą kawę trzeba więcej zapłacić :lol: :mrgreen: Inną kwestią jest gwarancja na 3 lata do 90kkm wiec u mnie to raptem półtora roku gdzie w leasingu trzeba robić przeglądy w ASO do czasu trwania gwarancji.
- Popularność wśród złodziei - sam nie wiem ...

KOSZTY itp.:
Róznica w cenie - moja konfiguracja Sportline (ze względu na fotele, bo wolałbym L&K + fotele Sportline ale to niemożliwe do zamówienia) vs. konfiguracja A6 - róznica w cenie 24k PLN po rabacie
SERWIS:
90kkm w Audi wliczony jako podstawowy, Skoda - odjęty od ceny zakupu (do 60kkm)

Oczywiście wyposażenie w wiele gadżetów - lepszy Superb, pytanie tylko czy wiele z gratów jest mi w ogóle potrzebnych.
Dla mnie najistotniejsze:
- komfortowe fotele
- systemy bezpieczeństwa - poduszki, asystenci: martwe pole, tempomat aktywny itp.
- audio
- dach panoramiczny uchylny i otwierany (mam w każdym aucie i jest to rzecz z której wyjątkowo często korzystam, aby przewietrzyć auto)
- światła

UBEZPIECZENIE:
- pakiet Skoda 3,1 % na pierwszy rok
- pakiet AUDI - 2,6% :mrgreen:
Róznicy brak jak tutaj ktoś podważał kwestię kosztów ubezpieczenia przy nowym aucie.

UTRATA WARTOŚCI:
- Tutaj się nie orientowałem jeszcze.

I teraz pytanie, każdy sobie musi odpowiedzieć: Czy wydalibyście na Superba 163k czy na Audi A6 187k (obydwa z racji przebiegów jakie robie - min. 60 k rocznie - w dieslu 190KM, Automat - AWD jest mi zbędne)

Dodam tylko - testowałem Mazde 6 (ok, ale ma wiele minusów), Mondeo - jak Ford, dużo poszło do przodu ale sporo oszczędności tam gdzie TEORETYCZNIE nie widać po za tym auto zbyt flotowe, Insignia - oglądałem nową, i pierwsze wrażenie ok, ale koledzy z flot zawsze mówią, że Ople zaczynają proces "biodegradacji" po około 80-100kkm (trzeszczenie, wychodzące oszczędności) - po za tym auto zbyt flotowe, Passat - super fotele "ergo cośtam", kilka opcji lepszych niż w kurze, ciute lepsze wytłumienie (chociaż można już domówić do S3 lepsze szyby z przodu i skoda chwali się, że od majowej produkcji poprawiła wytłumienie - ja nie zauważyłem

Jakieś rzeczowe argumenty od kolegów? (ufff, ale się qwa rozpisałem jak poeta :lol: )
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Enriquez »

Jak Cię stać to bierz audi. Nad czym się zastanawiasz?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 150
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: paulus »

Chorzyn,

moim zdaniem nie ma sie nad czym zastanawiac - przy roznicy rzedu 24k zl - to oczywiscie ze Audi A6.

Na dodatek jak kupujesz na dzialalnosc gospodarcza (a podejrzewam, ze tak) to przy odliczeniach ta roznica 24k zl jest przeciez jeszcze mniejsza....

Swoja droga Audi wyjatkowo kiepsko reklamuje swoja swietna oferte aut businessline gdzie ceny naprawde sa swietne, podobnie jak warunki zakupu w leasingu.
Foton

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Foton »

paulus pisze: Swoja droga Audi wyjatkowo kiepsko reklamuje swoja swietna oferte aut businessline gdzie ceny naprawde sa swietne, podobnie jak warunki zakupu w leasingu.
Pieknie powiedziane:-)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: sane »

Przy takiej różnicy w cenie bierz Audi A6. Rabaty teraz dają dobre, bo auto wychodzi z produkcji powoli. Za chwilę będzie nowy model.
Obecne Audi A6 już trąci myszką w porównaniu do W213 i G30, ale dalej jest lepsze niż Superb.

Co do utraty wartości, to % A6 straci znacznie więcej niż Superb, ale przy takim rabacie pierwszy rok utraty wartości masz w zasadzie pokryty.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Jarek104 »

Uwaga, uwaga

wypowie się teraz handlowiec ze Skody..



Bierz Audi :-)

Znajomy wczoraj kupił dla żony Q3 2.0 TSI quattro coś tam cos tam za 1500zł netto / miesięcznie. Za Superba ( coś ok 190tys zł ) płaci 3tys zł netto..
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Enriquez »

Aha. Można i za złotówkę netto na 100 lat.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Wosho »

Jarek104 pisze:Uwaga, uwaga

wypowie się teraz handlowiec ze Skody..



Bierz Audi :-)

Znajomy wczoraj kupił dla żony Q3 2.0 TSI quattro coś tam cos tam za 1500zł netto / miesięcznie. Za Superba ( coś ok 190tys zł ) płaci 3tys zł netto..
Jarek a ile wplacil najpierw? Chyba nie przy 0 wpłacie?


Czy orientujecie się czy 2.0 220 też ma gifty i wychodzi 240/250 jak Rska?
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Łuki_ssuperb »

Enriego jak dobrze pamiętam miał jakis gift chyba 247KM było u niego :)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: CLO27 »

Bo panowie czytalem te gifty wynikają z tego że vw/skoda/audi/seat starają się żeby moc na kołach byla taka jak ją podają w katalogach czyli po stratach, u nas podaje sie zawsze moc silnika bez strat dlatego ze gifty będą zawsze......
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Enriquez »

U mnie było 238 KM.
W RS 248 KM.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ