Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: kmink »

Ja mam sportline i fotele są bardzo wygodne, zawias w SIII jest identyczny jak w B8 i na to damo narzekają użytkownicy na forum Passata. Mnie w B8 z kolei odstręcza ten archaiczny zegarek, który tam pasuje jak pieść do oka. Wyciszenie? Tez nie dużo większe. Za B8 z wyposażeniem jak SIII musiałbym zapłacić 30-40k więcej. Uznałem, że nie ma sensu dopłacać. Wrzałbym się na to samo i był uboższy o 30k. Jak ktoś ma chęć dopłacać za znaczek na masce to why not. Każdy sam ciężko pracuje na wypłatę wiec niech ją wydaje jak mu się podoba i niech kupuje takie auta jakie chce i w jakich czuje się dobrze.
Miałem kilka aut z kurą na masce i dla mnie to zawsze był złoty środek i myśle że cała grupa VW działa na tej zasadzie o jakiej pisze. Jest SIII za 200k, B8 za 240k i A6 za 300k. Wyposażenie identyczne, komfort i jakość rośnie wraz z ceną. Ja wybrałem najtańszą opcje, bo mi to wystarczyło.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Camillinhio »

kmink pisze:Ja mam sportline i fotele są bardzo wygodne, zawias w SIII jest identyczny jak w B8 i na to damo narzekają użytkownicy na forum Passata. Mnie w B8 z kolei odstręcza ten archaiczny zegarek, który tam pasuje jak pieść do oka. Wyciszenie? Tez nie dużo większe. Za B8 z wyposażeniem jak SIII musiałbym zapłacić 30-40k więcej. Uznałem, że nie ma sensu dopłacać. Wrzałbym się na to samo i był uboższy o 30k. Jak ktoś ma chęć dopłacać za znaczek na masce to why not. Każdy sam ciężko pracuje na wypłatę wiec niech ją wydaje jak mu się podoba i niech kupuje takie auta jakie chce i w jakich czuje się dobrze.
Miałem kilka aut z kurą na masce i dla mnie to zawsze był złoty środek i myśle że cała grupa VW działa na tej zasadzie o jakiej pisze. Jest SIII za 200k, B8 za 240k i A6 za 300k. Wyposażenie identyczne, komfort i jakość rośnie wraz z ceną. Ja wybrałem najtańszą opcje, bo mi to wystarczyło.
Jeśli dla Ciebie praca zawieszenia jest taka sama, wyciszenie na tym samym poziomie, a wyposażenie to samo (audio, navi), tylko ceny inne, bo znaczek, to ja dziękuję za dalszą dyskusję ;)

Masz rację, skoda jest the best!
Obrazek
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: kmink »

Wytłumacz mi, czym się różni praca zawieszenia w B8 od pracy zawieszenia w SIII? Dodam, że to są identyczne zawieszenia :D
Co do głośności:

Brand Model Spec Year dB at idle dB at 55 mph dB at 65 mph dB at 70 mph dB at 75 mph dB at 85 mph
Volksw Passat 2.0D 2016 45.0 62.6 65.5 65.8 66.3 69.6
Skoda Superb 2.0D 2017 46.0 62.1 65.5 65.9 66.3 69.6
Audi A666 2.0D 2017 41.0 60.1 63.5 63.9 64.4 67.6

Tak więc faktycznie warto dopłacać do Passata :D ;)
Ostatnio zmieniony 2 lip 2018, o 21:24 przez kmink, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: whity »

Kupił sportline i myśli ze jest sportowy :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Enriquez »

Dostał audi i myśli, że jest prestiżowy :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Enriquez »

Camillinhio pisze:Jeśli dla Ciebie praca zawieszenia jest taka sama, ...
A czym się niby różni? Tym, że turek to składał?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: whity »

Enriquez pisze:Dostał audi i myśli, że jest prestiżowy :)
nic nie poradzę :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Łuki_ssuperb »

Dobra dobra już my wiemy jak to było ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Camillinhio »

kmink pisze:Wytłumacz mi, czym się różni praca zawieszenia w B8 od pracy zawieszenia w SIII? Dodam, że to są identyczne zawieszenia :D
Co do głośności:

Brand Model Spec Year dB at idle dB at 55 mph dB at 65 mph dB at 70 mph dB at 75 mph dB at 85 mph
Volksw Passat 2.0D 2016 45.0 62.6 65.5 65.8 66.3 69.6
Skoda Superb 2.0D 2017 46.0 62.1 65.5 65.9 66.3 69.6
Audi A666 2.0D 2017 41.0 60.1 63.5 63.9 64.4 67.6

Tak więc faktycznie warto dopłacać do Passata :D ;)
1. Twoja tabelka mówi, że są tak samo głośne, a ja widziałem wyniki, gdzie passat był cichszy np. według testów autocentrum przy 130 km/h passat: 62,5 dB, superb 64,5 dB. Adac widzi to inaczej dla tej samej prędkości: passat 65,4 dB, superb 66,8 dB.

Wiem tylko, że po zakupie auta nie musiałem bawić się w doklejanie uszczelek, czy wyklejanie jakichś boczków, listew ;)

2. Zawieszenie może i mają zbudowane z tych samych elementów, auta jednak mają delikatnie inne rozstawy, prześwity, i całościowo passat prowadził mi się lepiej. Jest bardziej zwarty, nie taki kluchowaty, czy tak bujający jak superb.

Także to nie kwestia wartości samego znaczka, a drobnych różnic w budowie / montażu / zastosowanych rozwiązaniach, które w całościowym rozrachunku decydują o tym, że dane auto prowadzi się przyjemniej, a inne ma najwięcej miejsca na nogi z tyłu :P
Obrazek
Lukasz_123
Posty: 44
Rejestracja: 28 lut 2017, o 16:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Lukasz_123 »

s-e-b-e-b pisze:Dokładnie, SIII to auto doskonałe, a Passat to podróba Octavii.

Wydać 180-200k na kurę to trzeba mieć zrytą banię

Nie wydać 180k na kurę to trzeba mieć zrytą banię. :lol:
Za te pieniądze po prostu to najszybszy, największy i najlepiej wyposażony samochód.
Oczywiście gorszy od passata i A6, ale za to w świetnej cenie w której nie ma sobie równych.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Enriquez »

Camillinhio pisze:Wiem tylko, że po zakupie auta nie musiałem bawić się w doklejanie uszczelek, czy wyklejanie jakichś boczków, listew ;)
Oczywiście, że musiałeś, wyciszyłes również nadkola.
Camillinhio pisze:Zawieszenie może i mają zbudowane z tych samych elementów, auta jednak mają delikatnie inne rozstawy, prześwity, i całościowo passat prowadził mi się lepiej. Jest bardziej zwarty, nie taki kluchowaty, czy tak bujający jak superb.
Co Ty możesz powiedzieć o Superbie, skoro takiego nigdy nie miałeś?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Camillinhio »

Po to są salony i jazdy testowe, żeby wyrobić sobie zdanie. I na tej podstawie wybrałem to a nie inne auto.

A po wyciszeniu nadkoli pisałem, że G to dało i była to sztuka dla sztuki. Chciałem sprawdzić, czy będzie efekt, ale nie było.
Obrazek
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: feels3 »

Passat jest trochę lepiej wyciszony od S3, ale tymi tabelkami z różnych portali bym się nie podpierał, każdy pokazuje inne wyniki. Wystarczy pomiar pod silny wiatr, głośne opony danego dnia i u danego egzemplarza i porównanie mamy z d...już pomijam że często pomiar dotyczy auta z parku prasowego, a te potrafią się różnić od tego co kupujemy, taka prawda :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: orlik »

Nowsze Superby są cichsze od tych z pierwszego miotu, więc może teraz się to zrównało z passatem. Passatem nie jeździłem, ale dwoma superbami (z pierwszego miotu i z 2017/2018) i była różnica.
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Lepiej wyposażony superb czy słabiej A6? (Nowy)

Post autor: Forest »

Ja mam MY 18 1.4. Nie jest głośniejszy od passata 1.8, którym też często jeżdżę. W B8 najgorsze są szumy ze środkowego słupka, w superbie tego nie ma. Przyjemniej przez to jest w superbie. No i 1.5 litra średnio mniej na 100 przy tych samych prawie osiągach...
Zablokowany