[S2] Zakup Superb

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: orlik »

Sprawdź jeszcze kompem czy tam OBD, czy nie było wystrzałów z poduszek oraz jakiś błędów w silniku itp. To, że miało kolizje z sarną, nie znaczy, że nie miało też innej wcześniej. Sorry, ale już tyle się naoglądałem ulepów, że do każdego auta którego nie znam i nie znam dobrze sprzedającego podchodzę z bardzo dużym dystansem.
Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Adek89 »

No w sumie masz racje... Juz powiem wam, ze od tego szukania auta glowa boli :p ogolnie rozgladamy sie za superb II LUB III, Octavia III bądź III RS lub Passat B8. I nie mozemy sie konkretnie zdecydowac, moze cos pomozecie, podpowiecie co byscie wybrali :D
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: ktryk »

Ja miałem podobny dylemat, tylko że ja brałem pod uwagę tylko Passata B8 i S3. Padło na wersję ekonomiczną, czyli B8 jest o wiele większy wybór i ceny niższe z tego powodu. Ja miałem gorzej,bo musiał być DSG i tego powodu odpadły mi najtańsze i najbardziej ekonomiczne wersje 1,6 tdi, które bym bez problemu zakupił. Tylko DSG w 1,6 to jest mina w szczególności z przebiegami ok. 200 tys. a tylko takie brałem pod uwagę ze względu na cenę . Jak nie musi być automat to 1,6 jest naprawdę fajnym rozwiązaniem. Tańszy zakup i tańsza eksploatacja.
Ja wybrałem B8 i jestem zadowolony z zakupu, ale kilku pierdółek mi brakuje z Superba. Latareczki w bagażniku, pojemnika na parasolkę w drzwiach ITP.
Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Adek89 »

My ogolnie tez szukamy opcji w automacie, ale jak sie trafi fajny egzemplarz w manualu to nic sie nie stanie :) mowisz 1.6... A jak on so ie radzi z takimi gabarytami, nie za malo te 120KM? I czemu przy tym silniku automat to mina?
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Big »

ktryk pisze:Ja miałem podobny dylemat, tylko że ja brałem pod uwagę tylko Passata B8 i S3.
Zaraz zaraz, wybierałeś pomiędzy S III a Passatem B8 i dlatego w profilu masz wpisanego ... Superba II. To nic już nie rozumiem.
Adek89 pisze: mowisz 1.6... A jak on sobie radzi z takimi gabarytami, nie za mało te 120KM? I czemu przy tym silniku automat to mina?"

Nie pytaj właściciela. NIe znam takiego co kupił auto z silnikiem o małej mocy i na tak zadane pytanie odpowie ci "no trochę za mała moc. Trzeba dusić żeby chciał porządnie jechać, ale wtedy mocno rośnie spalanie".
Na 100% otrzymasz odpowiedz "Super. Daje radę. Nie wiem po co pchać się w mocniejsze silniki. One tylko dużo palą, a osiągi mają tylko niewiele lepsze" 8-)
AndrzejKrawczyk
Posty: 238
Rejestracja: 8 lip 2014, o 12:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: AndrzejKrawczyk »

Ja tam mogę powiedzieć ze moje to za mało w trasę :)
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: ktryk »

W profilu mam S2 ,bo jeszcze ją posiadam, a wybór między B8, a S3 był od kilku miesięcy jako następca S2.
Aktualnie S2 mam 2,0 ,ale przed S2 miałem Passata B7 1,6 po tuningu na prawie 150 km. Wcześniej Golf 6 1,6 tuning na 140 km, a jeszcze wcześniej Polo na 130 km. Złego słowa nie powiem na 1,6 tdi .Wszystkie sprzedane z przebiegami ponad 300 tys. B7 miał 360 tys i do dnia dzisiejszego śmiga w mieście. Spalanie o dobrego litra mniej niż 2,0, a w mieście to nawet więcej. Jak ktoś dużo jeżdzi to sumka uzbiera się całkiem spora po roku na paliwie i auto dużo tańsze w zakupie.

Skrzynia dsg w 1,6 to 7 biegowa mina z suchym sprzęgłem. Fajnie się jeżdzi, ale koszty wymiany sprzęgła już nie fajne i to nawet po kilkudziesięciu tysiącach. Także jak dsg to tylko 2,0.
Awatar użytkownika
texas
Posty: 351
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:16
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: texas »

Ja dzisiaj kupiłem passata B8 2.0tdi krajówkę. Po s2fl szukałem s3 jednak budżet nie ten. S3 krajowe to różnica +15/20%. Gustuję w grupie vw. Po 2 octaviach, 2 superbach trafił się trzeci już passat, pewnie za rok zmienie na s3. P.s. Big w wolnym czasie zmienię profilowe i dane w profilu :-)
Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Adek89 »

Jak dla mnie temat zamkniety. Auto kupione :)
Joel52
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2019, o 11:26
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Joel52 »

Ja pozwolę sobie go ponownie otworzyć - szukam auta - parametry jak poprzednio - kombi, najlepiej z jasnym środkiem , automat, min 170 km
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: wyder84 »

W przyszłym tyg. odbieram S3, moje S2 2.0TDI 4x4 DSG będę wystawiał. Nie wiem czy jesteś zainteresowany.
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: wyder84 »

W przyszłym tyg. odbieram S3, moje S2 2.0TDI 4x4 DSG będę wystawiał do sprzedaży. Nie wiem czy jesteś zainteresowany.
Joel52
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2019, o 11:26
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Joel52 »

wyder84 pisze:W przyszłym tyg. odbieram S3, moje S2 2.0TDI 4x4 DSG będę wystawiał do sprzedaży. Nie wiem czy jesteś zainteresowany.
Napisz mi proszę więcej szczegółów
ODPOWIEDZ