Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: karas2002 »

West pisze:Podobno skoda ma być najniżej spozycjonowana - pytanie jak to się odbije na jakości i wyposażeniu.
Patrząc na to co będzie oferować octavia, to nie tak prędko.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: marasmus007 »

orlik pisze:Też mi się tak wydaje, ja akurat mam przed lifta, i po za swiatlami, innym zderzakiem, troszkę innym carbonem różnic brak.
Jak miałbym wymieniać już na siłę przed lifta na polifta to nie wiem czy nie dużo taniej by wyszło podmienienie tych elementów niz sprzedaz dobrego auta i kupno nowego praktycznie takiego samego.

Już lepiej czekać na S4
Popatrz sobie tutaj https://www.skodaautoteile.de/shop/supe ... sstattung/ nawet już wiadomo jak lampy od FL zamontować z tyłu wraz z listwą ozdobną, pytanie jak to rozwiązać elektronicznie.
Kojak
Posty: 25
Rejestracja: 18 paź 2019, o 15:36
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jerzy

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Kojak »

West pisze:Podobno skoda ma być najniżej spozycjonowana - pytanie jak to się odbije na jakości i wyposażeniu.
Patrząc na to co będzie oferować octavia, to nie tak prędko.
Dokładnie. Volkswagen jest nudny i brzydki. Tylko Niemcy to kupują. A niby Seat ma być marką premium i do tego sportową. To raczej taki żart z ich strony.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: enocylhdclub »

sane pisze:Tylko po co...
Nie ma aż tak dużej różnicy, żeby był sens.
Koniec leasingu, koszty i te sprawy ;)
Marek23
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2019, o 22:44
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 280/400
Imię: Marek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Marek23 »

W 2022 wchodzi ISA. Inteligent Speed Asistent.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: JacekRS »

Może dla wielu różnice są nieistotne, ale jednak są... po pierwsze to jest nowy samochód i jest cichszy. Mój obecny superb na tą chwilę ma ponad 60kkm, czasami AFS zaświeci, czasami centralny zamek "dwa razy" się zamknie po ruszeniu z miejsca, terkoce jeden siłownik od klapy... no jak nic, trzeba "taile" wyciągać, wsadzać do nowego i soft robić:) wsio by FrogRacing & DigiTune ;).

Za 170-190k nic lepszego czyli większego/szybszego i w miarę ekonomicznego nie będę miał :) Fakt to "tylko" Skoda, ale jak w ASO Audi widziałem nowe A1 z silnikiem 999cm3 za 105kPLN to się zakrztusiłem :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Enriquez »

To nic, jak za octę 999ccm chcą 90 w golasie :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: barteka3 »

mi niestety wielkość S3 zaczyna przeszkadzać - konkluduje że samochód nie powinien być "największy jak się da w tej cenie" ale odpowiedni, dopasowany
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: enocylhdclub »

barteka3 pisze:mi niestety wielkość S3 zaczyna przeszkadzać - konkluduje że samochód nie powinien być "największy jak się da w tej cenie" ale odpowiedni, dopasowany
Największy jak się da to jest X7, a nie Superb :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Enriquez »

To prawda, ale S3 nie jest za duży tylko raczej w sam raz, a dla mnie nawet mógłby być większy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: yaro_1 »

czyli jak dla mnie największy, pewnie kupił bym e klase albo a6, ale portfel nie z gumy, gdy się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

a co do wielkości SIII, w stanach to był by większy kompakt tylko, w Europie też już jest sporo większych aut tylko za jaką kasę
Ostatnio zmieniony 5 lis 2019, o 21:07 przez yaro_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: into »

Ostatnio mialem nieprzyjemnosc siedziec za kolkiem w starym volvo s60 i lexus is. Nie odnalazlem sie, tak ciasno, ze auta nadaja sie tylko chyba dla kawalerow. W zyciu bym nie zmienil superba na jakies premium z tego samego segmentu, ktore nie ma miejsca za kierownica. O fotelikach z tylu mozna zapomniec. Mam na mysli foteliki tylem do kierunku jazdy.
I'm the man on the silver mountain
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: kleofas »

my z żoną też jeździmy głównie po Warszawie i dla nas też Superb jest za duży, następne auto będzie zdecydowanie mniejsze
chciałbym Skodę, ale żeby poziom wykonania był z Superba ale żeby buda była mniejsza, jak Scala albo Karoq
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: karas2002 »

kleofas pisze:my z żoną też jeździmy głównie po Warszawie i dla nas też Superb jest za duży, następne auto będzie zdecydowanie mniejsze
chciałbym Skodę, ale żeby poziom wykonania był z Superba ale żeby buda była mniejsza, jak Scala albo Karoq
Octavia 4?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: rezon »

into pisze:Ostatnio mialem nieprzyjemnosc siedziec za kolkiem w starym volvo s60 i lexus is. Nie odnalazlem sie, tak ciasno, ze auta nadaja sie tylko chyba dla kawalerow. W zyciu bym nie zmienil superba na jakies premium z tego samego segmentu, ktore nie ma miejsca za kierownica. O fotelikach z tylu mozna zapomniec. Mam na mysli foteliki tylem do kierunku jazdy.
Nie wiem ile masz wzrostu - 200cm? Mniejsi bez problemów mieszczą się w S/V60 :) Spokojnie 4 osoby dorosłe objadą 1kkm trasę - fotele są w zgodnej opinii wożonych uważane za zdecydowanie wygodniejsze pomimo tego, że o wyprostowaniu nóg jak w Superbie można zapomnieć. Foteliki - hmmm, odpowiednikiem Superba jest jednak S/V90 ;) albo chociaż nowe S/V60. w starym faktycznie nie ma za wiele miejsca z tyłu, ale niektórzy już nie potrzebują wozić fotelików, a balkoników jeszcze nie ;) Jedynie zgodnie z najnowszymi trendami w liniach lotniczych należy wprowadzić limity bagaży kabinowych i da się odejść od super(b)przestrzeni ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ