Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Reez
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2017, o 20:27
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Reez »

Słyszał ktoś o jakiejś podwyżce cen między końcem września, a dniem dzisiejszym? Auto zamówione 28.09 w przyszłym tygodniu ma trafić na linie i dziś się dowiedziałem o wyższej cenie. Dealer mówi, że skoda ma prawo do podwyżki cen mimo wcześniej zawartego zamówienia z ceną końcową. Kupiłem już kilka nowych aut i pierwszy raz mam styczność z tak kuriozalną sytuacją...
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: jorgus »

Podwyżki choć niewielkie są rzekomo na przyszły rok, chociaż dealerzy mają to "rozpisane na karteczkach". Jeśli mowa o podwyżce na auto które zrobią w 2019 to chyba cię robią w ... :-)
Awatar użytkownika
marwlaz
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2012, o 10:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190 KM
Imię: Mariusz
Lokalizacja: W-wa i okolice

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: marwlaz »

Dopłaty jest 1850 zł ale dla samochodów które są zamawiane po 47 tygodniu także to chyba tyle w temacie większych cen


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Jedrula »

Reez pisze: 14 lis 2019, o 17:29 Słyszał ktoś o jakiejś podwyżce cen między końcem września, a dniem dzisiejszym? Auto zamówione 28.09 w przyszłym tygodniu ma trafić na linie i dziś się dowiedziałem o wyższej cenie. Dealer mówi, że skoda ma prawo do podwyżki cen mimo wcześniej zawartego zamówienia z ceną końcową. Kupiłem już kilka nowych aut i pierwszy raz mam styczność z tak kuriozalną sytuacją...
Mi dealer o niej mowil, ze auta produkowane w listopadzie i pozniej beda drozsze, ale ze bierze to na siebie.
krzysn
Posty: 278
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: krzysn »

Oferta która dostałem 1 października od jednego z dealerów już uwzględniała tą podwyżkę.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2352
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: siemi1 »

W UK juz zamawiaja iV podobno dealerzy maja konfiguratory do zamowień.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
saintLSC
Posty: 28
Rejestracja: 2 lip 2016, o 20:45
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: saintLSC »

W czeskim konfiguratorze też już jest. ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

A ktoś wie czy sportline wyjeżdżają już z czarnymi napisami?
Jedrula
Posty: 91
Rejestracja: 3 sty 2016, o 17:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Jedrula »

timanfaya pisze: 15 lis 2019, o 17:35 A ktoś wie czy sportline wyjeżdżają już z czarnymi napisami?
Niby juz ma byc (produkcja 48 tydzien).
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: roman_szpadel »

Przejechałem 120km testowym sportline 2.0tsi 190km. Porównuję z 2.0 220km tsi.

Duża różnica w dynamice na minus. Najgorsze jest przyspieszanie z 7 biegu. Dopóki nie zrzuci na 5 nic się nie dzieje. A zrzucanie z 7 na 5 jednak moment trwa. W starej skrzyni 6biegowej wystarczala redukcja na 5 by plynnie (nie mlodzieżowo) wyprzedzać.

Za to nie czuć w ogóle wibracji gdy jedzie się 65 na 6 biegu i 75 na 7 biegu. Obrotomierz pokazuje 1250, ale mi to nie przeszkadza.

Poza tym stara bida. Nie odnotowałem lepszego wyciszenia po lifcie. Spalanie minimalnie niższe. Wyszło mi 6,7 na trasie gdzie w poprzednim miałbym 7,0.

Na plus wyświetlacz tabletowy. Myślałem, że mi się nie spodoba, ale ujdzie. Szkoda że zmiana koloru ambiente nie zmienia wiodącego czerwonego koloru.

Na plus progresywna kierownica. W ogóle w tym sportline kierownica stawiała przyjemny opór czego nie było w l&k przed liftem. Czy tylko w sportline tak jest? Czy w l&k poliftowym też kierownica stawia większy opór?

Nie wiem co jest z pokrętłami na kierownicy, ale chodzą dziwnie, tak plastikowo, jak w kiepskiej zabawce dla dziecka. Takie samo wrażenie miałem w aucie wystawionym w salonie. Mam wrażenie że w moim egzemplarzu od nowości do końca chodziły lepiej.

Nie spodobała mi się czarna podsufitka w czasie dziennej jazdy. Ten kontrast jasno/ciemno nie jest przyjemny dla oka, a jednak więcej się jeździ w dzień. Chciałem to zamówić, ale chyba odpuszczę, bo podoba mi się tylko na postoju.

Fotele sportline są fajne. Niestety muszę mieć wentylację na lato, więc w grę wchodzi tylko l&k.

Czy skrzynia DQ-381F jest sucha a DQ-381A mokra? Ponoć ta pierwsza nie ma w planie serwisowym wymiany oleju bo... montują ją tylko do aut fwd. Za to druga, montowana do awd ma już w planie serwisowym wymiany oleju. Ktoś coś wie w tym temacie?
pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: enocylhdclub »

Dzisiaj po dłuższym czasie przejechałem się Arteonem. Kurde czemu Superb się tak nie prowadzi? Począwszy od układu kierowniczego po zawieszenie, wszystko jest takie jak trzeba. W mojej Skodzie z DCC tragedii nie ma, ale w Arteonie w trybie normal jest bardziej sztywno niż w trybie sport w Skodzie... Do tego szczotkowane aluminium bije na głowę ten samorysujy się plastik piano. Gdyby nie cena to zamieniłbym się za tego Arteona od ręki :D
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

roman_szpadel pisze: 16 lis 2019, o 11:49 Duża różnica w dynamice na minus. Najgorsze jest przyspieszanie z 7 biegu. Dopóki nie zrzuci na 5 nic się nie dzieje. A zrzucanie z 7 na 5 jednak moment trwa. W starej skrzyni 6biegowej wystarczala redukcja na 5 by plynnie (nie mlodzieżowo) wyprzedzać.
A to nie kwestia zmian w oprogramowaniu DSG po WLTP? U mnie w 2.0 TSI 4x4 dopóki nie zrobie kickdown to to auto nie chce zrzucić biegu... a jak już zrzuci, to jest rakieta do przodu. Ciężko zrobić coś pośrodku / delikatnie wyprzedzić - chyba, że w S albo manetkami.
Za to nie czuć w ogóle wibracji gdy jedzie się 65 na 6 biegu i 75 na 7 biegu. Obrotomierz pokazuje 1250, ale mi to nie przeszkadza.
No to u mnie czuć, zwłaszcza jak chce mocniej dodać gazu a bieg się nie zmienia, bo ta (głupia) skrzynia ma coś innego w planach :P
Na plus progresywna kierownica. W ogóle w tym sportline kierownica stawiała przyjemny opór czego nie było w l&k przed liftem. Czy tylko w sportline tak jest? Czy w l&k poliftowym też kierownica stawia większy opór?
Progresywna kierownica chyba zawsze była za doplatą, teraz jest w pakiecie w Sportline więc warto brać, bo jedna z lepszych rzeczy (o których się zresztą szybko zapomina, dopóki się nie przesiądzie do innego auta)
Kojak
Posty: 25
Rejestracja: 18 paź 2019, o 15:36
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jerzy

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Kojak »

Ale koledzy się czepiacie tej biednej skrzyni DSG. Musicie usiąść za kierownicą Mercedesa Actrosa Mp4. Tam to dopiero lagi ma skrzynia. Jak ręcznie nie zmienisz biegu pod górkę to tak będzie długo trzymał najwyższy bieg aż zwolni do 60 xD Przy dojazdach do ronda/skrzyżowania tej fajna zabawa. Czy zmieni bieg czy nie. To wielka niewiadoma. Można tak wymieniać. Włącznie w wrzuceniem luzu w trakcie jazdy i piłowaniem na jałowym. 🙂 Więc dla mnie DSG to ogólnie komfort i bajka jeśli chodzi o jazdę.
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: wyder84 »

Czy macie może informację na temat czarnych emblematów seryjnie montowanych? To miał być ten tydzień
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: daro »

Dekor beżowy w czarnym wnętrzuObrazekObrazek
ODPOWIEDZ