[S2] SIII 1.4 TSI DSG 2016

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S2] SIII 1.4 TSI DSG 2016

Post autor: orlik »

Jak z umocowaniem fotelika nie mam pojęcia, bo nigdy nie miałem.
Na pewno pokrowiec można podzielić, żeby był na pół kanapy czy tam na 2/3 kanapy tylko.
Jeżeli nie chcesz dzielić i mieć matę na całych siedzeniach, można zamontować fotelik na matę i w macie zrobić dziury, żeby mocowanie fotelika przeszło. Tylko trochę pitolenia przy sprzątaniu, bo za każdym razem jak będziesz chciał ściągnąć matę do wytrzepania to będziesz musiał również ściągać najpierw fotelik.

Bardziej miałbym obawy do psa, który siedziałby obok dziecka. W razie odpukać wypadku, żeby nie uderzył w dziecko.
Ja swojego labka mam przypiętego szelkami do isofixa, a i tak na zakrętach i rondach lata od drzwi do drzwi. Więc szczerze jak miałbym dziecko to pies musiałby siedzieć w bagażniku albo na przednim siedzeniu pasażera.

1. Musisz zadzwonić do swojego ASO, wszędzie ceny mogą być różne. Ja osobiście nie wiem, bo nie wymieniałem, a przy 90tys. km sprzedałem.
2. Mi oleju nie brał po dotarciu.
apm16
Posty: 333
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: [S2] SIII 1.4 TSI DSG 2016

Post autor: apm16 »

Oleju nie bierze od wymiany do wymiany nie dolewam na miarce jest ubytek ale tylko do pół stanu zalecanego.
Obecnie mam przebieg 67 kkm
Klocki i tarcze jak ma być oszczędnie to w zaprzyjaźnionym warsztacie będzie o 50% taniej niż w ASO .
deluxxx
Posty: 8
Rejestracja: 21 maja 2019, o 17:43
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S2] SIII 1.4 TSI DSG 2016

Post autor: deluxxx »

@orlik bardzo trafna uwaga. Nie pomyślałem w ogóle o tym. Zdecydowanie kombi!

Miła odmiana będzie na nie dolewanie oleju po ałdi co 300 km :)
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: [S2] SIII 1.4 TSI DSG 2016

Post autor: polrob »

W moim przypadku o kosztach części eksploatacyjnych się nie wypowiem bo ma pakiet 4 lata 120tys a klocków jeszcze nie miałem potrzeby ruszać, a co do pobierania oleju to przed pierwszym przeglądem na 15 tys wiol kolo 1l ale po wymianie zużycie jest praktycznie niezauważalne i nie dolewam. W przyszły tygodniu będzie wymiana po 17 tys i nadal stan się utrzymuje koło połowy, także zużycie pomijalnie małe.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
deluxxx
Posty: 8
Rejestracja: 21 maja 2019, o 17:43
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S2] SIII 1.4 TSI DSG 2016

Post autor: deluxxx »

No nic jadę jutro obejrzeć na zywo, przejechać się. spróbuję zejść o 3k. Widzę opinie co do ceny różne ale raczej akceptowalna ?
ODPOWIEDZ