[S3] Doposażony Sportline. Czy to czyni go L&K?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

[S3] Doposażony Sportline. Czy to czyni go L&K?

Post autor: enocylhdclub »

Od jakiegoś czasu szukam dobrze wyposażonego Superba. Zrobiłem sobie listę rzeczy, które muszę mieć. Ostatnio trafiła się fajna sztuka, która ma wszystkie te rzeczy, ale jest w Sportline, a nie w L&K na którą polowałem. Z wyglądu wolę "Sportową" odmianę, ale co z wnętrzem. Czy jakość jest ta sama? Czy tak doposażony Sportline to taki L&K inaczej wyglądający czy czegoś mu jeszcze do L&K brakuje (poza samym wyglądam, fotelami czy dekorem w środku)?
Kolejne pytanie to czy oklejał ktoś Superba albo inny samochód? Pytam bo jedyne co mi nie pasuje w 100% to kolor...

Doposażenie:
Lakier metalizowany 3100,01
Progresywny układ kierowniczy (LEN) 700,01
Podrzewane fotele przednie i zewnętrzne miejsca tylnej kanapy (SIH) 2000,00
Trójramienna SPORTOWA skórzana PODGRZEWANA wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) dla DSG, z łopatkami (P17) 599,99
Zawieszenie adaptacyjne DCC wraz z DRIVING MODE SELECT z personalizacją (3 kluczyki) (PFC) 4199,99
CLIMATRONIC - automatyczna klimatyzacja trójstrefowa z regulacją elektroniczną (PH2) 1100,00
Elektrycznie sterowane okno dachowe (PH9) 4500,00
Niezależny system ogrzewania ze zdalnym sterowaniem (PHD) 3400,00
Zapasowe koło stalowe dojazdowe, podnośnik, klucz, bez zestawu naprawczego (PJA) 450,00
Pakiet SIMPLY CLEVER (PKK) 1200,00
Dzwiękochłonne szyby boczne z przodu wraz z SUNSET (PKY) 599,99
Bluetooth Premium (WLAN, rSAP, LTE gniazdo karty SIM, PHONE BOX wzmacnianie sygnału GSM, indukcyjna ... (PT3) 2550,00
SOUND SYSTEM CANTON (12 głośników, moc 610 W) (RA3) 2300,00
System nawigacji COLUMBUS 9,2" z mapą Europy, DVD, 2 wejścia SD, USB, obsługa głosowa, Wi-Fi, dysk twardy, ICC, DAB+ (RAG) 5600,01
Usługa Care Connect + Infotainment Online na 1 rok (YOY) 0,00
SMART LIGHT ASSIST - maskowane stałe światło drogowe z LANE ASSIST, BLIND SPOT DETECT i REAR TRAFFIC ALERT (PNG) 2999,99
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Doposażony Sportline. Czy to czyni go L&K?

Post autor: timanfaya »

Nie licząc detali takich jak wygląd czy brak możliwości dodania wentylacji foteli (no ale jest Alcantara) to technicznie ten sam samochód. SL jest obniżony o 15mm ale jeśli dodasz DCC, to będzie to samo co w L&K (-10mm).

Inna sprawa, że do Sportlina najzwyczajniej w świecie nie opłaca się dodawać pewnych funkcji, jeśli za nie musisz dodatkowo dopłacić (Columbus + ładowarka premium - wystarczy sam Amundsem z ew. ładowarką i kilka tys zł w kieszeni).

PS. Jakieś nieaktualne te ceny.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: [S3] Doposażony Sportline. Czy to czyni go L&K?

Post autor: enocylhdclub »

Samochód jest z 2018 r. 55k km przebiegu z Das WeltAuto. Brałem już tak VW Caddy i było wszystko ok. Cena to 130k zł. Konfiguracja za około 195k zł była. Do. Tego leasing 104%.
Jest to jedna z kilku ofert posiadających "Webasto" (ogrzewanie postojowe). Od kiedy nie mam garażu szukam samochodu tylko z tym bajerem :)

EDIT: Przemyślałem sprawę i jednak oferta nie jest atrakcyjna. Samochód miał wymienianą przednią szybę oraz lakierowany zderzak. Do tego z dziwnych powodów nie mogą uruchomić gwarancji na 12 miesięcy z Das WeltAuto. Najtańszy leasing jaki znalazłem to około 104,6% czyli +-12 tysięcy zł więcej. Robi się z tego cena 142 tysiące za samochód bez gwarancji z delikatną, ale jednak ingerencją (naprawą). Dostałem w tym czasie wycenę z Lellka na FL 2020 L&K 2.0 TDI 4x4 190KM + Comfort + Webasto + Wentylowane fotele + Kessy Full + Czarna podsufitka + zapasowe koło + Lakier + Pakiet przeglądów z 193 050 zł na 169 850 zł i leasing niecałe 101%. Czyli jedynie ~30 tysięcy zł dopłaty za samochód nowy, po FL z podobnym wyposażeniem i pełną gwarancją.
ODPOWIEDZ