A może Arteon?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: A może Arteon?

Post autor: MILeq »

Nie wiem, jak to liczysz, ale jak porównuję Arteona z Superbem - w najbardziej możliwie zbliżonych "na bogato" konfigach, to wychodzi mi, że Arteon jest co najmniej 25k pln droższy.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: A może Arteon?

Post autor: karas2002 »

MILeq pisze:Nie wiem, jak to liczysz, ale jak porównuję Arteona z Superbem - w najbardziej możliwie zbliżonych "na bogato" konfigach, to wychodzi mi, że Arteon jest co najmniej 25k pln droższy.
Oczywiście wg. cenników, ale popatrz na wyprzedaże z placów. Dzisiaj widziałem dobrze wyposażone E220d 4matic za 186k!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: A może Arteon?

Post autor: Camillinhio »

Widziałeś fizycznie, czy jako ogłoszenie na otomoto? Bo w ogłoszeniach piszą różne cuda, a potem się okazuje, że akurat tego już nie ma, ale jest inny świetny, tylko odrobinę droższy, jakieś 30.000 :P
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: A może Arteon?

Post autor: orlik »

MILeq pisze:Nie wiem, jak to liczysz, ale jak porównuję Arteona z Superbem - w najbardziej możliwie zbliżonych "na bogato" konfigach, to wychodzi mi, że Arteon jest co najmniej 25k pln droższy.
Dokładnie tak jak mówisz. Dla mnie, gdzie robiłem konfig dość bogaty, dopłacanie takiej różnicy w przypadku Superb/Arteon nie miało sensu. Kilka tysięcy jeszcze bym dopłacił, bo z wyglądu mi się podoba, ale nie kilkanaście za praktycznie to samo auto tylko w innym opakowaniu. Bo w czym ,,zajebistszy" jest hak, panorama webasto itp. Pomijam skrzynie, silnik i haldexa. A, że jeszcze głośniejszy to już w ogóle siara. Jakiś czas temu, można się było jeszcze zastanawiać, bo dsg7 a nie dsg6, bo może światła lepsze, bo może więcej dostępnego wyposażenia dodatkowego.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: A może Arteon?

Post autor: Big »

Temat już kiedyś, na tym forum, był przerabiany. Też ktoś próbował udowodnić ze Arteon jest tańszy. Niestety mu to nie wyszło ;)
A co do samego Arteona, to mi się bardzo podoba, ale czar pryska gdy wejdzie się do środka - deska z Passata jest po prostu nie na miejscu w takim aucie. Przypomina mi się piękna z zewnątrz Calibra z paskudnym wnętrzem od pospolitej Vectry.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: A może Arteon?

Post autor: enocylhdclub »

Big pisze:Temat już kiedyś, na tym forum, był przerabiany. Też ktoś próbował udowodnić ze Arteon jest tańszy. Niestety mu to nie wyszło ;)
A co do samego Arteona, to mi się bardzo podoba, ale czar pryska gdy wejdzie się do środka - deska z Passata jest po prostu nie na miejscu w takim aucie. Przypomina mi się piękna z zewnątrz Calibra z paskudnym wnętrzem od pospolitej Vectry.
Ci co kupują Passata za 200k zł też mają wnętrze z... Passata, a robią to z premedytacją :E Wszystko jest kwestią gustu, bo do samych materiałów ciężko się przyczepić. Dla mnie np. Arteon jest dużo ładniejszy od Skody. Mozna też mieć Diesla 240KM. Mimo wszystko cen/jakość/wyposażenie zdecydowanie na plus dla Superba.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: A może Arteon?

Post autor: Big »

Ale jak kupujesz Passata, to raczej ci się podoba Passat i to akceptujesz. Kupując inne auto o, przynajmniej teoretycznie, innym charakterze raczej chciałbym dostać również inne wnętrze, odpowiadające charakterem temu co obiecuje stylistyka zewnętrzna. Natomiast w Arteonie dostaje a'la usportowione coupe (z zewnątrz naprawdę ładne !!) z wnętrzem takim jak w kombiaku dla przedstawiciela handlowego. Dla mnie trochę nie ten teges.
Ala masz rację, że wszystko zależy od tego co komu się podoba - ja takiego misz maszu za taka kasę nie akceptuję, ale może są tacy którzy to lubią.
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: A może Arteon?

Post autor: kleofas »

są, ale mało, patrząc na wyniki sprzedaży
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: A może Arteon?

Post autor: orlik »

wiem, że to nie wątek o innym aucie, ale zaglądnąłem dzisiaj do peugeota, no i jakość wykończenia jak i wygląd zewnętrzny nowej 508 zrobił na mnie wrażenie. Środek zasługiwał na auto premium. Zdecydowanie mniej miejsca, no i nie wiem jak prowadzenie, bo nie chciało mi się brać na jazdę próbną.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: A może Arteon?

Post autor: karas2002 »

orlik pisze:wiem, że to nie wątek o innym aucie, ale zaglądnąłem dzisiaj do peugeota, no i jakość wykończenia jak i wygląd zewnętrzny nowej 508 zrobił na mnie wrażenie. Środek zasługiwał na auto premium. Zdecydowanie mniej miejsca, no i nie wiem jak prowadzenie, bo nie chciało mi się brać na jazdę próbną.
Mnie osobiście jakoś przekombinowany design wnętrza odrzuca. Z zewnątrz ładne auto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: A może Arteon?

Post autor: orlik »

Pomijam wygląd wewnętrzny bo to kwestia gustu a każdy gust ma inny. Chodzi mi o jakość zastosowanych materiałów, deska obszyta skórą, tunel środkowy między przednimi siedzeniami obszyty skórą, uszczelki w drzwiach zasłaniające kolor blachy na drzwiach widziane od wewnątrz, drewno, czyli takie smaczki, które można doświadczyć w autach z wyższej półki, a których brakuje w superbie, co pokazuje różnice względem aut premium w środku.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: A może Arteon?

Post autor: noso »

Big pisze:Temat już kiedyś, na tym forum, był przerabiany. Też ktoś próbował udowodnić ze Arteon jest tańszy. Niestety mu to nie wyszło ;)
A co do samego Arteona, to mi się bardzo podoba, ale czar pryska gdy wejdzie się do środka - deska z Passata jest po prostu nie na miejscu w takim aucie. Przypomina mi się piękna z zewnątrz Calibra z paskudnym wnętrzem od pospolitej Vectry.

Nie wiem dokładnie po ile są Sportline’y ale ja za swojego Arteona TDI w DSG rline z gadżetami typu szklany dach, większe radio, z bagażnikiem z kopa o reszta zapłaciłem 173 tys brutto:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: A może Arteon?

Post autor: karas2002 »

noso pisze: Nie wiem dokładnie po ile są Sportline’y ale ja za swojego Arteona TDI w DSG rline z gadżetami typu szklany dach, większe radio, z bagażnikiem z kopa o reszta zapłaciłem 173 tys
No to ładnie. Mi Sportline wychodzi w konfiguratorze 200 bez dachu i navi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: A może Arteon?

Post autor: enocylhdclub »

noso pisze:
Big pisze:Temat już kiedyś, na tym forum, był przerabiany. Też ktoś próbował udowodnić ze Arteon jest tańszy. Niestety mu to nie wyszło ;)
A co do samego Arteona, to mi się bardzo podoba, ale czar pryska gdy wejdzie się do środka - deska z Passata jest po prostu nie na miejscu w takim aucie. Przypomina mi się piękna z zewnątrz Calibra z paskudnym wnętrzem od pospolitej Vectry.

Nie wiem dokładnie po ile są Sportline’y ale ja za swojego Arteona TDI w DSG rline z gadżetami typu szklany dach, większe radio, z bagażnikiem z kopa o reszta zapłaciłem 173 tys brutto:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z placu brałeś pewnie?
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: A może Arteon?

Post autor: enocylhdclub »

Big pisze:Ale jak kupujesz Passata, to raczej ci się podoba Passat i to akceptujesz. Kupując inne auto o, przynajmniej teoretycznie, innym charakterze raczej chciałbym dostać również inne wnętrze, odpowiadające charakterem temu co obiecuje stylistyka zewnętrzna. Natomiast w Arteonie dostaje a'la usportowione coupe (z zewnątrz naprawdę ładne !!) z wnętrzem takim jak w kombiaku dla przedstawiciela handlowego. Dla mnie trochę nie ten teges.
Ala masz rację, że wszystko zależy od tego co komu się podoba - ja takiego misz maszu za taka kasę nie akceptuję, ale może są tacy którzy to lubią.
VW tak już ma :D Ja tam lubię to wnętrze. A Passata na full wypasie też bym przygarnął.
ODPOWIEDZ