A może Octavia 4?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: A może Octavia 4?

Post autor: rydzio2001 »

Bo to jest czeska S klasa :lol:
nothing is perfect ... besides whiskey
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: A może Octavia 4?

Post autor: jorgus »

Jakby ktoś się dalej zastanawiał nad O4 i nie zauważył to już jest cennik. Co za czasy że w Octavii jest opcja head-up i side assist ma także exit warning a w Superbie nie ma :shock:
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: A może Octavia 4?

Post autor: karas2002 »

jorgus pisze:Jakby ktoś się dalej zastanawiał nad O4 i nie zauważył to już jest cennik. Co za czasy że w Octavii jest opcja head-up i side assist ma także exit warning a w Superbie nie ma :shock:
Wiemy. Ilość reklam mnie zabija :)
Tanio nie jest. Czekam na pozostałe wersje wyposażenia i silniki.
A co do dostępnych opcji, to cóż. Nowsze auto. Poczekaj na Superb IV (nie iV)
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: A może Octavia 4?

Post autor: jorgus »

Nowsze nie nowsze - lift S3 był raptem kilka miesięcy przed premierą O4. Jakby chcieli to by dali więcej bajerów ale trzeba nakręcać sprzedaż innych modeli :lol:
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: A może Octavia 4?

Post autor: karas2002 »

jorgus pisze:Nowsze nie nowsze - lift S3 był raptem kilka miesięcy przed premierą O4. Jakby chcieli to by dali więcej bajerów ale trzeba nakręcać sprzedaż innych modeli :lol:
iV ma np bezprzewodowy CarPlay a FL nie. Poczekamy na rocznik 2021.
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: A może Octavia 4?

Post autor: zaczo »

Jeszcze jedna sprawa odnośnie standardowego wyposażenia. O4 w wersji Style ma np. koła 18 calowe, VC, nawigacje COLUMBUS 10''. Ja za to wszystko musiałbym zapłacić a 10" radia to nawet nie ma w cenniku bo ten nasz Superbowy ma "tylko 9,2 cala. Mam Suoerba po lifcie 6 miesięcy a juz wydaje się "przestarzały". No ale takie jest prawo rynku niby.
JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Re: A może Octavia 4?

Post autor: JacekZ »

Moim zdaniem nie rozmiarem nawigacji, nie VC, itp rzeczami auto stoi. Przyznam, że nie siedziałem w O4, ale jeśli rzeczywistość będzie tak samo odległa od katalogu i prezentacji jak w przypadku Scali to nawet 15calowa nawigacja nie ratuje tego auta. Osobiście byłem bardzo zawiedziony jak zobaczyłem wnętrze (materiały) Scali (model salonowy za ~100kpln) w porównaniu do szumu jaki był robiony z okazji premiery. Większość tych gadzetów w O4 umknie z czasem Twojej uwadze i w gruncie rzeczy będziesz siedział w aucie gorszym niż Superb.
Też nie można się dać zwariować. Prędkość z jaką są wprowadzane wszelkie nowość powoduje, że po 3-4 miesiącach czekania na auto masz wrażenie, że już odbierasz przestarzały model. Jak jesteś podatny to, ku uciesze producenta, zaraz będziesz się rozglądał za nowym :)
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: A może Octavia 4?

Post autor: jorgus »

To nie jest tak że head-up czy exit warning to nowinki technologiczne - od lat to jest na rynku tylko cwana polityka koncernów po trochu to wprowadza żeby takiego SIII FL za chwilę właściciel chciał zmieniać na S4. Głupiej kamery 360 nawet nie było w opcji - dopiero w iV dali a przecież ma to bodajże Kodiaq czy inne auta z grupy VW.
JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Re: A może Octavia 4?

Post autor: JacekZ »

Zgadza się, tak jak mówisz - dzieła przypadku w tym nie ma, sprzedaż musi być utrzymana (każda nowa wersja danego modelu musi być dużo atrakcyjniejsza niż poprzednik). Jednak nie przesiadałbym się do Octavii tylko dlatego, że ma head-up czy też inne nowości. Myślę, że producent rozumuje podobnie i raczej większość użytkowników S3 będzie czekać na S4 i zapłacą nieporównywalnie większe pieniądze niż za O4.
SE7
Posty: 195
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: A może Octavia 4?

Post autor: SE7 »

JacekZ pisze: 11 lut 2020, o 10:05 Moim zdaniem nie rozmiarem nawigacji, nie VC, itp rzeczami auto stoi. Przyznam, że nie siedziałem w O4, ale jeśli rzeczywistość będzie tak samo odległa od katalogu i prezentacji jak w przypadku Scali to nawet 15calowa nawigacja nie ratuje tego auta. Osobiście byłem bardzo zawiedziony jak zobaczyłem wnętrze (materiały) Scali (model salonowy za ~100kpln) w porównaniu do szumu jaki był robiony z okazji premiery. Większość tych gadzetów w O4 umknie z czasem Twojej uwadze i w gruncie rzeczy będziesz siedział w aucie gorszym niż Superb.
Też nie można się dać zwariować. Prędkość z jaką są wprowadzane wszelkie nowość powoduje, że po 3-4 miesiącach czekania na auto masz wrażenie, że już odbierasz przestarzały model. Jak jesteś podatny to, ku uciesze producenta, zaraz będziesz się rozglądał za nowym :)
Ja miałem okazję przyglądnąć się na żywo i usiąść w Octavii-4 (Style) w Salonie Skody w Czechach. Z zewnątrz wiadomo całkiem inna od O3, środek na pierwszy rzut oka też ładny. Tylko jedno ale- więcej wersji silnikowych i napędy 4x4 nie wcześniej niż w lipcu (dotyczy Czech) oraz cena wg mnie za wysoka patrząc na polski konfigurator i wersje napędowe na nasz rynek.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: A może Octavia 4?

Post autor: leszekmw »

nie wiem czy nie przekombinowali z tym brakiem lewarka w dsg..zawsze sie łapę opierało a tak będzie wisieć.. , nie sądzę aby podłokietnik był na tyle długi żeby ręka sie dobrze wspierała..
dużo nowinek jak na octavię ..ale nie każdemu sa one potrzebe , tym bardziej że z połowy sie potem nie korzysta..
ceny jakby zaporowe..ale nie wiem po ile inna konkurencja typu reno , opel itd sie sprzedaje teraz..
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: A może Octavia 4?

Post autor: Big »

Wczoraj byłem z kumplem z Skodzie i złożyliśmy (a właściwie to on złożył, bo ja tylko wynegocjowałem mu wcześniej warunki) jedno z pierwszych zamówień w Polsce na Octavię IV.
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: A może Octavia 4?

Post autor: roman_szpadel »

A jest już O4 do obejrzenia w salonach, czy kolega brał w ciemno na bazie informacji z netu?

Miały być fotele wentylowane, ale nie widziałem w cenniku.
pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: A może Octavia 4?

Post autor: leszekmw »

Big pisze: 15 lut 2020, o 12:51 Wczoraj byłem z kumplem z Skodzie i złożyliśmy (a właściwie to on złożył, bo ja tylko wynegocjowałem mu wcześniej warunki) jedno z pierwszych zamówień w Polsce na Octavię IV.
odbiór pewnie z pompą będzie ..kluczyki na poduszkach...muzyczka..krakowiaki tańczące... ;)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: A może Octavia 4?

Post autor: Big »

Fajnie by było bo kumpel jest wielkim fanem polskich starych komedii i sypie cytatami jak z rękawa podczas zwykłych rozmów :)
ODPOWIEDZ