[S3] Zakup pierwszej Skody

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: karas2002 »

Kojak pisze:A jest możliwość zmiany? Np. Na alcantare?
Tu już koledzy muszą się wypowiedzieć. Alcantara jest w Sportline.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: CLO27 »

Jest zamiana na actl za jej cenę czyli tak jakbyś do szmat doplacil, nie opłaca się...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: piotr26 »

Kojak pisze:A koledzy jak wygląda sprawa z masażem dla kierowcy? Dość dużo jeżdżę a o komfort trzeba dbać. Ale słyszałem że w skodzie słabo działa.
Mam mieszane uczucia - z jednej strony coś tam daje, ale na co dzień zapominam o tej opcji, chociaż w dłuższych trasach faktycznie włączam na kilka minut. Bardziej traktuje to jako bajer niż faktyczny "masaż". Uczucie jakby ktoś próbował cię wypchnąć z siedzenia naciskając na odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Najlepiej idź do salonu i sam wypróbuj.

Dobierz driving mode select ( ustawisz auto pod siebie lub w danym momencie pod swój nastrój ) i progresywny układ kierowniczy. Jak masz wątpliwości - przetestuj na jeździe próbnej.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Enriquez »

Ciężko to masażem nazwać. Coś tam jeździ i tyle.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: j4r3k »

Ponoć to jest tylko przesuwanie wypchnięcia odcinka lędźwiowego góra/dół, czyli teoretycznie możesz taki masaż zrobić sobie joystickiem sam ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Enriquez »

Mam to w pasacie. Szału nie robi.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: CLO27 »

no dokładnie, coś tam lata po plecach ale z masażem ma to mało wspólnego...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
andrzejl67373
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2019, o 19:41
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: andrzejl67373 »

Mogę gdzieś (poza ASO) sprawdzić dokładną konfigurację wyposażenia, zakupionego używanego superba?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: rezon »

na wlepce w bagażniku masz kody wyposażenia. opisy kodów znajdziesz w necie
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: MILeq »

Ja bym wyrzucił:

Panoramiczny dach - mam u siebie i jeżdżę z roletą zamkniętą, jak mocno świeci. Dach jest super opcją dla pasażerów z tyłu. Potrafi trzeszczeć, jak aktywnie używasz

Podgrzewana szyba przednia - webasto?

Pakiet na bezdroża - braliśmy w jednym aucie. Wtedy to była dodatkowa osłona plastikowa pod silnikiem i (chyba) auto stało wyżej o 1 cm, ale sprawdź, co jest w tym teraz. Ja bym to olał.

Kierownica podgrzewana z łopatkami - wzięliśmy jednego superba z łopatkami. Kolega poużywał parę razy i mu przeszło wachlowanie

Roleta przestrzeni bagażnika ze schowkiem - nie!
Kojak
Posty: 25
Rejestracja: 18 paź 2019, o 15:36
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jerzy

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Kojak »

Dzięki koledzy za opinie. Poszedłem i już zamówiłem. Decyzja padła na L&K. Z opcji dodatkowych dodałem tylko wentylację siedzeń, virtual cocpit, alarm, czarny sufit, klapę bagażnika bezdotykowa i pakiet comfort, asystentów oraz podgrzewa kierownicę. Reszty nie brałem jak w style na początku.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: timanfaya »

MILeq pisze:Kierownica podgrzewana z łopatkami - wzięliśmy jednego superba z łopatkami. Kolega poużywał parę razy i mu przeszło wachlowanie
A ja bym jednak łopatek nie wyrzucał. Używam częściej niż myślałem. Prosty przykład: auto jedzie górską krajówką w D z tempomatem. Próbuje jechać pod górę na 1200 obrotów, więc szybko zrzucam jeden czy dwa biegi bo nie mogę patrzeć jak silnik 200 kW się męczy przez głupie oprogramowanie... Do wyprzedzania też sobie lubię zrzucić ręcznie i mieć przygotowane obroty zamiast zastanawiać się czy skrzynia załapie.

Podkreślam, że mówię to z perspektywy silnika i skrzyni MY2020, które inaczej chodzą niż w pierwszych S3 - tam nie było GPFu i takiego laga w D. Podziękujemy WLTP...

A podgrzewanie super sprawa - za takie pieniądze moim zdaniem nie ma się co zastanawiać...
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: krzysn »

Kojak, a nie mówiłem :-) Zamówiłem prawie to samo: bez czarnej podsufitki i klapy z kopa ale za to grzaną szybę i kierownicę z łopatkami choć obiektywnie są zbędne. Ale przy takim wydatku kilkaset złotych to nie pieniądz.
timanfaya: do wymuszenia redukcji zamiast łopatki wystarczy gwałtowniej nacisnąć gaz, przynajmniej tak mam w octavii 2. Może rzeczywiście wltp pogorszyło reakcję pedału gazu... W każdym razie za pareset (400?) zł mając łopatki mamy jakiś tam wybór.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: timanfaya »

krzysn pisze:timanfaya: do wymuszenia redukcji zamiast łopatki wystarczy gwałtowniej nacisnąć gaz, przynajmniej tak mam w octavii 2. Może rzeczywiście wltp pogorszyło reakcję pedału gazu... W każdym razie za pareset (400?) zł mając łopatki mamy jakiś tam wybór.
ja wiem, ale zauważ, że wtedy wciskasz gaz albo siedząc komuś na plecach (co przy przyśpieszeniu 272KM nie jest rozsądne), albo jak wyskoczysz na pas obok - a biorąc pod uwagę laga realnie przez sekundę (a nawet więcej) będziesz bez mocy, bo auto będzie się zastanawiać co zrobić (a jak już stwierdzi że ma zrobić redukcję przy kickdownie, to bardzo agresywnie - wskakując na mega wysokie obroty i budząc śpiące dziecko). Dlatego ja mimo wszystko wolę albo sobie zbić dwa biegi łopatkami i wiedzieć że mam pełną moc od razu, bez żadnego laga, albo ew. przeskoczyć z D w S - będzie trochę lepiej, choć ciągle jest lag.

Kojarzę, że chyba Zachar w którymś teście VAGa zwrócił z 2-3 mies. temu uwagę na tego laga. Może nagram film żeby pokazać jak to tragicznie działa. Albo ja po prostu jestem przyzwyczajony do manuala, gdzie wrzucałem sobie 6->3 i pomimo silnika wielkości kosiarki ciągnęło fajnie i przewidywalnie do przodu. Tutaj również ciągnie, ale dopiero jak "zaskoczy".
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: skipper »

Kojak pisze:Dzięki koledzy za opinie. Poszedłem i już zamówiłem. Decyzja padła na L&K. Z opcji dodatkowych dodałem tylko wentylację siedzeń, virtual cocpit, alarm, czarny sufit, klapę bagażnika bezdotykowa i pakiet comfort, asystentów oraz podgrzewa kierownicę. Reszty nie brałem jak w style na początku.
gratuluję, dobry wybór,
jakie felgi wziąłeś? bierz na lato 19" a na zimę 18"
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
ODPOWIEDZ