[S3] Zakup pierwszej Skody

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Enriquez »

andrzejl67373 pisze:Mogę gdzieś (poza ASO) sprawdzić dokładną konfigurację wyposażenia, zakupionego używanego superba?
Owszem. Możesz sprawdzić sam w systemie erWin - znajdziesz w internecie. Jest to serwer Skody. Dostęp kosztuje 7EUR netto za godzinę i znajdziesz tam to o co pytasz + instrukcje serwisowe. Nie ma tam (przynajmniej ja nie znalazłem bo specjalnie nie szukałem) historii serwisowej danego auta.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Kojak
Posty: 25
Rejestracja: 18 paź 2019, o 15:36
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jerzy

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Kojak »

No cena niby nie duża w porównaniu ceny auta ale przecież można również zrobić redukcję lewarkiem. Chociaż przy kierownicy trochę wygodniej. A co do felg to narazie będą 18". Podgrzewana szyba również jest. To wchodzi w pakiet Comfort. W
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: timanfaya »

Kojak pisze:No cena niby nie duża w porównaniu ceny auta ale przecież można również zrobić redukcję lewarkiem.
Polecam przetestować - wygoda, szybkość i wręcz przyjemność z klikania łopatkami zupełnie inna, niż lewarkiem w DSG. Na siłę nie będę namawiał, ale przy tym co robi oprogramowanie tego auta po WLTP łopatki IMO mają spory sens. Zwłaszcza przy niewielkiej cenie ;)
Kojak
Posty: 25
Rejestracja: 18 paź 2019, o 15:36
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jerzy

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Kojak »

timanfaya pisze:
Kojak pisze:No cena niby nie duża w porównaniu ceny auta ale przecież można również zrobić redukcję lewarkiem.
Polecam przetestować - wygoda, szybkość i wręcz przyjemność z klikania łopatkami zupełnie inna, niż lewarkiem w DSG. Na siłę nie będę namawiał, ale przy tym co robi oprogramowanie tego auta po WLTP łopatki IMO mają spory sens. Zwłaszcza przy niewielkiej cenie ;)
Posłuchałem Twoje rady i jako że kwota nie duża. To już zmieniłem zamówienie. Też możesz mieć rację. Lepiej i szybciej redukować przy kierownicy niż czekać aż komputer zmieni sam i tylko się denerwować.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: timanfaya »

Kojak pisze:Posłuchałem Twoje rady i jako że kwota nie duża. To już zmieniłem zamówienie. Też możesz mieć rację. Lepiej i szybciej redukować przy kierownicy niż czekać aż komputer zmieni sam i tylko się denerwować.
Gorąco polecam mimo wszystko przetestować. Jeździłem chwile 280KM kumpla (z jeszcze 6-stopniowym DSG, z ery przed-WLTP) i niestety ewidentnie widać, że obecny 2.0 jest nieco przydławiony - co widać m.in. w opóźnieniu przy wciśnięciu mocniej gazu. W 190KM pewnie będzie podobnie.

PS. A inna sprawa, że dzięki łopatkom można wziąć auto późnym wieczorem i się trochę pobawić... ;)
Kojak
Posty: 25
Rejestracja: 18 paź 2019, o 15:36
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jerzy

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Kojak »

To terez tylko czekać na autko. :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Enriquez »

Łopatek użyjecie dwa razy - pierwszy i ostatni.

Jak zredukujemy, to sprzynia przechodzi w tryb manualny na jakiś czas. Żeby nie wyła, po redukcji i przyspieszeniu trzeba zmienić bieg na wyższy ręcznie, łopatką, bo będzie wyć.
Łopatka lewa jest do redukcji i przynajmniej ja mam zawsze lewą rękę na kierownicy a prawej na niej nie trzymam tylko na podłokietniku. Więc musiałbym tą prawą rękę podnieść albo po prostu prawą ręką przesunąć lewarek skrzyni w prawo i w lewo aby wyjść z trybu manualnego.
Biorąc powyższe pod uwagę, nie bawię się łopatkami, tylko przełączam prawą ręką na "S" (do tyłu), następuje redukcja o jeden czy dwa biegi i zaraz jak się rozpędzi przełączam znowu na "D", znowu wajchą do tyłu. Nic nie trzeba kombinować z łopatkami.
Pewien wyjątek stanowi słaby silnik, do tego z WLTP - tak jak mój passat. 150 koni. W tym przypadku zmiana na "S" nic kompletnie nie zmienia - nawet się bieg nie redukuje - wtedy faktycznie mógłbym użyć łopatek. Ale z takim mułem pasiastym, to niestety wyprzedzanie należy planować na kilka dni wcześniej :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: rezon »

popieram :) nie po to kupuje się automat, aby bawić się w ręczną zmianę biegów. Tryb S czy w ostateczności ręczna zmiana biegów jest w zupełności wystarczająca. Nawet nie zamawiałem do łosia łopatek i ani razu nie odczuwałem ich braku.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: timanfaya »

Enriquez pisze:Łopatek użyjecie dwa razy - pierwszy i ostatni.
No to ja użyłem zdecydowanie więcej. Jak nie zapomnę to nagram wieczorem i wrzucę filmik jaki lag ma 272-konny silnik w D i S.

Aczkolwiek jeśli ktoś nie używa łopatek to nie mam nic do tego i nie będę przekonywał na siłę. Ja osobiście sobie je cenie :)
Kojak
Posty: 25
Rejestracja: 18 paź 2019, o 15:36
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jerzy

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Kojak »

Ahh.. Koledzy decyzja zapadła. Nie będę zmieniał bo sprzedawca powiesi mnie za jajka za co chwilę zmianę xD Ale tak na poważnie to najwyżej nie będę używać albo będę miał gdzie powiesić odświeżacz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Enriquez »

W pasacie jest lepiej bo są za darmo. Skoda ... no cóż.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Reez
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2017, o 20:27
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Reez »

Diesel 190 nie potrzebuje łopatek, do dynamicznej jazdy starcza tryb S, a do zapierdzielania i tak się nie nadaje to po co
Kojak
Posty: 25
Rejestracja: 18 paź 2019, o 15:36
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jerzy

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Kojak »

Passat jednak droższy jest. A 400zl w skodzie to nie majątek.
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: j4r3k »

Ja tam planuję wymianę kiery na wersję z łopatkami. Lubię taki tryb semi auto, czy raczej auto wspomagane decyzjami kierowcy co jakiś czas, np. redukcja do hamowania silnikiem, jazda pod górkę na stałym biegu itp.
Zabawa lewarkiem nie jest tak wygodna.

Tylko pytanie czy łopatkami da się zmienić bieg jeśli włączony jest tryb D/S czy tylko jeśli lewarek jest w prawo?
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: enocylhdclub »

Czy w L&K 2018 gdy zapisujemy ustawienia fotela pod numerem 1, 2, 3 to czy pamiętane jest coś jeszcze? Lusterka, drive mode itd?
Do samochodu są tylko 2 kluczyki.
ODPOWIEDZ