[S3] Zakup pierwszej Skody

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: baarttbaartt »

j4r3k pisze: Tylko pytanie czy łopatkami da się zmienić bieg jeśli włączony jest tryb D/S czy tylko jeśli lewarek jest w prawo?
Da radę nie trzeba przesuwać lewarka w prawo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: timanfaya »

j4r3k pisze:Tylko pytanie czy łopatkami da się zmienić bieg jeśli włączony jest tryb D/S czy tylko jeśli lewarek jest w prawo?
Potwierdzam, że można. Na dodatek działa to bardzo fajnie, bo np. zbijasz mu dwa biegi w dół jak jedzie po górę na tempomacie, a jak się ustabilizuje to wraca sam z Manuala do D/S. Także w dowolnym momencie możesz wejść w manual, a po tym jak wykryje nieaktywność - wróci do D/S.
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: j4r3k »

No i malina, tylko kierę trzeba upolować.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: leszekmw »

a da się podłączyć taką kierownice z łopatkami pod manualną skrzynię ? fajnie by było jakby tak szybko dało sie redukować...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Enriquez »

hmmm
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Camillinhio »

leszekmw pisze:a da się podłączyć taką kierownice z łopatkami pod manualną skrzynię ? fajnie by było jakby tak szybko dało sie redukować...
Leszku, a sprzęgło gdzie?
Obrazek
Kojak
Posty: 25
Rejestracja: 18 paź 2019, o 15:36
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jerzy

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Kojak »

Koledzy mam pytanie. Jak sobie radzicie z zabezpieczeniem swojej Skody przed kradzieżą? Chodzi mi o to że nigdy nie miałem bezkluczykowego dostępu a już się naczytalem o kradzieżach z tym systemem. Czy kupić wówczas etui? Chociaż to zabije wygodę użytkowania. Czy może keyless protector za prawie 600zl? Czy może dać sobie spokój? Jakie są Wasze opinie?
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

[S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: karas2002 »

Kojak pisze:Koledzy mam pytanie. Jak sobie radzicie z zabezpieczeniem swojej Skody przed kradzieżą? Chodzi mi o to że nigdy nie miałem bezkluczykowego dostępu a już się naczytalem o kradzieżach z tym systemem. Czy kupić wówczas etui? Chociaż to zabije wygodę użytkowania. Czy może keyless protector za prawie 600zl? Czy może dać sobie spokój? Jakie są Wasze opinie?
Ja usłyszałem od dilera, że modele po face liftingu są wyposażone w zabezpieczenie w kluczyku, działające na zasadzie blokady systemu kessy, w przypadku gdy nie wykryje ruchu przez x czasu.

W pre FL też to było?!

Tak mam IPhone i Tapatalk...
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: bartekpion »

W MY2017 dokodowałem w ASO dezaktywację kessy po zamknięciu z kluczyka i w ciągu 5s. dotknięcie klamki - powoduje ponowne otwarcie tylko z pilota. Ta funkcja jest chyba od MY2018 lub MY2019 w standardzie. I jak zostawiam samochód w dziwnym miejscu to tak zamykam. a na co dzień używam kessy. Nie mam w kluczyku czujnika.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: timanfaya »

Kojak pisze:Koledzy mam pytanie. Jak sobie radzicie z zabezpieczeniem swojej Skody przed kradzieżą? Chodzi mi o to że nigdy nie miałem bezkluczykowego dostępu a już się naczytalem o kradzieżach z tym systemem. Czy kupić wówczas etui? Chociaż to zabije wygodę użytkowania. Czy może keyless protector za prawie 600zl? Czy może dać sobie spokój? Jakie są Wasze opinie?
AC + GAP :)

Co do Kessy - tak, teraz jest blokada że po 15 minutach kluczyk przestaje wysyłać sygnał. I tak, po zablokowaniu z pilota a następnie z klamki otworzyć auto można tylko fizycznie naciskając przycisk na pilocie (mowa o MY2020)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: rezon »

timanfaya pisze: AC + GAP :)
To niestety jedyne skuteczne zabezpieczenie ;) Reszta to tylko drobne trudności uspokajające sen właściciela samochodu ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Kojak
Posty: 25
Rejestracja: 18 paź 2019, o 15:36
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jerzy

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: Kojak »

Oczywiście AC i GAP musi być obowiązkowo. Co do funkcji kluczyka to samo potwierdzili mi u dealera. Jak również możliwość jego całkowitego wyłączenia na życzenie.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: leszekmw »

to żarcik był oczywiście..mysałem że sie jakoś dyskusja rozwinie.. :D
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: jorgus »

Witam

Dość nietypowe pytanko z innej beczki - orientuje się może któryś z posiadaczy S3 combi ile trzeba odstępu od ściany przy parkowaniu tyłem, aby klapa przy otwieraniu nie zaryła w ścianę? Ze względu na konstrukcję (odległość zawiasów od tyłu auta) domyślam się, że potrzeba do tego więcej miejsca niż w liftbacku, ale nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Pytanie może wydawać się śmieszne, ale przepisy regulujące minimalne rozmiary miejsc parkingowych sprzed nowelizacji z 2018 były niekorzystne dla aut o takich gabarytach.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3] Zakup pierwszej Skody

Post autor: rezon »

jorgus pisze:...
Pytanie może wydawać się śmieszne, ale przepisy regulujące minimalne rozmiary miejsc parkingowych sprzed nowelizacji z 2018 były niekorzystne dla aut o takich gabarytach.
Superb nigdy nie wpisywał się w żadne minimalne rozmiary miejsc parkingowych.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ