Superb 3 FL

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
marwlaz
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2012, o 10:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190 KM
Imię: Mariusz
Lokalizacja: W-wa i okolice

Superb 3 FL

Post autor: marwlaz »

Cześć
W ciągu paru dni zamierzam zamówić Skodę Superb 3 Fl. Zrobiłem już wstępną konfigurację. Proszę o Wasze opinie co dodać a z czego zrezygnować

Skoda Superb 2.0 TSI 190KM DSG Style
Kolor: Błękit Lava Metalizowany
Wnętrze beżowe

Pakiet Comfort dla Style
Bezdotykowe otwieranie bagażnika
Panoramiczny dach
Virtual Cocpit
KESSY FULL – bezkluczykowy system obsługi samochodu z alarmem (z funkcją SAFE)
Pakiet oświetlenia led ambiente
Dekor ARGENZO ZEBRANO
Bluetooth Plus (WLAN, PHONE BOX)
Koła ANTARES 8Jx18" ET44 z oponami 235/45 R18
Wycieraczka tylnej szyby AERO
Koło zapasowe
Pakiety przeglądów

Jestem już na to prawie zdecydowany, ale proszę jeszcze o opinie
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL

Post autor: baarttbaartt »

Imho zamiast dachu lepiej wziąć zawieszenie dcc

Ja mam i to i to i z dachu w ogóle nie korzystam
Ewentualnie hak jak się jeździ na narty i rowery to się przydaje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb 3 FL

Post autor: rezon »

zamiast dachu wziąłbym grzaną szybę przednią. Miałem jedno i drugie - szyba była zdecydowanie częściej przydatna kierowcy, a dach był użyteczny głównie dla pasażerów ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL

Post autor: timanfaya »

DCC na kiepskie drogi z dużymi felgami zdecydowanie warto. Ja jeżdżę non-stop na Comfort po mieście z dziurami. Lepsze, niż panorama.
Ładowanie bezprzewodowe przy CarPlayu na kablu IMO też nie ma sensu. Znajomy dopłacił a nie korzysta bo telefon i tak non-stop na kablu. Ja nie brałem i nie miałem jeszcze póki co potrzeby skorzystania.
Z drugiej strony jak ktoś będzie korzystał i nie liczy każdego grosza - to pewnie warto.
zaczo
Posty: 94
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL

Post autor: zaczo »

Ja potwierdzam słowa moich przedmówców...bierz grzaną szybę z przodu zamiast okna dachowego. Ja mam właśnie grzaną szybę i się super sprawdza...choć jeszcze mrozów nie było, ale już oszronioną miałem i grzanie się przydało. Druga sprawa Bluetooth Plus...po co Ci to? Będziesz miał Amundsena...a żeby korzystać z wszystkich jego udogodnień online wystarczy udostępnić intwrnet z telefonu i wszystko śmiga aż miło. Też się nad tym chwilę zastanawiałem, ale dobrze że nie wybrałem, bo bez sensu wydałbym pieniądze. Lepiej zainwestować je w coś innego. Oczywiście to moje zdanie, ale prosiłeś o przemyślenia więc i ja swoje 2 grosze wtrąciłem ;) Aha, a nie myślałem o Side Assist z Rear Trafic Alert? Powiem, Ci że sprawdza się to znakomicie w trasie (Side Assist czyli monitorowanie martwego pola) a także Rear Traffic Alert, który już dwa razy "uratował" tył mojej Skody przed nadjeżdżającym z boku autem, którego nie widziałem jak cofałem na parkingu (facet gnał jakby mu wyprzedaże uciekały w Galerii Handlowej) :)
Awatar użytkownika
marwlaz
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2012, o 10:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190 KM
Imię: Mariusz
Lokalizacja: W-wa i okolice

Re: Superb 3 FL

Post autor: marwlaz »

zaczo pisze:Ja potwierdzam słowa moich przedmówców...bierz grzaną szybę z przodu zamiast okna dachowego. Ja mam właśnie grzaną szybę i się super sprawdza...choć jeszcze mrozów nie było, ale już oszronioną miałem i grzanie się przydało. Druga sprawa Bluetooth Plus...po co Ci to? Będziesz miał Amundsena...a żeby korzystać z wszystkich jego udogodnień online wystarczy udostępnić intwrnet z telefonu i wszystko śmiga aż miło. Też się nad tym chwilę zastanawiałem, ale dobrze że nie wybrałem, bo bez sensu wydałbym pieniądze. Lepiej zainwestować je w coś innego. Oczywiście to moje zdanie, ale prosiłeś o przemyślenia więc i ja swoje 2 grosze wtrąciłem ;) Aha, a nie myślałem o Side Assist z Rear Trafic Alert? Powiem, Ci że sprawdza się to znakomicie w trasie (Side Assist czyli monitorowanie martwego pola) a także Rear Traffic Alert, który już dwa razy "uratował" tył mojej Skody przed nadjeżdżającym z boku autem, którego nie widziałem jak cofałem na parkingu (facet gnał jakby mu wyprzedaże uciekały w Galerii Handlowej) :)
Grzana szyba to chyba jednak nie jest mi potrzeba, w domu i w pracy samochód w garażu, co do Bluetooth to zależało mi na zestawie głośno mówiącym i ograniczeniu kabli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczo
Posty: 94
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL

Post autor: zaczo »

marwlaz pisze:
zaczo pisze:Ja potwierdzam słowa moich przedmówców...bierz grzaną szybę z przodu zamiast okna dachowego. Ja mam właśnie grzaną szybę i się super sprawdza...choć jeszcze mrozów nie było, ale już oszronioną miałem i grzanie się przydało. Druga sprawa Bluetooth Plus...po co Ci to? Będziesz miał Amundsena...a żeby korzystać z wszystkich jego udogodnień online wystarczy udostępnić intwrnet z telefonu i wszystko śmiga aż miło. Też się nad tym chwilę zastanawiałem, ale dobrze że nie wybrałem, bo bez sensu wydałbym pieniądze. Lepiej zainwestować je w coś innego. Oczywiście to moje zdanie, ale prosiłeś o przemyślenia więc i ja swoje 2 grosze wtrąciłem ;) Aha, a nie myślałem o Side Assist z Rear Trafic Alert? Powiem, Ci że sprawdza się to znakomicie w trasie (Side Assist czyli monitorowanie martwego pola) a także Rear Traffic Alert, który już dwa razy "uratował" tył mojej Skody przed nadjeżdżającym z boku autem, którego nie widziałem jak cofałem na parkingu (facet gnał jakby mu wyprzedaże uciekały w Galerii Handlowej) :)
Grzana szyba to chyba jednak nie jest mi potrzeba, w domu i w pracy samochód w garażu, co do Bluetooth to zależało mi na zestawie głośno mówiącym i ograniczeniu kabli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Co do szyby to ok, ale zestaw głośnomówiący masz "w standardzie" , więc po co płacić dodatkowo za rzeczy których nie użyjesz tzn np. WLAN. Włączasz bluetooth w telefonie, parujesz go raz z radiem i masz już zestaw głośnomówiący "bez kabli". Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie..my Ci tylko podpowiadamy mając już jako takie doświadczenie :)
Awatar użytkownika
marwlaz
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2012, o 10:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190 KM
Imię: Mariusz
Lokalizacja: W-wa i okolice

Re: Superb 3 FL

Post autor: marwlaz »

zaczo pisze:
marwlaz pisze:
zaczo pisze:Ja potwierdzam słowa moich przedmówców...bierz grzaną szybę z przodu zamiast okna dachowego. Ja mam właśnie grzaną szybę i się super sprawdza...choć jeszcze mrozów nie było, ale już oszronioną miałem i grzanie się przydało. Druga sprawa Bluetooth Plus...po co Ci to? Będziesz miał Amundsena...a żeby korzystać z wszystkich jego udogodnień online wystarczy udostępnić intwrnet z telefonu i wszystko śmiga aż miło. Też się nad tym chwilę zastanawiałem, ale dobrze że nie wybrałem, bo bez sensu wydałbym pieniądze. Lepiej zainwestować je w coś innego. Oczywiście to moje zdanie, ale prosiłeś o przemyślenia więc i ja swoje 2 grosze wtrąciłem ;) Aha, a nie myślałem o Side Assist z Rear Trafic Alert? Powiem, Ci że sprawdza się to znakomicie w trasie (Side Assist czyli monitorowanie martwego pola) a także Rear Traffic Alert, który już dwa razy "uratował" tył mojej Skody przed nadjeżdżającym z boku autem, którego nie widziałem jak cofałem na parkingu (facet gnał jakby mu wyprzedaże uciekały w Galerii Handlowej) :)
Grzana szyba to chyba jednak nie jest mi potrzeba, w domu i w pracy samochód w garażu, co do Bluetooth to zależało mi na zestawie głośno mówiącym i ograniczeniu kabli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Co do szyby to ok, ale zestaw głośnomówiący masz "w standardzie" , więc po co płacić dodatkowo za rzeczy których nie użyjesz tzn np. WLAN. Włączasz bluetooth w telefonie, parujesz go raz z radiem i masz już zestaw głośnomówiący "bez kabli". Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie..my Ci tylko podpowiadamy mając już jako takie doświadczenie :)
Głos rozsądku[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES] - wykreślone z listy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL

Post autor: timanfaya »

Generalnie Bluetooth Premium Plus to de facto ładowanie bezprzewodowe + wzmocnienie sygnału w schowku. Nie ma więc praktycznie nic wspólnego z Bluetoothem, który jest w standardzie. A tak jak pisałem - CarPlay jest i tak po kablu, więc i tak ładowarki indukcyjnej zbyt często nie będziesz używał. Domów po prostu sam WLAN (0 zł) aby można było udostępniać internet Amundsenowi jeśli będziesz chciał aby to on cię prowadził i znał informacje o korkach, a nie via Google Maps / Waze.

Ja polecam Line Assist - świetnie się jeździ zwłaszcza po trasach, kiedy auto samo prowadzi kierowcę. Side Assist mam, ale jakoś jestem przyzwyczajony jeździć "krowami" więc nie mam problemów z martwą strefą. Choć z drugiej strony kiedyś może uratować dupę jak będzie coś małego / człowiek się zagapi itd.
Awatar użytkownika
marwlaz
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2012, o 10:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190 KM
Imię: Mariusz
Lokalizacja: W-wa i okolice

Re: Superb 3 FL

Post autor: marwlaz »

Zamówione......
Ostatecznie dzięki Waszym sugestią zrezygnowałem z panoramy i Bluetooth Plus a w zamian dodałem beżową alkantarę,
Uparłem się strasznie na te jasne wnętrze i po przemyśleniach postawiłem na alcantarę.
Nie wiem tylko czy do jasnego wnętrza będzie pasował dekor ARGENZO ZEBRANO? Może ktoś posiada jakieś zdjęcia wnętrza swojego pojazdu z taką konfiguracją. Proszę o opinie
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL

Post autor: timanfaya »

marwlaz pisze:Nie wiem tylko czy do jasnego wnętrza będzie pasował dekor ARGENZO ZEBRANO? Może ktoś posiada jakieś zdjęcia wnętrza swojego pojazdu z taką konfiguracją. Proszę o opinie
Wystarczylo wpisać w szukajke ;) viewtopic.php?f=36&t=11128&p=392052&hil ... NO#p392052
Awatar użytkownika
marwlaz
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2012, o 10:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190 KM
Imię: Mariusz
Lokalizacja: W-wa i okolice

Re: Superb 3 FL

Post autor: marwlaz »

timanfaya pisze:
marwlaz pisze:Nie wiem tylko czy do jasnego wnętrza będzie pasował dekor ARGENZO ZEBRANO? Może ktoś posiada jakieś zdjęcia wnętrza swojego pojazdu z taką konfiguracją. Proszę o opinie
Wystarczylo wpisać w szukajke ;) viewtopic.php?f=36&t=11128&p=392052&hil ... NO#p392052
Cały temat przeczytałem ale niestety nie znalazłem tam nic o jasnej alkantarze w połączeniu z dekorem argenzo zebrano ...
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL

Post autor: timanfaya »

marwlaz pisze:
timanfaya pisze:
marwlaz pisze:Nie wiem tylko czy do jasnego wnętrza będzie pasował dekor ARGENZO ZEBRANO? Może ktoś posiada jakieś zdjęcia wnętrza swojego pojazdu z taką konfiguracją. Proszę o opinie
Wystarczylo wpisać w szukajke ;) viewtopic.php?f=36&t=11128&p=392052&hil ... NO#p392052
Cały temat przeczytałem ale niestety nie znalazłem tam nic o jasnej alkantarze w połączeniu z dekorem argenzo zebrano ...
No jeśli o to chodzi, to raczej nie znajdziesz zbyt szybko - z moich obserwacji wynika, że mało kto bierze Alcantare do Style (przynajmniej w PL). Popularna jest tylko w Sportline, bo tam jest domyślna/jedyna. Także będziesz prekursorem :)
Awatar użytkownika
marwlaz
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2012, o 10:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190 KM
Imię: Mariusz
Lokalizacja: W-wa i okolice

Re: Superb 3 FL

Post autor: marwlaz »

Czyli jednak w czymś będę pierwszy :D .....
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13600
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL

Post autor: Enriquez »

Jasna alcantara może się niestety szybko brudzić.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ