Zestawienie silnika ze skrzynią

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
ojciecdyrektor
Posty: 4
Rejestracja: 3 gru 2019, o 06:54
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: ojciecdyrektor »

Witam wszystkich - jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość w razie czego.
Za chwilę odbieram z salonu nowego Superba i mam prośbę o opinię posiadaczy Superba z silnikiem 2,0 TSI 190 km połączonego ze skrzynią DSG7.
Jak się to sprawuje?
Czy z silnikiem nie dzieje się nic niepokojącego?
Co to za skrzynia - sprzęgło suche czy mokre? - jaki kod skrzyni DQ200, DQ250 czy coś innego.
Jak ze spalaniem tego silnika?

Do chwili obecnej jezdziłem OCtaviąIII z silnikiem 1,4 tsi 140 km i byłem zadowolony z silnika i jego spalania (silnik na pasku)

Przy silniku 2,0 tsi 190 km mamy łańcuch - nic się z tym nie dzieje?

Proszę o pomoc i z góry dzięki.
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: krzysn »

Jeśli za chwilę odbierasz to chyba nie ma znaczenia co Ci Koledzy napiszą na temat eksploatacji :-)

Również czekam na superba z takim napędem. Silnik jest chwalony, co ze skrzynią to się okaże.
Ostatnio Roman_Szpadel wzbudził lekki niepokój, nie ma pewności czy 2.0 tsi 190KM z DSG i napędem na jedną oś ma skrzynię mokrą. IMO jednak powinno być lepiej niż z dq200.
Ostatnio zmieniony 3 gru 2019, o 10:42 przez krzysn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: karas2002 »

W czwartek odbieram taki zestaw na 24h użyczenie. Mogę się podzielić w piątek wrażeniami.
ojciecdyrektor
Posty: 4
Rejestracja: 3 gru 2019, o 06:54
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: ojciecdyrektor »

Witam,
Jak najbardziej napisz co i jak.
Co do skrzyni to dzwoniłem kiedyś podpytać jaka jest ale właśnie ale oczywiście serwisy wiedzą najmniej. Twierdzą że sucha i oleju się nie wymienia.
Jak sucha to DQ200 ale ona wydaje mi się jest do 250 Nm (mniejsze silniki). 7-mio biegowa do 380 Nm jest DQ380 ale ona jest "mokra".
Teoretycznie czytałem o tych silnikach i w VW i Skodach i seatach na razie nie wiele jest złych opinii ale ...
ojciecdyrektor
Posty: 4
Rejestracja: 3 gru 2019, o 06:54
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: ojciecdyrektor »

Kolego krzysn - widzę że z Lublina jesteś - i ja z tego pięknego miasta.
Gdzie zamawiałeś? Otto czy Żagiel? bo ja z centralnej Polski z Łodzi (jak kot Pawlaka).
Nie ukrywam, że boję sie trochę tej skrzyni. Jezdziłem oczywiście DSG ale to służbówki i nikt się nie przejmował co będzie. Inaczej jak człowiek dla siebie bierze.
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: krzysn »

Również zamówiłem poza Lublinem :-)
maca
Posty: 27
Rejestracja: 28 lis 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: W-wa

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: maca »

Jeździć taki zestaw jeździ. W standardowym D widać, że jest profilowany pod eko jazdę, 1200 obrotów lubi, czasem zdarza mu się przy wciśnięciu na D2 w podłogę szybko dojść do odcięcia i chwilę tam pobyć, zanim przełączy. W trybie S jest lepiej, bo trzyma około 2000 obrotów, lepiej reaguje, więc jak mi zależy na tym, żeby się zebrał, to w tył dźwignią i gazu, a potem wracam do D. Generalnie jednak całkiem przyjemnie się podróżuje, tylko te projektory marki w kałużę pewnie zakleję :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: Enriquez »

Co prawda mam tdi 2019 150 kunia napęd na przód, ale skrzynia jest 7 biegowa mokra DQ381. Relax. Spisuje się dzielnie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: yaro_1 »

w tdi, w tsi nie musi być to samo, ale na wlepce w bagażniku powinien być kod silnika i skrzyni biegów (w instrukcji też) można by porównać i by się wyjaśniło
co do opinii o silniku, piszecie że jest na łańcuchu? to bym się wstrzymał z pochwałami, nie te silniki w służbowych autach nalatają chociaż ze 100kkm to się w sieci pojawią jakieś opinie sensowne, czy się nic z łańcuchem nie dzieje

swego czasu był przecież 1,4 tsi też z łańcuchem, chwalony za parametry, zużycie paliwa, ale jak coraz więcej aut zbliżało się do 100kkm to silnik pokazał rogi, między innymi problemy z łańcuchem
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: timanfaya »

Ale przecież 2.0 TSI jest na rynku od dobrych kilku lat. W wersji 280/272 oraz w wersji 220 a teraz 190 KM. To nie jest nowa jednostka.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: rezon »

yaro_1 pisze: 3 gru 2019, o 20:35 w tdi, w tsi nie musi być to samo, ale na wlepce w bagażniku powinien być kod silnika i skrzyni biegów (w instrukcji też) można by porównać i by się wyjaśniło
co do opinii o silniku, piszecie że jest na łańcuchu? to bym się wstrzymał z pochwałami, nie te silniki w służbowych autach nalatają chociaż ze 100kkm to się w sieci pojawią jakieś opinie sensowne, czy się nic z łańcuchem nie dzieje

swego czasu był przecież 1,4 tsi też z łańcuchem, chwalony za parametry, zużycie paliwa, ale jak coraz więcej aut zbliżało się do 100kkm to silnik pokazał rogi, między innymi problemy z łańcuchem
Był też 1.8TSI z łańcuchem i jakoś jeździł bez problemów. Mój były Superb ma obecnie >240kkm i wciąż ori łańcuch
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: krzysn »

Pewnie znacie ten link: https://vw-clubpolska.pl/index.php?topic=1835.0

Piszą, że 2.0 TSI EA888 GEN.3B jest pozbawiony wad swoich poprzedników.
ojciecdyrektor
Posty: 4
Rejestracja: 3 gru 2019, o 06:54
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: ojciecdyrektor »

No właśnie czytałem to kiedyś i to mnie przy życiu trzyma, że obecna generacja 3B jest już pozbawiona tych kłopotów.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Zestawienie silnika ze skrzynią

Post autor: yaro_1 »

2,0 220km, 280km i 272km są na łańcuchu czy na pasku bo nigdy tego nie sprawdzałem? w jakiś wątku było że miedzy 2,0 220 a 280 było jednak dość sporo różnic, także nie wiadomo co pozmieniali w nowym 190km, czy bazuje na wcześniejszej wersji 220 km czy coś innego wybudowali, bo w salonach czy to skody czy vw raczej nam tego nie powiedzą
swoją drogą chętnie bym się przejechał tą wersją, żeby się przekonać jak to jeździ i ile pali w porównaniu do mojego klekota
ODPOWIEDZ