[S2] Prośba o poradę przy zakupie, prawdopodobnie 2.0 TDI

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Lukas_EP
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2019, o 18:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Łódzkie

[S2] Prośba o poradę przy zakupie, prawdopodobnie 2.0 TDI

Post autor: Lukas_EP »

Cześć Wszystkim,

przymierzam się do zakupu S2 (bo zawsze marzyłem o Superbie :) ), niestety ze względu na ograniczony budżet (ok. 30-35k zł, wliczając w to opłaty, wymianę oleju etc.) sądzę, że w moim zasięgu mogą być najwyżej S2 z początków produkcji.
Właściwie to nawet bardziej podoba mi się S2 przed FL ;)

Przekopałem internet i moje wnioski to:
- z tamtych roczników najbezpieczniej kupić 2.0 TDI CR 170 KM (lub 140 KM ale produkowany w 2010, wcześniejsze z pompowtryskiwaczami były awaryjne),
- skrzynia biegów manualna (DSG - większe ryzyko kosztów).

Zależy mi żeby:
- był to sedan (liftback),
- i żeby auto miało takie bajery jak np. kierownica multifunkcyjna, ogrzewana tylna kanapa, duży wyświetlacz - nie po to chcę kupić takie auto żeby tego nie miało : )

Moje pytania:
- czy w takim budżecie to w ogóle możliwe,
- z jakim przebiegiem jest sensownie rozważać ten silnik,
- na co wg Was należy zwrócić uwagę przy oględzinach.

Byłbym bardzo wdzięczny za wszystkie opinie, nawet te niemerytoryczne ; )

Łukasz
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S2] Prośba o poradę przy zakupie, prawdopodobnie 2.0 TDI

Post autor: timanfaya »

A po co ci duży wyświetlacz? Ja w Superbie z tego roku nie brałem "większego wyświetlacza". Nawet navi uważam praktycznie za zbędną bo jest Google Maps i wolę z niego korzystać. IMO nie ma sensu zwracać uwagi na wyświetlacz - lepiej wrzucić tam jakieś nowe radio na Androidzie (zakładam, że się da - sprawdź) niż korzystać z technologii z 2010 roku. Albo coś, co ma Smartlink i podpinać telefon.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: [S2] Prośba o poradę przy zakupie, prawdopodobnie 2.0 TDI

Post autor: into »

Dobrze zeby bylo mniej jak 500 tys przebiegu i bezwypadkowe. Te silniki sa trwale a przy wiekszym przebiegu wymienia sie osprzet typu turbo, wtryski, egr, ale to jak w kazdym dieslu.
Kierownica multi jest praktycznie w kazdym egzemplarzu chyba, tylko wersja golas active nie miala wiec o to sie nie martw. Jesli chodzi o grzane fotele z tylu to juz trudniej znalezc taki egzemplarz. Mozna wiedziec czemu Ci na tej wlasnie opcji zalezy? Bedziesz jezdzil na taxi?
I'm the man on the silver mountain
Lukas_EP
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2019, o 18:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Łódzkie

Re: [S2] Prośba o poradę przy zakupie, prawdopodobnie 2.0 TDI

Post autor: Lukas_EP »

Duży ekran bo wygląda dużo lepiej :) Co do nawigacji - zgadzam się, nie jest to "must", zwłaszcza skoro wszystko jest w telefonie.
Z radiem na Androidzie fajny pomysł - ciekawe, czy da radę pod to podpiąć czujniki parkowania - wszelkie informacje jakie znajduje to o podpięciu, ale kamery cofania.

- pytanie - czy z poziomu ekranu obsługuje się jakieś funkcje S2 które byłyby niedostępne na niefabrycznym radiu (lub czy wyświetlają się jakieś parametry auta)?

Widzę właśnie dość często oferty bez kierownicy multi, zdarza się nawet, że auto nie ma kierownicy multi, a ma np. radio Amundsen, czyli chyba dość drogi dodatek jak na tamte czasy.
Co do grzanych siedzeń - po prostu - jestem narciarzem i fajnie by było gdyby w sezonie, po zejściu ze stoku, pasażerowie z tyłu też mogli się wygrzać ;) Ale OK - nie jest to może niezbędne do szczęścia, tylko lubię tego typu bajery.

500 tys. przebiegu wydaje się dużą liczbą, w sumie największy przebieg jaki widziałem na olx to trochę ponad 400 tys.
Chciałbym żeby auto ze mną przejeździło jakieś 150 tys. kilometrów i żeby jeszcze dało się je (w miarę) sensownie odsprzedać.
Obym nie za dużo wymagał :D
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: [S2] Prośba o poradę przy zakupie, prawdopodobnie 2.0 TDI

Post autor: into »

Nie masz duzych wymagan. Ja posiadam radio bolero bez nawi i jestem bardzo zadowolony. Ma dosc duzy ekran dotykowy a jesli korzystam z nawigacji to z google maps w tel. Jesli czesto jezdzisz na nartach to bralbym kombi. Jest ladniejsze i bardziej praktyczne. Kwestia gustu. No i szukalbym wersji 4x4 z manualem.
I'm the man on the silver mountain
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: [S2] Prośba o poradę przy zakupie, prawdopodobnie 2.0 TDI

Post autor: maureliusz »

Też uważam kombi lepsze.
4x4 zaje...te tylko nie wiem czy tanio znajdziesz w nie agonalnym stanie...
Duże radio jest fajne. Choćby za 300zl dołożone mam kamerę cofania. Navi jest do kitu w porównaniu z google maps czy Yanosik i ja nie używam.

Niestety z przebiegiem 500tys... bez 4x4 tego auta nie sprzedasz moim zdaniem.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: [S2] Prośba o poradę przy zakupie, prawdopodobnie 2.0 TDI

Post autor: into »

Niestety ludzie patrza na przebieg a nie na stan ogolny auta. Zreszta jak wszyscy wiemy te zza odry maja przebiegi zazwyczaj rzedu 195, 196 itp tys km. A tak naprawde niewiadomo ile to auto przejechalo i jak bylo uzytkowane. Dlatego tak jak pisalem nie patrz na przebieg i szukaj bogatej opcji, mysle, ze latwiej bedzie odsprzedac.
I'm the man on the silver mountain
ODPOWIEDZ