SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: enocylhdclub »

Przecież na sporcie i tak kołysze :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: Enriquez »

Ale nie tak ... :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
fris
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2020, o 23:34
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Karol

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: fris »

A warto brać DCC jeżeli mam zamówiona wersje sportline. Jeszcze samochód nie wszedł do produkcji wiec moge zamówić ale czy jest sens?
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: enocylhdclub »

Dla mnie różnica pomiędzy trybami jest marginalna. 5x mniejsza niż DCC w Arteonie czy Leonie FR, którego miałem wcześniej. Jak chcesz lepsze prowadzenie to zostaje gwint.
fris
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2020, o 23:34
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Karol

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: fris »

Mysle ze wystarczy mi tak jak jest fabrycznie bez gwintu a 3 tys za ten bajer DCC wydawał mi sie przesadzony. Dzięki za inf 😊
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: timanfaya »

A ja osobiście widzę różnicę - zwłaszcza przy felgach 19". Zupełnie inaczej czuć dziury w komforcie, a inaczej na sporcie. Po mieście jeżdżę non-stop w tym pierwszym, a na trasy z dobrą drogą - ten drugi.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: Enriquez »

Jakbym dziś miał zamawiać Superba, w którym DCC nie jest w standardzie (w L&K był, jak kupowałem), i miałbym za to zapłacić, to zdecydowanie wolałbym te pieniądze przeznaczyć na gwint i jeźdizć jak biały człowiek. Przy DCC są same problemy - obniżenie powoduje bujanie (na Eibachu przynajmniej), a wymiana na gwint dochodzą jakieś moduły do kasowania błędu. Oczywiście pozostaje gwint z DCC, no ale to 10 klocków.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: woj_tek »

Ja mam fabryczne sportowe zawieszenie i koła lato/zima 18". Jeździłem wcześniej kilka razy sportline z DCC i nie żałuję wyboru. Jedynie trzeba pamiętać, że w sportowym prześwit jest o ok. 5mm niższy niż w DCC i można przyhaczyć dołem zderzaka (bodajże się to strumienica powietrza nazywa) parkując przodem do krawężnika.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: orlik »

Na 19 różnica jest znaczna. Na eibachu nic nie buja w nowych rocznikach. Wiadomo lepiej założyć gwint, ale wtedy nie ma się możliwości tłumienia bezpośrednio podczas jazdy (comfort-normal-sport), zostaje DCC i wywalenie kolejnych 10tys. na gwint z obsługą DCC. Ja chyba tak zrobię jak amortyzatory będą do wymiany i nie zmienię auta(i chyba nie zmienię długo, bo jestem zadowolony z takiego dayli), na razie na same sprężyny eibacha nie narzekam.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: enocylhdclub »

Enriquez pisze:Jakbym dziś miał zamawiać Superba, w którym DCC nie jest w standardzie (w L&K był, jak kupowałem), i miałbym za to zapłacić, to zdecydowanie wolałbym te pieniądze przeznaczyć na gwint i jeźdizć jak biały człowiek. Przy DCC są same problemy - obniżenie powoduje bujanie (na Eibachu przynajmniej), a wymiana na gwint dochodzą jakieś moduły do kasowania błędu. Oczywiście pozostaje gwint z DCC, no ale to 10 klocków.
Amen :D

@orlik

Buja jak najbardziej, jeździłem nowym Superbem i nie czuję różnicy inplus względem swojego 2018 (końcówka roku).
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: woj_tek »

Mój jest MY2019, produkcja też 2019. Na jakim ciśnieniu jeździcie?


Sent from my iPad using Tapatalk
Sdss
Posty: 519
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: Sdss »

Jest spora różnica między komfort a sport, w sporcie czuć każda nierówność w komforcie auto płynie. Ja jeżdżę dużo i nie wyobrażam sobie gwintów i betonów itd...
Auto ma być maks komfortowe. 99% czasu mam komfort.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2020, o 21:18 przez Sdss, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: krzysn »

W sumie też nie wiem o czym piszecie. Superb ma być komfortowy, a komfortowy samochód nie może mieć twardego zawieszenia. Auto tego typu ma płynąć po drodze i to superb robi nieźle. Rodzina i znajomi są zaskoczeni komfortem zawieszenia.

Moim zdaniem różnicy można doszukać się w trybie sport, ale to może również z powodu słabszego wspomagania kierownicy.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: enocylhdclub »

Jak widać są to indywidualne odczucia. Pewnie głównie przez to, że nie jeździcie na codzień różnymi samochodami hmm?
Sdss
Posty: 519
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: SIII Standardowe naglosnienie vs Canton

Post autor: Sdss »

enocylhdclub pisze: 11 mar 2020, o 21:51 Jak widać są to indywidualne odczucia. Pewnie głównie przez to, że nie jeździcie na codzień różnymi samochodami hmm?
Jeździmy, i dlatego doceniam tryb komfort.
ODPOWIEDZ