Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: into »

Wypada jeszcze do tego doliczyc serwis, ktory w audi tani nie jest. Niedawno koledze wycenili wymiane klockow z tylu na ok 1300zl brutto. Czesci plus montaz.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

into pisze:Wypada jeszcze do tego doliczyc serwis, ktory w audi tani nie jest. Niedawno koledze wycenili wymiane klockow z tylu na ok 1300zl brutto. Czesci plus montaz.
Nie no jasne kupujesz premium, płacisz premium.
Ale większość to i tak leasing/najem z pakietem przeglądów.
Awatar użytkownika
grzela07
Posty: 206
Rejestracja: 28 sty 2011, o 23:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190 KM/400 Nm
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: grzela07 »

Ale z placu bierzesz co jest - wiele opcji które byś chciał - to nie ma. Dlatego lepiej porównywać samochody w specyfikacji jaką się zamawia. Chyba, że komuś to nie robi różnicy co dostaje.
najpierw 126p, potem Felicja 1,6 MPI, Octavia I TOUR+ 1,9 TDI, potem Superb II Combi PLATINUM 2,0 TDI 4x4, teraz Superb III L&K 2.0 TDI 4x4 DSG.
johnyPL
Posty: 67
Rejestracja: 3 gru 2019, o 18:39
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: johnyPL »

into pisze: 9 sty 2020, o 09:32 Wypada jeszcze do tego doliczyc serwis, ktory w audi tani nie jest. Niedawno koledze wycenili wymiane klockow z tylu na ok 1300zl brutto. Czesci plus montaz.
900 zł klocki przód PASSAT B8 taka cenę mi dziś zaproponowali za wymianę z klockami 🤦‍♂️
SIII FL SportLine
Awatar użytkownika
Skaven
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2016, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Skaven »

leszekmw pisze:no niestety nie mam już tych zdjęć stingera ale na pewno są tu na forum ,,
pytanie tylko gdzie je wklejałem..
ale spasowanie poszczególnych elementów karoserii masakra..
zresztą w kilku ceedach nie lepiej było..
No cóż...to chyba przetestuję w praktyce jak to wygląda, bo w maju odbiór wersji 3.3. V6 ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

No I super. Czekam na opinie bo chyba będę następny:)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: jimw »

W 2017, jakieś pół roku po zakupie Superba, byłem na jeździe próbnej Stingerem V6 (praktycznie zaraz po tym, jak wszedł do sprzedaży) i wtedy uznałem, że jak bym poczekał pół roku, to bym wybrał Stingera :).
Silnik, skrzynia, napęd i fotele na wielki plus w Stingerze w stosunku do mojego sportline. Ilość miejsca i wielkość bagażnika zdecydowanie na plus dla Skody. Inna sprawa, że jakoś wybitnie nie porównywałem tych aut w każdym detalu, bo samochód miałem świeżo co kupiony. Natomiast jeśli chodzi o wrażenia, Stinger wypadł bardzo, bardzo dobrze.
Wygląd to oczywiście kwestia gustu ale myślę, że ta Kia jest świetnym autem.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1809
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: marioti »

kolega wziął w leasing Stingera GT, (max wyposażenie) zaraz po tym jak pojawił się na rynku. Miałem okazję kierować. No powiem wg mnie super autko, ale oczywiście nie dla każdego.

A tak z ciekawostek, ostatnio wymieniał klocki przód tył, 3100zł w aso, Mówił, ze jeszcze nie było potrzeby tarcz, ale gdyby tak się stało (a to kwestia czasu) to tarcze + klocki przód 3100zł, i prawie tyle samo zestaw na tył. Plus oczywiście wymiana w aso, bo jego leasing nie przewiduje innej opcji.

Zawsze jest coś kosztem czegoś :D
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

marioti pisze: 10 sty 2020, o 12:44A tak z ciekawostek, ostatnio wymieniał klocki przód tył, 3100zł w aso, Mówił, ze jeszcze nie było potrzeby tarcz, ale gdyby tak się stało (a to kwestia czasu) to tarcze + klocki przód 3100zł, i prawie tyle samo zestaw na tył. Plus oczywiście wymiana w aso, bo jego leasing nie przewiduje innej opcji.
Szczerze mówiąc to nie jest drogo biorąc pod uwagę jakie tam siedzą hamulce...
Z ciekawostek wymiana kompletu hamulców ceramicznych p/t w RS6 to koszt połowy nowego Superba :D
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

sane pisze:
marioti pisze: 10 sty 2020, o 12:44A tak z ciekawostek, ostatnio wymieniał klocki przód tył, 3100zł w aso, Mówił, ze jeszcze nie było potrzeby tarcz, ale gdyby tak się stało (a to kwestia czasu) to tarcze + klocki przód 3100zł, i prawie tyle samo zestaw na tył. Plus oczywiście wymiana w aso, bo jego leasing nie przewiduje innej opcji.
Szczerze mówiąc to nie jest drogo biorąc pod uwagę jakie tam siedzą hamulce...
Z ciekawostek wymiana kompletu hamulców ceramicznych p/t w RS6 to koszt połowy nowego Superba :D
Dokładnie i to takiego na bogato. Równo 100k

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

anastazyy pisze: 10 sty 2020, o 13:19Równo 100k
To taka cena bez żadnych rabatów. Da się za mniej, ale to dalej astronomiczna kwota.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yaro_1 »

stać kogoś na RS6, stać i na hamulce

mnie nie stać to kurą jeżdżę :?
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: roman_szpadel »

W razie porównywania z passatem, co ja na przykład robię, śpieszę poinformować, że w pasku b8 po lifcie nie ma spryskiwaczy lamp, w żadnej opcji, za żadną dopłatą.

To drobiazg, ale dla mnie istotny. Dopiero od 4 lat mam auto ze spryskiwczami, wcześniej woziłem windex i ręcznik papierowy. Nie chciałbym do tego wracać w aucie gdzie za lampy trzeba dać 10k pln.


pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Zobaczyli, że wszyscy to wyłączają bo to nic nie daje i zlikwidowali. Wszyscy zadowoleni. Klienci i księgowi :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

roman_szpadel pisze:W razie porównywania z passatem, co ja na przykład robię, śpieszę poinformować, że w pasku b8 po lifcie nie ma spryskiwaczy lamp, w żadnej opcji, za żadną dopłatą.

To drobiazg, ale dla mnie istotny. Dopiero od 4 lat mam auto ze spryskiwczami, wcześniej woziłem windex i ręcznik papierowy. Nie chciałbym do tego wracać w aucie gdzie za lampy trzeba dać 10k pln.
O jak mnie to wpienia. Nic nie daje poza chlapaniem na maske. W żaden sposób nie myje lamp

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ