Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Można na szczęście wyłączyć.
W B8 jest o tyle lepiej, że pryska wyłącznie na lampy, nie na maskę, nie na szyby. Jest OK.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

Czyli jednak vw lepsiejszy :)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: timanfaya »

A gdzie to się wyłącza? Jest w menu czy VCDS?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

w vcds możesz sobie zakodować zwłokę w odpaleniu sprysków świateł - ja mam 1,5 sekundy - jak chcę spryskać to trzymam dłużej manetkę
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

Enriquez pisze:w vcds możesz sobie zakodować zwłokę w odpaleniu sprysków świateł - ja mam 1,5 sekundy - jak chcę spryskać to trzymam dłużej manetkę
Kto to może mi włączyć i za ile :)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: into »

Z tego co kiedys wyczytalem wszystkie lampy powyzej 2000lm powinny miec spryskiwacze oraz czujniki poziomowania. Czyzby nie dotyczylo to ledow? Zauwazylem ze niektore nowe auta na ledach nie maja spryskiwaczy ( np Mercedes Benz, Mazda, Ford). Nie sledze informacji na temat nowych aut, wiec moze ktos to wytlumaczyc? W jednym z artykulow w auto swiat przeczytalem, ze nie zawsze ledowe swiatla swieca lepiej od ksenonow. Byc moze chodzi o te podstawowe ledy, ktore nie posiadaja wlasnie spryskiwaczy.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2351
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: siemi1 »

Zalezy od mocy xenoy, w Rapidzie masz xenony ale spryskiwaczy nie ma w std.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: into »

To wiem, chodzi o ilosc lumenow. Ten rapid i nie tylko to auto maja palniki d5s lub d8s ktore swieca do 2000lm i nie sa wowczas wymagane spryskiwacze oraz czujniki. A jak sie to ma do swiatel ledowych?
I'm the man on the silver mountain
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

Pewnie ledy nie potrzebują mieć czystych kloszy bo światło się zupełnie inaczej rozprasza?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: timanfaya »

Akurat FL ma pryskanie ledów
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Ale B8 FL ponoć nie ma.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: jdef90 »

heh... trzy lata mniej więcej i 90k km temu kupowałem Superba III w sumie jako taki rozsądny wybór pełen kompromisów i nawet mający kilka downgrade'ów (xD) w stosunku do taniego SII. Trochę niedoceniałem pakietu wyposażenia, które mam w swoim egzemplarzu. Aktualnie szukam czegoś w zamian i zorientowałem się, że trochę jestem w pułapce... nawet "lepsze" i droższe auta często nie mają tego co ja mam u siebie i są słabiej wykończone, albo kosztują abstrakcyjnie drogo... zostaje albo zostać w tym co mam, albo passat ewentualnie arteon.. stinger, w sumie najsłabsze jest że nie ma praktycznie dostępności diesla (nawet nie wiem jak to jeździ)
Edit: wiele sobie obiecywałem po artronie kombi... cóż.. jeśli to co w Chinach się pokazało będzie też na naszym rynku, to ja jednak podziękuję..
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: DżejDżej »

Właśnie też mam miesiąc na poszukanie zamiennika za SIII i nie jest lekko.
BMW 3 odpada, Volvo XC60 też (pierwszy za mały, drugi za wysoki na trasy). Ostatnio Arteon na tapecie, ale w takim samym silniku i 4x4 (nie wspominając o wyposażeniu) wychodzi koło 200K - za ładniejszego Passata to zdrowe przegięcie.
Ford i Opel nic ciekawego nie mają... Więc chyba trzeba od nowa konfigurować szkodę
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

DżejDżej pisze:Właśnie też mam miesiąc na poszukanie zamiennika za SIII i nie jest lekko.
BMW 3 odpada, Volvo XC60 też (pierwszy za mały, drugi za wysoki na trasy). Ostatnio Arteon na tapecie, ale w takim samym silniku i 4x4 (nie wspominając o wyposażeniu) wychodzi koło 200K - za ładniejszego Passata to zdrowe przegięcie.
Ford i Opel nic ciekawego nie mają... Więc chyba trzeba od nowa konfigurować szkodę
Pytanie ile konkretnie chcesz wydać. 150k? 180k? 200k? 220k?
Rzeczywiście do 200 nic ciekawego nie ma, ale jest to próg wyprzedażowych, nisko skonfigurowanych C czy E-klas, arteonów właśnie.
Ale też oglądając inne marki, mi przy prawie 2 metrach wzrostu głowa się nie mieści z tyłu, a w Superbie, jak w limuzynie.
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: DżejDżej »

Powiedzmy 180K. Tyle że to korpo, więc kilka dodatkowych wymagań jest: klasa średnia (czyli E-klas, BMW 5 i A6 odpadają) , diesel, leasing bez wykupu (bardziej wynajem długoterminowy na 3 lata) i rata miesięczna 3300-3400 PLN netto zawierająca ubezpieczenie i pełną obsługę serwisową. Przekalkulowałem kilka aut i wychodzi że wszystkie te marki premium tracą w ciągu 3 lat tyle samo co marki dla plebsu. Mało tego, Volvo i zwykły Passat kończą na wartości ok. 48% po trzech latach, Arteon 50.8 a Superb ponad 51%
ODPOWIEDZ