Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

DżejDżej pisze:Powiedzmy 180K. Tyle że to korpo, więc kilka dodatkowych wymagań jest: klasa średnia (czyli E-klas, BMW 5 i A6 odpadają) , diesel, leasing bez wykupu (bardziej wynajem długoterminowy na 3 lata) i rata miesięczna 3300-3400 PLN netto zawierająca ubezpieczenie i pełną obsługę serwisową. Przekalkulowałem kilka aut i wychodzi że wszystkie te marki premium tracą w ciągu 3 lat tyle samo co marki dla plebsu. Mało tego, Volvo i zwykły Passat kończą na wartości ok. 48% po trzech latach, Arteon 50.8 a Superb ponad 51%
No to pizgnij sobie L&K lub Sportline z 4x4 i wszystkim co się da. Po rabatach 180k wyjdzie. A i rata mniejsza niż założyłeś.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: into »

Za 180tys wolalbym full opcje Superba z 4x4 zamiast golasa premium typu a4, bmw 3 czy c klase. Jest jeszcze Peugeot 508sw, ktory ma 4x4. Mondeo ladne ale bez 4x4, lub Insignia w dieslu 210 KM, ale osiagami nie ma szans z vagiem. Skazani na VAG :(
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Jeżeli musi byc diesel, bo taka polityka firmy, to plus dla passata i arteona, że ma (chyba, że coś się zmieniło) w ofercie biturbo 240KM 4x4.
A jak ma być i tak 190 4x4, to zdecydowanie superb na bardzo dobrym wypasie za te pieniądze.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

DżejDżej pisze: 20 sty 2020, o 07:59 Właśnie też mam miesiąc na poszukanie zamiennika za SIII i nie jest lekko.
BMW 3 odpada, Volvo XC60 też (pierwszy za mały, drugi za wysoki na trasy). Ostatnio Arteon na tapecie, ale w takim samym silniku i 4x4 (nie wspominając o wyposażeniu) wychodzi koło 200K - za ładniejszego Passata to zdrowe przegięcie.
Ford i Opel nic ciekawego nie mają... Więc chyba trzeba od nowa konfigurować szkodę
Nowe BMW 3 jest bardzo pojemne, nie jest autobusem, jak superb, ale nie każdy potrzebuje tyle miejsca z tyłu. XC60 bardzo fajnie sprawdza się w trasach, mega komfortowe auto. Jest to SUV, więc demonem prędkości nie jest, ale to naprawdę kawał przyzwoitego wozu. Co do reszty, to auta z grupy VW, więc będą miały sporo cech wspólnych. Cena w okolicy 200 kzl za auto z 4x4 i "mocniejszym" dieslem, to niestety powoli standard, nawet dla skody ;) Także się nie ma co zamykać tylko na kurę :P
Obrazek
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

W x3 jak mocno benzyna to już cena ponad 300k. W volvo T6 chyba taniej wyjdzie

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Benzyny się nie kupuje do robienia tras ;) Zwłaszcza T6 w volvo w takiej budzie. Wtedy to 272 KM ze skody jest super oszczędny :D

Wysłane z internetu

Obrazek
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

Camillinhio pisze:Benzyny się nie kupuje do robienia tras ;) Zwłaszcza T6 w volvo w takiej budzie. Wtedy to 272 KM ze skody jest super oszczędny :D

Wysłane z internetu
Nie wiedziałem że wątek dotyczy tylko zakupu auta do robienia tras. W moim przypadku przy przebiegu 15kkm rocznie z czego 80% to miasto średni odcinek 13km zakup diesla nie ma sensu. W chodzi grę benzyna

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Jasne, że nie dotyczy tylko takich. Jednak moja "opowieść" o volvo i bmw była odpowiedzią na pytanie o auto służbowe, które ma mieć 4x4 i ma być dieslem ;) Przy Twoich przebiegach na diesla bym nawet nie patrzył.

Wysłane z internetu

Obrazek
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

Ok. Umknęło mi

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: DżejDżej »

Camillinhio pisze: 20 sty 2020, o 09:21 Nowe BMW 3 jest bardzo pojemne, nie jest autobusem, jak superb, ale nie każdy potrzebuje tyle miejsca z tyłu. XC60 bardzo fajnie sprawdza się w trasach, mega komfortowe auto. Jest to SUV, więc demonem prędkości nie jest, ale to naprawdę kawał przyzwoitego wozu. Co do reszty, to auta z grupy VW, więc będą miały sporo cech wspólnych. Cena w okolicy 200 kzl za auto z 4x4 i "mocniejszym" dieslem, to niestety powoli standard, nawet dla skody ;) Także się nie ma co zamykać tylko na kurę :P
Nie jest, akurat najbardziej przekonany byłem do 320xD albo nawet samo D - w BMW bez napędu 4x4 jest nawet fajniej niż z :)
Tyle że po jeździe próbnej mi przeszło - jak z przodu ustawiłem fotel pod siebie, to z tyłu już kolanami gniotłem o przedni fotel. A jestem raczej przeciętnego wzrostu - 180cm. Podobnej wielkości miałem... Golfa V kombi kilkanaście lat temu.
Przy trójce każde inne auto jest duże - Insignia, Mondeo czy Passat, o Superbie nawet nie ma co wspominać.
Volvo bardzo fajnie mi się jeździło, dobrze wyciszone chociaż powyżej 150km/h słuchać już szum powietrza i potrafi nim rzucić po wyjeździe zza ekranu. Ale odpadł głównie finansowo, wyszło ponad 4k netto/miesiąc. No i jednak do mojej charakterystyki pracy (długie dystanse, najczęściej w zakresie 300-600km) niskie auto lepiej się sprawdza.
W akcie desperacji testowałem też Hyundaia SantaFe - całkiem fajny krążownik i w pełni wyposażony za 190k PLN, no ale jednak nie do mojej jazdy :)
Czekam jeszcze na kilka ofert na Artka, z ciekawości odświeżę jeszcze 320 (może w kombi) ale powoli zaczynam konfigurować Sportline'a...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Ja za sobą w BMW miałem wystarczającą ilość miejsca (179 cm), a w volvo mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby mi nim zarzuciło po wyjechaniu zza ekranu (może kwestia zawieszenia). Także co kierowca, to opinia ;)

Wysłane z internetu

Obrazek
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Co zamiast Superba ?

Post autor: roman_szpadel »

Haha. Zgadzam się z przedmówcą (dżejdżej). Przy budżecie 200k pln i oczekiwaniach typu: webasto, el. hak, wentylowane fotele itp. tylko Arteon jest na zbliżonej półce cenowej.

Czekam na nowy rok produkcyjny, może dorzucą biednej skodzie jakiś bajer na otarcie łez. Marki premium i sub-premium wołają powyżej 300k pln za moje konfiguracje pod siebie.
pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Michu »

Co to jest marka sub premium?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

Michu pisze:Co to jest marka sub premium?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Volvo?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Michu »

Pytasz się mnie? Czy odpowiadasz pytaniem na pytanie? Bo ja nigdy o segmencie sub premium nie słyszałem i nie wiem czy to jakiś wymysł użytkowników czy realny przedział w którym klasyfikowane są konkretne samochody.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ