[S3] Led i virtual cockpit, moc 272 i 280 km

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
HanSolo
Posty: 32
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Aktualnie: 280
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań

[S3] Led i virtual cockpit, moc 272 i 280 km

Post autor: HanSolo »

Witam, rozglądam się za Skodą Superb 3, wiem, że jak chce skrzynię DSG7 to szukam wersji 272 lub od 2020 wersji 280 i mam kilka pytań, może ktoś pomoże:
1. Czy orientujecie się od którego roku w Skodzie Superb montowali ledy z przodu? Przy czym nie chodzi mi o dzienne i kierunki tylko o światła mijania i długie.
2. Czy jest tam jakieś rozróżnienie np. na zwykłe ledy i matrycowe "pełne" z wycinaniem itd.? Czy ledy są na światłach mijania i długich? Ogólnie jakie mamy wersje ledów w Superbie i od którego roku :)
3. Od którego rocznika montowali virtual cockpit?
4. Czy auto z VC ma automatycznie ledy czy też VC było wcześniej a ledy dołożyli później?
5. I tak przy okazji interesuje mnie auto 272/280 - czy auta 272 mają z automatu ledy z przodu (znowu nie chodzi o jazdę dzienną)? Kiedy wrócili do 280 km? Czy wersje 280 po liofcie mają zawsze ledy?

Oddałbym rękę by na otomoto dodali taką opcję w wyszukiwaniu... Szukam auta z okolic rocznika 2019 - 2021 i zaczynam się gubić, bo czasami mam wrażenie, że auto ma VC a nie ma ledów, czasami ma ledy a nie ma VC.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Led i virtual cockpit, moc 272 i 280 km

Post autor: anastazyy »

2019 były ledy i virtual c.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Cienki221
Posty: 491
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: [S3] Led i virtual cockpit, moc 272 i 280 km

Post autor: Cienki221 »

W czasach kowidowych były problemy z matrixami i dużo aut wypuszczano z reflektorami Basic Led bez tej głównej soczewki lodowej, co do VC i led matrix chyba będzie zależne od wersji wyposażenia. L&K chyba w standardzie miały i VC i Led matrix, oczywiście, zależne od rocznika czy były dostępne komponenty
HanSolo
Posty: 32
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Aktualnie: 280
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań

Re: [S3] Led i virtual cockpit, moc 272 i 280 km

Post autor: HanSolo »

Czym się różnicą LED basic od LED nie basic? :)

--------------------------------
I sam sobie znalazłem:
"Przykładowo w VW masz takie wersje: LED Top (Full LED), LED Mid, LED Basic (nie one dostępne we wszystkich modelach, tylko w wybranych). Pierwsze LED Top to najwyższa opcja i tu masz pełne oświetlenie ledowe z przodu światła mijania, drogowe, halogeny, do jazdy dziennej do tego dochodzą zaawansowane techniki oświetlania drogi jak AFS (dynamiczne światła kierowane), mają dynamiczną regulację zasięgu, spryskiwacze itd. Są to reflektory wykonane w pełni w technologii LED, soczewkowe.
Wyróżniają się lekko wygiętym, cienkim paskiem LED na spodzie reflektora oraz paskiem w kształcie litery "U" okalającym soczewkę świateł mijania, które pełnią funkcję DRL. Funkcja kierunkowskazów realizowana przez osobne diody LED, również na spodzie reflektora. Dynamiczne doświetlanie zakrętów w pełnym zakresie prędkości realizowane przez skrętne soczewki, dodatkowo statyczne doświetlanie zakrętów do prędkości 40km/h realizowane przez żarówkę LED umieszczoną w górnym rogu reflektora (od strony grilla). Działająca od 60km/h po zmroku, Funkcja Dynamic Light Assist - dostosowująca snop świateł długich do warunków na drodze (wycinanie) wiązki na pojazdy jadące z przeciwka oraz jadące przed nami. Umożliwia praktycznie ciągłą jazdę na światłach drogowych, przełączając na światła mijania w sytuacji gdzie natężenie światła skierowane w naszą stronę będzie duże czyli np. w obszarze zabudowanym (wykryte uliczne latarnie) lub warunków uniemożliwiających bezpieczne korzystanie ze świateł drogowych. W standardzie montowane są spryskiwacze reflektorów. Drugie to LED Mid to z tego co wiem taka sama lampa jak w Led Top i główne różnice polegają w zaawansowanych funkcjach sterujących oświetleniem w reflektorze których w tym modelu jest po prostu mniej. Nie jestem pewien ale chyba patrząc na lampę z zewnątrz nie odróżnisz tu czy to jest Top czy też Mid LED. Trzecie LED Basic to reflektory wykonane również w pełni w technologii LED ale nie ma tu soczewek i światła mijania i drogowe montowane są na odbłyśnikach. Charakteryzują się one 12 diodowym paskiem LED na spodzie reflektora świecącym zarówno na biało jak i pomarańczowo (światła dzienne DRL i kierunkowskazy)."


Mam też katalogi Superba i LED-y są dostępne w dwóch wersjach: Led Basic i Top Led Matrix, Basic to jest to co wyżej, czyli w sumie żarówki ledowe zamiast zwykłych i tyle:
Ledy są dostępne od końca 2019:
- katalog z 2019 - "rok produkcji 2019" nr katalogu: S3XST19191901B - brak LED Top Matrix w opcjach,
- katalog wyprzedażowy 2019 - "wyprzedaż rocznika 2019, rok modelowy 2020" nr S3XST20191901W (druga połowa 2019) - pojawiły się:
LED Basic w wersji Active (bez opcji dopłaty do Top Matrix) oraz LED Top Matrix w wersji: Ambition, Style, Scout L&K, SportLine jako standard.

Virtual Cockpit:
- katalog 2018 - "wyprzedaż rocznika - 2018" nr S3XST19181801W - dostępny VC za opłatą w każdej wersji

Wniosek - jeśli chce się VC - szukać auta z najwcześniej z początku 2019, jak chce się pełne ledy - szukać wersji wyżej niż Active i z minimum końca 2019, najlepiej 2020. Sprawdzać wersje pandemiczne - może być podmiana Top LED na basic LED.
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: [S3] Led i virtual cockpit, moc 272 i 280 km

Post autor: cidik »

Mam coś takiego w wersji 272km na sprzedaż produkcji 10/2019 MY20, sportline rejestracja 02/2020, kombi, 90k przjechana do 03/2024, pełna gwarancja producenta i pakiet przlądów. Pełna dokumentacja bo kupionya w salonie i ASO serwisowa. Od nowości folia na ledach i na przedniej szybie.

VC - nie jest standardem, no chyba że teraz bo jak kupowałem to był tylko za dopłata. Ale lampy dalej są LED z wycinaniem za dopłatą, bo w wersji sportline obie te rzeczy masz w standardzie.
po 3 latach użytkowania muszę powiedzieć że wycinanie działa jak w pierwszej wersji A8 gdzie to było dostępne. Na + jest to że poza jedna kalibracja kamery nie trzeba już nic robić- nie jak obecnie w Audii. VC - wymieniony 5 miesięcy temu na gwarancji bo się wypalił. Ale nie wiem czy VC jest obigatoryjny do full led matrix w Skodzie.
HanSolo
Posty: 32
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Aktualnie: 280
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań

Re: [S3] Led i virtual cockpit, moc 272 i 280 km

Post autor: HanSolo »

Witam, dziękuję za odpowiedzi, jestem już na razie szczęśliwym posiadaczem S3 280 km 2020 :), ma zarówno VC jak i led matrix - powiem tak, obie te rzeczy robią robotę, matrixy po przesiadce z halogena z wypalonym odbłyśnikiem z 2005 to jest inny wymiar "świecenia". VC - super sprawa, trochę schodzi z konfiguracją, ale mam tak jak chcę - irytuje tylko przełączanie na nawi w VC jak się wklepie adres w google maps.
ODPOWIEDZ