Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Paweł ek
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2020, o 20:05
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Paweł ek »

Zamówiona 26.01.2020 -- planowany odbiór druga połowa marca
czarne kombi LK 2.0 190KM benzyna z panoramą
Tylko nie wiem czy korona nie zmieni tego terminu ...
Munio
Posty: 28
Rejestracja: 4 maja 2019, o 16:54
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mateusz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Munio »

adamski pisze: 27 lut 2020, o 19:40
Munio pisze: 27 lut 2020, o 12:29
adamski pisze: 24 lut 2020, o 15:12 Zamówienie 14.02, potwierdzona produkcja na 21.03
Masz taką informację na zamówieniu, czy dealer potwierdził, że faktycznie auto weszło do produkcji?
Po zamówieniu dostałem info że produkcja w 13 tygodniu, potem, że przesunięta na 12 tydzień i potem że dokładnie ma zjechać z linii 21 marca.
Sprzedawca to mój kolega :D
Rozumiem,że zamówiłes ropniaka ? Wnioskuję po miniaturce fotki ;) benzy podobno dłuuuuużej schodzą. No nic trzeba czekać :)
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamski »

Munio pisze: 1 mar 2020, o 21:02
adamski pisze: 27 lut 2020, o 19:40
Munio pisze: 27 lut 2020, o 12:29
Masz taką informację na zamówieniu, czy dealer potwierdził, że faktycznie auto weszło do produkcji?
Po zamówieniu dostałem info że produkcja w 13 tygodniu, potem, że przesunięta na 12 tydzień i potem że dokładnie ma zjechać z linii 21 marca.
Sprzedawca to mój kolega :D
Rozumiem,że zamówiłes ropniaka ? Wnioskuję po miniaturce fotki ;) benzy podobno dłuuuuużej schodzą. No nic trzeba czekać :)
2.0 TSI 190 Sportline
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
Munio
Posty: 28
Rejestracja: 4 maja 2019, o 16:54
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mateusz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Munio »

adamski pisze: 1 mar 2020, o 21:19
Munio pisze: 1 mar 2020, o 21:02
adamski pisze: 27 lut 2020, o 19:40

Po zamówieniu dostałem info że produkcja w 13 tygodniu, potem, że przesunięta na 12 tydzień i potem że dokładnie ma zjechać z linii 21 marca.
Sprzedawca to mój kolega :D
Rozumiem,że zamówiłes ropniaka ? Wnioskuję po miniaturce fotki ;) benzy podobno dłuuuuużej schodzą. No nic trzeba czekać :)
2.0 TSI 190 Sportline
A :) spoko. Zapomniałem,że jeszcze jest wersja 190 km w benzynie. To miłego oczekiwania ;)
Leopold
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2019, o 08:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Leopold »

A ja się doczekałem na swoje... z tym, że przykra niespodzianka na lakierze i auto nie odebrane. Spotkaliście się z czymś takim?
I pytanie, co teraz...? :? Jak myślicie, w przypadku odebrania będzie się coś z tym dziać?? :cry:
Czy nie patrzeć na ich rekompensaty, propozycje naprawy i zamówić drugi? Mówią, że 4 m-ce oczekiwania, ale widzę po terminach podawanych na forum,
że to ściema.

https://zapodaj.net/52914f9e58d9e.jpg.html
PiotrS
Posty: 9
Rejestracja: 6 lut 2020, o 09:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: PiotrS »

Targuj się.
To wygląda na obce ciała w lakierze, więc nie powinno mieć wpływu na trwałość.
fris
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2020, o 23:34
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Karol

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: fris »

Myśle ze obecnie (w dobie koronawirusa) czekanie na nowe moze troche potrwać ale tez zależy od koloru i silnika jaki wybrałeś sobie. Póki co czekam ok 1 miesiąca od zamówienia i nie mam żadnej informacji o planowanym tygodniu produkcji.
Leopold
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2019, o 08:38
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Leopold »

Postanowiłem go odebrać. Co prawda zauważyłem jeszcze małą skazę w innym miejscu na tym samym elemencie ale na dobrą sprawę nikt tego nie zauważy chyba, że celowo będzie szukał tak jak ja.
Naprawdę warto być wnikliwym przy odbiorze i nie wierzyć, że auto było już sprawdzane. Wykryłem jeszcze uszkodzenie tylnej lampy. Była lekko pęknięta na brzegu.
Lampę oczywiście wymienią. Będę też mógł w razie czego przez 4 lata pomalować u nich ten element nadwozia za free choć to już ostateczność bo nie powinno się tam nic dziać. Wystawią mi pisemną gwarancję wraz z opisem i dokumentacją fotograficzną artefaktów.
Ważne, że jako rekompensatę wziąłem od nich jeszcze dojazdówkę bo wcześniej miałem tylko zestaw naprawczy. Będę miał także przedłużają gwarancję na auto do 4 lat. Ot i cała historyja. Taki finał.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: leszekmw »

nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości ale coś nie za wiele tych gratisów dostałeś..
za kilka lat jak będziesz sprzedawał to każdy będzie się dziwił że takie auto odebrałeś..
no chyba ze masz zamiar nim jeździć z 10 lat .. , ale i tak chyba mała ta rekompensata..
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13589
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Za miesiąc czy dwa będzie więcej rys, odprysków i wtedy już nikt nie będzie na to zwracał uwagi.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kleofas »

leszekmw pisze: 8 mar 2020, o 14:00 nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości ale coś nie za wiele tych gratisów dostałeś..
za kilka lat jak będziesz sprzedawał to każdy będzie się dziwił że takie auto odebrałeś..
no chyba ze masz zamiar nim jeździć z 10 lat .. , ale i tak chyba mała ta rekompensata..
kupowałem już 3 auta, nigdy lakieru nie oglądałem pod świtało, dopiero po 2-3 latach dowiadywałem się że był bity tu i tam, mam to w dupie, byle jeździł
są na tym świecie frajerzy którym można wcisnąć wszystko
więc używanie "każdy" jest nie na miejscu
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: enocylhdclub »

Enriquez pisze:Za miesiąc czy dwa będzie więcej rys, odprysków i wtedy już nikt nie będzie na to zwracał uwagi.
+1. Pierwsze obicie (drzwiami) na parkingu boli, ale potem już nie zwraca się na to uwagi, bo człowiek by nerwicy dostał.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13589
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Dokładnie. Z miesiąc temu brama mi się od wiatru zamknęła w stajni i obiła nadkole. Miałem to robić, ale szczerze mówiąc nie zauważam tego, z racji tego że jak jest brudny to nie widać. I nie mam z tym jakiegoś ciśnienia. Jak znajdę czas to podjadę. Są ważniejsze w życiu sprawy niż takie pierdoły. Gratulacje zatem nowego nabytku.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sane »

Enriquez pisze: 8 mar 2020, o 15:25 Za miesiąc czy dwa będzie więcej rys, odprysków i wtedy już nikt nie będzie na to zwracał uwagi.
+1
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
sibek
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2020, o 01:29
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: SIII Scout
Imię: Paweł

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sibek »

S3 w końcu zamówiony z datą 6 marca - ciekawe ile czasu minie do odbioru.

Pytanie z innej beczki, czy i w jaki sposób zabezpieczaliście lakier w nowych autach?
ODPOWIEDZ