Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: marasmus007 »

CLO27 pisze:Jest tak doplacasz albo masz zaliczke i spierd....z tego wynika :lol:
CLO , dlatego ja zawsze wpłacam zadatek , jak się nie podoba idę do innego i nie ważne czy kupuje auto czy coś innego.
Może wydawać się Tobie to dziwne lub idiotyczne, ale działa i sprzedawca zastanowi się 2 razy.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Warto rozumieć różnice między zaliczką a zadatkiem

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

marasmus007 pisze:
CLO27 pisze:Jest tak doplacasz albo masz zaliczke i spierd....z tego wynika :lol:
CLO , dlatego ja zawsze wpłacam zadatek , jak się nie podoba idę do innego i nie ważne czy kupuje auto czy coś innego.
Może wydawać się Tobie to dziwne lub idiotyczne, ale działa i sprzedawca zastanowi się 2 razy.
to pokaż mi na piśmie kto ci się na zadatek w salonie którymś przyjął...???teoretycznie sobie możesz pisać w praktyce nikt ci nie przyjmie zadatku...bardzo chciałem na każde auto zadatek wpłacić :mrgreen: nigdy nikt w salonie tego nie przyjął!
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: marasmus007 »

CLO27 pisze:
marasmus007 pisze:
CLO27 pisze:Jest tak doplacasz albo masz zaliczke i spierd....z tego wynika :lol:
CLO , dlatego ja zawsze wpłacam zadatek , jak się nie podoba idę do innego i nie ważne czy kupuje auto czy coś innego.
Może wydawać się Tobie to dziwne lub idiotyczne, ale działa i sprzedawca zastanowi się 2 razy.
to pokaż mi na piśmie kto ci się na zadatek w salonie którymś przyjął...???teoretycznie sobie możesz pisać w praktyce nikt ci nie przyjmie zadatku...bardzo chciałem na każde auto zadatek wpłacić :mrgreen: nigdy nikt w salonie tego nie przyjął!

Na Superba we wrześniu 2016 roku wpłacałem zadatek, niestety nie mam jak Tobie tego udowodnić, gdyż już na papier toaletowy poszyły te papiery.
AndrzejKrawczyk
Posty: 238
Rejestracja: 8 lip 2014, o 12:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: AndrzejKrawczyk »

Na moje zamówienie to nie chcieli nawet zaliczki :). Ale też mnie dziwi, że zadatek ktoś bierze (salon), przecież z ich punktu widzenia to loteria kiedy będzie samochód.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

nie spotkałem się nigdy w ani jednym przypadku żeby na auto do produkcji ktoś wziął zadatek także nie kwestia wiary tylko po prostu byłoby to nieuzasadnione w żadnym stopniu...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: marasmus007 »

CLO27 pisze:nie spotkałem się nigdy w ani jednym przypadku żeby na auto do produkcji ktoś wziął zadatek także nie kwestia wiary tylko po prostu byłoby to nieuzasadnione w żadnym stopniu...
CLO nie potrzebne są nam przepychanki kto ma racje , nie o to chodzi , nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy udowodnić, że miałem zawartą umowę na zadatek , bo tych papierów po prostu już nie ma, dlatego przyjmijmy, że zadatek na nowe auto jest jak YETI , gdzieś podobno widzieli, i niech dalej dyskusja toczy się już poza tym tematem OK ?
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MILeq »

Ale jakim cudem masz leasing klepnięty na niewyprodukowane auto? Przecież jest chociażby VIN potrzebny do umowy leasingu...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

Nie jest potrzebny, wystarczy umowa ze specyfikacją na zamówione auto. Potem się VIN dopisuje.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

orlik pisze:Nie jest potrzebny, wystarczy umowa ze specyfikacją na zamówione auto. Potem się VIN dopisuje.
Prawda. Robiłem tak nie raz, chociaż niektóre firmy nie mogą tego przeskoczyć i było czekanie do końca...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

marasmus007 pisze:
CLO27 pisze:nie spotkałem się nigdy w ani jednym przypadku żeby na auto do produkcji ktoś wziął zadatek także nie kwestia wiary tylko po prostu byłoby to nieuzasadnione w żadnym stopniu...
CLO nie potrzebne są nam przepychanki kto ma racje , nie o to chodzi , nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy udowodnić, że miałem zawartą umowę na zadatek , bo tych papierów po prostu już nie ma, dlatego przyjmijmy, że zadatek na nowe auto jest jak YETI , gdzieś podobno widzieli, i niech dalej dyskusja toczy się już poza tym tematem OK ?
Ale nie piszę że kłamiesz tylko że byloby to nieuzasadnione...ale czy płacenie za kurę ponad 200k zł albo za jakieś ferrari bańkę jest...też nie a niektorzy kupują :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MILeq »

Ale mamy maj 2019. Jakim cudem umowę leasingową można podpisać wstecznie na prawie pół roku?
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zaczo »

Mam pytanie do "starych" a raczej powinienem napisać "doświadczonych" nabywców nowych aut. Jak długo czeka się na odbiór auta od "tygodnia produkcyjnego"? Tzn. mam produkcję na 35 tydzień...kiedy mogę liczyć, że auto będę miał do odbioru u dilera? Oczywiście pytam orientacyjnie, bo wiem że ma na to wpływ kilka rzeczy i może to się czasami mocno wydłużyć. 9 lat temu kupowałem Octavię z salonu i czekałem w sumie około tygodnia jeszcze, a jak to jest teraz?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

2 tygodnie. Plus formalności.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zaczo »

Dzięki.
ODPOWIEDZ