Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
PiotrS
Posty: 9
Rejestracja: 6 lut 2020, o 09:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: PiotrS »

leszekmw pisze: 8 lut 2020, o 09:01
dużo po mieście jeździsz że kupujesz hybrydę ?
Teraz praktycznie tylko po mieście.

Dziś byłem drugi raz na jeździe testowej i decyzja zapadła. Będzie hybryda.
Jeżeli na forum jest jakiś zaprzyjaźniony handlowiec, to poproszę o kontakt na PW ;)
PiotrS
Posty: 9
Rejestracja: 6 lut 2020, o 09:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: PiotrS »

Wydaje mi się, że na hybrydę z taśmy nie da się teraz osiągnąć więcej niż 11%.
W zasadzie do 11% też nie jest łatwo dobić.

Autko zamówione :)
woltan
Posty: 6
Rejestracja: 3 lut 2020, o 20:14
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: wojciech

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: woltan »

PiotrS pisze: 15 lut 2020, o 08:13 Wydaje mi się, że na hybrydę z taśmy nie da się teraz osiągnąć więcej niż 11%.
W zasadzie do 11% też nie jest łatwo dobić.

Autko zamówione :)
11% to już dobrze. Ja obecnie na 2.0 tsi max co wykręciłem to 8% i ściana
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Uzyskane rabaty

Post autor: baarttbaartt »

Ja w zeszłym tygodniu wycenialem s3 kombi 272 4x4 sportline i dostałem 11% mimo floty (15 aut) wiec coś mało
Rok temu taki sam setup był rabat 14%
Dealer ze śląska
Leasing VW


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 16 lut 2020, o 11:19 przez baarttbaartt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: adamski »

12,75% (bez floty) ale to 5 auto z kolei u tego samego sprzedawcy od 15 lat. Zakup na leasing VW
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
Marcin1051
Posty: 19
Rejestracja: 2 gru 2019, o 16:43
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Marcin1051 »

Myślę że jak jest leasing VW to rabat też mozna dostać większy.Ja przy gotówce dostałem 10% ale też mocno się nie targowałem.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: leszekmw »

adamski pisze: 16 lut 2020, o 11:24 12,75% (bez floty) ale to 5 auto z kolei u tego samego sprzedawcy od 15 lat. Zakup na leasing VW
no i to się nazywa dbanie o stałego klienta.. :!:
Pawel1920
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2020, o 10:53
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Pawel

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Pawel1920 »

Witam.
Udało mi się uzyskać 12% i bardzo jestem zadowolony, polecam salon hdm Gramatowski w Starogardzie Gdańskim! Nie polecam natomiast Plichty w Gdańsku dają max 7% i gdyby nie to forum pewnie tam bym kupił.
woltan
Posty: 6
Rejestracja: 3 lut 2020, o 20:14
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: wojciech

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: woltan »

Pawel1920 pisze: 19 lut 2020, o 18:23 Witam.
Udało mi się uzyskać 12% i bardzo jestem zadowolony, polecam salon hdm Gramatowski w Starogardzie Gdańskim! Nie polecam natomiast Plichty w Gdańsku dają max 7% i gdyby nie to forum pewnie tam bym kupił.
Witam

Kupował Pan jako klient flotowy czy tzw "z ulicy ? Czy przedstawiał Pan oferty z innych salonów? Czy auto z placu czy do produkcji?
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: roman_szpadel »

woltan pisze:
Pawel1920 pisze: 19 lut 2020, o 18:23 Witam.
Udało mi się uzyskać 12% i bardzo jestem zadowolony, polecam salon hdm Gramatowski w Starogardzie Gdańskim! Nie polecam natomiast Plichty w Gdańsku dają max 7% i gdyby nie to forum pewnie tam bym kupił.
Witam

Kupował Pan jako klient flotowy czy tzw "z ulicy ? Czy przedstawiał Pan oferty z innych salonów? Czy auto z placu czy do produkcji?
Podbijam powyższe pytania, które sam chciałem zadać.
pozdrawiam,
roman_szpadel
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: krzysn »

Uzyskałem podobny rabat (lekko ponad 13%, w tym dodatkowe 4 tys rabatu importera na koniec roku) - auto do produkcji, zakup prywatny. Nawet specjalnie się nie targowałem - wysłałem zapytania do kilku salonów (wcześniej dzwoniłem do wybranych sprzedawców, imo telefon przed zapytaniem o cenę wygląda trochę poważniej). Rabat w okolicach 12% oferowało mi parę salonów m.in. w Warszawie.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

U mnie też było podobnie (11.5%) bez żadnych znajomości i flot. I to jest mniej więcej maks jaki się da, jeśli się chwile poszuka i poprzebija salony ofertami innych salonów. Moje wypociny w tym wątku sprzed pół roku raczej są ciągle aktualne, jak ktoś chce to znajdzie.

Acha, tylko piszcie to, o czym tu się mówi od dawna: od jakiej ceny jest ten rabat, czy auto z placu i jakie rabaty Skody są już uwzględnione. No bo jest różnica czy rabat jest od ceny 200k (z czego 4k zł = 2% daje na start Skoda) czy od ceny 100k (gdzie również jest 4k rabatu Skody, ale wtedy to już 4%).
Pawel1920
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2020, o 10:53
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Pawel

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Pawel1920 »

Tak! Uzyskałem rabat flotowy, chyba 2,5%. Samochód do produkcji i nie przedstawiałem innych ofert! Rabat naliczany od kwoty 150k
PiotrS
Posty: 9
Rejestracja: 6 lut 2020, o 09:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: PiotrS »

Podobno jak się stary samochód dealerowi zostawi w rozliczeniu to 2% dorzucają.
Ale pewnie na wycenie starego auta też nieźle się traci ;)

Ciekaw jestem czy wysokość rabatu zależy od rodzaju napędu: benzyna / diesel / hybryda

U mnie przy 11% na hybrydę - ściana, a mam flotę, miałem kontroferty i sprawdzałem w naprawdę wielu salonach.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

Kiedyś zdaje się na diesle było chyba nieco więcej. Hybrydę też mogą póki co traktować inaczej, bo w końcu nowość. Ale sam jestem zadowolony ze swoich 272 koni (tzn. zawsze mogłoby być więcej) więc teraz się tym już nie interesuje ;)

Co do rozliczenia - jak ja kupowałem to było zdaje się oficjalnie napisane, że zostawienie starego (max. 10-letni) = 2,5k zł rabatu. Wycenę mi zrobili wstępnie na 43-45k "ale raczej 45, bo w dobrym stanie, ale kierownik musi zatwierdzić - zadzwonią" więc oczywiście mityczny kierownik z którym nigdy nawet nie rozmawiałem zaoferował 43 ;) Auto sprzedałem w ciągu kilku dni za 50.
ODPOWIEDZ