Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
sibek
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2020, o 01:29
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: SIII Scout
Imię: Paweł

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sibek »

Planuje zakup scouta w benzynie (dzisiaj mam podjąć decyzję), cena przed rabatem 198.349zł, rabat 8,75% (w tym flota), końcowa 181.000zł. Wycena robiona w 2 salonach (Szczecin, Zielona Góra), zakup na firmę, leasing, samochód do produkcji.

Pytanie do bardziej doświadczonych w temacie użytkowników czy cena/rabat jest z gatunku b.dobry czy warto jeszcze popytać u innych sprzedawców?
carver
Posty: 17
Rejestracja: 6 paź 2019, o 15:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: carver »

Ja zamawialem Scouta do produkcji we wrzesniu (rowniez benzyna oraz leasing), cena bazowa to 201k, udalo sie zejsc do 179k. Auto odebralem w listopadzie.
sibek
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2020, o 01:29
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: SIII Scout
Imię: Paweł

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sibek »

Jeśli nie jest tajemnicą gdzie był zakup?
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: timanfaya »

Zmień dealera, albo poproś jakiegoś polecanego o wycenę żeby "twój" salon zobaczył, że masz taniej i wyrównał/przebił
U mnie w lipcu było 200 -> 177
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: cidik »

14% + oba pakiety do 120k, ale to już będzie 6 vag
racza
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2020, o 13:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: racza »

Jest tu jakiś zaprzyjaźniony sprzedawca co może pomóc z ofertą ? Chcę kupić Superba cena katalogowa 195 500 najlepszy rabat jaki udało mi się uzyskać to 20 000 czyli 10.2%. I do jakiego salonu się nie zwrócę o przebicie to ściana (ewentualnie parę stówek mniej ale za to sporo dalej). Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji gdzie spadają zamówienia a produkcja stanęła nie wiadomo na jak długo powinni dać te 12 -13 % o których tu często piszecie. Dodam, że prowadzę jednoosobową działalność i chciałem wziąć leasing u nich na 3 lata, 30% wpłaty i wykup 1%. Wiem, że to mój pierwszy post ale chciałem dopiero zacząć moją przygodę ze Skodą.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: MILeq »

Poczekajmy, jak się sytuacja wyprostuje z epidemią. W wakacje dealerzy lekko zmiękną, a po wakacjach będą prosić o zakupy, jak recesja przyjdzie i kupa biznesów się wywróci...
Nikomu nie życzę oczywiście, ale teraz jest czas przejść do co najmniej wyczekania, w jaką stronę to pójdzie.
Moim zdaniem sprzedaż aut w tym roku co najmniej -30%, jeżeli do wakacji się sytuacja wyklaruje.
mendix
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2020, o 08:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: mendix »

Trzeba również pamiętaj że w takiej sytuacji masa aut wróci na rynek wtórny po niższych cenach.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: MILeq »

No i już sprzedaż nowych furek na ponad -40% rok do roku.
Rzeź się niestety szykuje, nie tylko w tej branży...
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 438
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: coolmobil »

To akurat dobra wiadomość dla tych którzy będą chcieli kupić nowe auto po zamieszaniu z wirusem.
Sporo firm nie odbiera aut z wiadomych przyczyn, salony sprowadziły zapewne sporo aut w różnych konfiguracjach bo zawsze schodziły a teraz to wszytko będzie zalegać na parkingach.
Będą szykować się atrakcyjne wyprzedaże


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Enriquez »

Albo zwyczajnie przeczekają ten okres, a polacy się przebudzą z tego trybu, że najważniejszy jest rok produkcji.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: leszekmw »

na pewno będą starali się jak najdłużej czekać..
samochód to nie szynka , nie zepsuje się za miesiąc..
a fabryki też pewnie dadzą im długie terminy na zapłatę za auta.
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: mirekul75 »

W sumie to może być różnie z tymi cenami. Planuję swoja 3 latkę sprzedać w tym roku (październik/listopad) więc przymierzam się już pomału ... wiecie konfiguratory i ewentualne upusty. Zrobiłem sobie rozsądną konfigurację, którą wysłałem do dwóch salonów. Porozmawiałem z miłymi sprzedawcami, którzy w sumie nic nie wiedzą jak to będzie. Na obecną chwilę produkcja stoi i ma ruszyć w maju. Podobno cena ma nawet wzrosnąć na nowe auta. Ale jak wszyscy zgodnie podkreślają... nikt nie wie jaka będzie polityka Skody, a ewentualne wyceny nowych aut (upusty) nie mają najmniejszego sensu.
Przyszło nam żyć w "ciekawych czasach", niestety.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Różnie mówią i czekam jeszcze podobno na tą chwile nic się nie zmieniło ale cenniki powoli uzupełniane są rabatami także chyba wiele się nie straci czekając jak się nie pali :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
mendix
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2020, o 08:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: mendix »

Czy ktoś ostatnio wyceniał? Ciekawy jestem jak wyglądają rabaty. Ja czekam od lutego na zamówione auto i coraz mniej mi się to podoba.
ODPOWIEDZ