Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

mp_vip
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:17
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Gdańsk

Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

Post autor: mp_vip »

Witajcie!

Wczoraj kupiłem superb I , 2.5V6 (163KM), po sprawdzeniu w ASO wróciłem ok 50Km do domu. Pozniej moja Żona zbyt szybko wjechała na poprzeczną koleinę aż dobiło podwoziem....po dojechaniu na parking gdy obroty silnika zeszły do pracy na wolnych obrotach , silnik zaczął głośniej pracować i w kabinie pojawiły się wibrację.... po zakupach odpalił normalnie ale z wibracjami i głośniej pracował.Po ruszeniu wszystko wróciło do normy ... przyspieszenie itp. w normie, zero wibracji , hałasu, itp. .... po zatrzymaniu wibracje i hałas wraca....

Proszę o pomoc w diagnozie :)

Auta dzisiaj jeszcze nie odpalałem.... wiem, że poziom oleju w silniku jest niski ale to już przed tym zdarzeniem było.
whity

Re: Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

Post autor: whity »

Poduszka pod silnikem ???
mp_vip
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:17
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

Post autor: mp_vip »

Też takie wrażenie mam ale, poczytałem sobie o "dwu masie" i jednym z funkcji tego jest redukcja wibracji diesla... czy możliwe jest żeby to to cholerstwo padło??
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

Post autor: szms »

dwumasa pada od kilometrów a nie od uderzenia ;)
mp_vip
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:17
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

Post autor: mp_vip »

Aha :)
do tej pory nie miałem styczności z dwumasą i dieslem... Tylko benzynowe silniki.
najechane jest 190 tyś km. Auto jeździ bardzo fajnie...

Czyli bardziej w stronę poduch?
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2014, o 10:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Białystok

Re: Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

Post autor: Waluch »

Mam pytanie, czy u Was także czuć delikatne wibracje na kierownicy i fotelu kierowcy ? Głównie podczas pracy na niskich obrotach (na luzie)
Mam wrażenie ,że wibracje nie powinny być wyczuwalne wewnątrz auta. Poduszki silnika sprawdzałem , wyglądają na sprawne, brak pęknięć,m wycieków. Dodatkowo pokrywa silnika także mocno wibruje.

Silnik jaki posiadam to 1.9 TDI PD
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

Post autor: Matt »

W superbie 1.9 czuć wibracje, ale jak doda się minimalnie gazu to wibracje ustają. W drugim aucie(golf IV arl) trzyma wyższe obroty i wibracje są dużo mniejsze.
Tak to wygląda z obrotami:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2014, o 10:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Białystok

Re: Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

Post autor: Waluch »

w moim S I obroty są na poziomie takim jak w Twoim mk4 ARL

+- 900rpm, może to PD ma taką twardą pracę, sam nie wiem.
Sytuacją idealną byłoby przejechanie się innym S I z takim samym silnikiem
mp_vip
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:17
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

Post autor: mp_vip »

...ja mam 2.5 163km i mialem przypadek ze pojawiły się nadmierne wibracje ale przestało :/
Jednak moim zdaniem na wolnych obrotach pracuje głośno. To mój pierwszy diesel i możliwe ze nie mam porównania... Mam tez BMW 740i i tam przy zatrzymaniu gdyby nie obrotomierz to nie wiedział by że silnik działa.... Może dlatego mam wizje że superb źle pracuje...
Wszystko jest niby dobrze (wg.ASO)....
Musze poszukać kogoś z takim samym silnikiem i porównać. Może to najlepsze rozwiązanie :)
petrelli
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Ochota/Kielce

Re: Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

Post autor: petrelli »

Dołączę się.
Po kupnie S1 1.9 AWX w styczniu silnik dawał lekkie wibracje do kabiny. Około miesiąc temu (przejechane od kupna 10k) wibracje nagle zwiększyły się do tego stopnia, że w środku kabiny jedzie się dość nieprzyjemnie.
Poduszki sprawdzałem zaraz po kupnie, były ok. Teraz mechanik też patrzył, nadal ok. Sam zasugerował dwumasę (przelatane > 200k).
Gołym okiem patrząc silnik zaczął brzydko wibrować. Nie ma znaczenia czy sprzęgło jest wciśnięte czy jadę na biegu, utrzymując obroty silnik zachowuje się tak samo.
Jakieś sugestie czy to coś innego niż dwumasa/poduszki?
Dodam, że ojciec ma ten sam model i silnik ale rok starszy. U niego właściwie nie czuć wibracji w kabinie. Różnica pomiędzy autami w tej kwestii jest bardzo wyraźna.
gajes
Posty: 29
Rejestracja: 15 lip 2014, o 08:51
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 120KM
Lokalizacja: Poznań

Re: Głośna praca silnika i wibrację na wolnych obrotach:(

Post autor: gajes »

Waluch pisze:Mam pytanie, czy u Was także czuć delikatne wibracje na kierownicy i fotelu kierowcy ? Głównie podczas pracy na niskich obrotach (na luzie)
Mam wrażenie ,że wibracje nie powinny być wyczuwalne wewnątrz auta. Poduszki silnika sprawdzałem , wyglądają na sprawne, brak pęknięć,m wycieków. Dodatkowo pokrywa silnika także mocno wibruje.

Silnik jaki posiadam to 1.9 TDI PD
U mnie tez bylo czuc te wibracje. O dziwo, po zatankowaniu na BP Ultimate i dolaniu do niego jakiegos srodka do czyszczenia pompowtryskow wibracje znacznie zmalaly :roll:
ODPOWIEDZ