zapalający sie check engine

Maniekadamek
Posty: 42
Rejestracja: 14 sty 2015, o 16:43
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: słupsk

Re: zapalający sie check engine

Post autor: Maniekadamek »

Witam. Mam pytanie jeżeli chodzi o błędy silnika, czyli o zapalającą się kontrolkę? Czy są błędy które same (na przykład po kilku krotnym odpaleniu) same znikną, czy zapalona kontrolka zawsze zmusza do podpięcia komputera? Czy odłączenie akumulatora pomoże na niektóre błędy, czy tylko komputer?
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: zapalający sie check engine

Post autor: przem00 »

Jeżeli po 4 odpalniu w odstepach min 2 godziny błąd nie wystąpi to komputer go zgasi.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Maniekadamek
Posty: 42
Rejestracja: 14 sty 2015, o 16:43
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: słupsk

Re: zapalający sie check engine

Post autor: Maniekadamek »

Dziękuję
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: zapalający sie check engine

Post autor: bodzilla »

dziś również odpaliłem auto bez problemu a wczoraj gasiłem na zasilaniu benzynowym.pod koniec stycznia będę w PL to podepnę manometr i sprawdzę cisnienie na pracującym silniku i rano przed rozruchem gdy uruchomię zapłon i pompka napompuje paliwo.listwa jest ale żadnego miejsca wpięcia nie zauważyłem.mam odpowiedni trójnik to wepnę się przed listwą i wtedy będzie wiadomo.Dzięki za wskazówki ;) ale dziwi mnie to że jest taka różnica gdy gaszę auto na zasilaniu Pb albo LPG.
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: zapalający sie check engine

Post autor: bednar676 »

Pompa napompuje cisnienie i je trzyma. Jakby nie trzymała to za każdym razem by dopompowywałą. Spróbuj pojezdzic na samej PB. Jak problem sie bedzie powtarzał trzeba przeswietluc układ paliwowy.
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: zapalający sie check engine

Post autor: bednar676 »

U mnie problem podobny sie zaczął po założeniu LPG. Krecił tak jakby go zalewało. Wystepowało to jak cały czas miłame właczona instalacje LPG. Jak jezdziałem na samej benzynie to gaszenie i odpalanie szło bez problemu. Nie było reguły kiedy krecil dłuzej czy nagrzany silnik czy zimny nczy dłuższy postój czy krótszy. Ważne ze jak go gasiłem to juz był na "gazie". Gość u którego zakładałem prześwietlił wtryski reduktor i wszystko co mozliwe czy gdzies nie przepuszcza gazu. Wszytko git. Wiec stwierdziłem ze nadszedł czas na wymiane świeczek :D i otoż to po zmianie wszytsko wrociło do normy :) za kazdym razem pali od strzała i nie zdarzyło sie żebym dłużej kręcił. :) Kiedy zmieniałes swiece ? Sprawdz w jakim sa stanie :)
Maniekadamek
Posty: 42
Rejestracja: 14 sty 2015, o 16:43
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: słupsk

Re: zapalający sie check engine

Post autor: Maniekadamek »

No i dupa.. wczoraj skasowany błąd katalizatora przy którym to błędzie zapala się ta nieszczęsna kontrolka.
Dzisiaj rano jadąc do pracy 34km wszystko ok, wracając znowu się zapaliła :evil:
Dziwne ponieważ pół roku temu wymieniany był kat i sondy? Co może być przyczyną wywalania tego błędu. I czy taki błąd zgaśnie bez interwencji komputera? Z samochodem nic się nie dzieje jedzie jak wariat tylko ta kontrolka doprowadza mnie do szału. Silnik 1.8T
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: zapalający sie check engine

Post autor: bodzilla »

juz dwa dni śmigam tylko na Pb i rano pali jak marzenie.żadnych najmniejszych problemów.na forum lpg wyczytałem że mogą broić o-ringi uszczelniające wtryskiwacze gazu i powoli zalewa gazem kolektor ssący.świec nie sprawdzałem a auto mam od 23 grudnia 2014 z autohausu z niemiec.Rzekomo wymieniali wszystko co mozliwe przy silniku z takich podtawowych rzeczy i z tego co widzę pod maska to faktycznie było kilka rzeczy wymienionych.Jutro luknę na świece jak wyglądają.
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: zapalający sie check engine

Post autor: bodzilla »

przymierzam się do kupna czegoś takiego do diagnozowania mojego autka
http://allegro.pl/check-engine-pelna-di ... 91006.html
co o tym myślicie?
Maniekadamek
Posty: 42
Rejestracja: 14 sty 2015, o 16:43
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: słupsk

Re: zapalający sie check engine

Post autor: Maniekadamek »

Witam.
Czy jest ktoś kto uporał się z tym piep....ym błędem 16804 za mała skuteczność katalizatora?
Kat wymieniony, sondy wymienione i jak błędu nie ma wskazania tych części są prawidłowe. A tylko zrobię kilka-kilkadziesiąt kilometrów zapala się check (wypala mi oczy, serce staje i dostaję ogólnej kur..cy)
Można pozbyć się tego konkretnego błędu na stałe???
Coś obejść, skręcić coś wyje....ć żeby ta kontrolka się nie zapalała......
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: zapalający sie check engine

Post autor: bednar676 »

Jaki kat wsadziles ? Nowka uzywka czy jak ? Niektorzy wkrecaja emulatory przy sondach i jest ok.
Maniekadamek
Posty: 42
Rejestracja: 14 sty 2015, o 16:43
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: słupsk

Re: zapalający sie check engine

Post autor: Maniekadamek »

Kat był wymieniany 4 miesiące temu w niemczech na nówkę i w oryginale (są na to kwity). Zresztą widać, że nowy.
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: zapalający sie check engine

Post autor: bednar676 »

http://forum.vw-passat.pl/threads/12939 ... atora-1-8T zobacz czy wszystkie parametry sa ok.
bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: zapalający sie check engine

Post autor: bodzilla »

mam kolejny problem.albo hydraulika zaworow siada(kasatory) lub cos z lancuszkiem spinajacym walki.jak sprawdzic rozciagniecie lancuszka?bo auto stracilo lekko na mocy i slychac lekkie stukanie z okolicy glowicy przy dodawaniu odejmowaniu gazu.jak jade rowno rowniez slychac lekkie klekotanie.czy wadliwe kasatory maja taki wplyw na moc?i czy komputerem sprawdze zgranie walkow rozrzadu?moze ktos ma jakies materialy odnosnie kontroli lancuszka?bede naprawde wdzieczny
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: zapalający sie check engine

Post autor: bednar676 »

Łańcuszek raczej sie nie rozciaga. Czesto przypadłościa w 1.8 T jest napinacz łańcuszka rozrzadu. Ale to raczej nie powinno miec wpływ na moc.
ODPOWIEDZ