Ksenon

Awatar użytkownika
kropkaash
Posty: 20
Rejestracja: 19 kwie 2014, o 16:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)

Ksenon

Post autor: kropkaash »

Witam. Odebrałem auto od lakiernika , robił przedni błotnik...musiał wysunąć trochę do przodu lampę...na noc w garażu aby wszystko szybciej schło....zostawił wszystkie otwarte drzwi...i odłączył akumulator....rano wszystko poskładał...i okazało się że pokazała się woda w lampie...i przestał palić ksenon...do tego przestał działać centralny zamek z pilota...mechanicznie chodzi....i wybija cały czas bezpiecznik 15ka od lampy....jakieś rady pomysły ....z góry dzięki.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Ksenon

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 17 lip 2016, o 21:16 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Ksenon

Post autor: whity »

Zmień lakiernika
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Ksenon

Post autor: kamracik »

Jak wybija bezpiecznik to pewnie spięcie.

Nie potrafię pojąć skąd miałaby się tam wziąć woda, ale pewnie ona jest sprawcą, spróbuj odłączyć po prostu tą lampę i zobacz jak wtedy działa. Jeśli nie będzie problemu to pewnie przetwornica uwalona z powodu wilgoci.

Niech lakiernik się tym martwi, bo jak zrobisz to na własny rachunek to z kolei nie doprosisz się swoich pieniędzy.
Awatar użytkownika
kropkaash
Posty: 20
Rejestracja: 19 kwie 2014, o 16:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)

Re: Ksenon

Post autor: kropkaash »

Jutro będę to sprawdzał...dam znać co i jak.
Awatar użytkownika
GrzegorzSRK
Posty: 19
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 15:05
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Ksenon

Post autor: GrzegorzSRK »

Witam serdecznie,

Nie wiem czy powinienem ale postanowiłem podpiąć się pod ten temat gdyż również dotyczy ksenonów.
Moja sytuacja wygląda tak, że kiedyś czyściłem wnętrze lewego, przedniego reflektora. Musiałem go niestety wyjąć i rozpiąć wszystkiego podłączone do niego kostki. Po doprowadzeniu reflektora do stanu używalności i podpięciu wszystkiego na nowo, okazało się, iż ksenony się nie poziomują. Wczoraj podpiąłem się pod mojego Superba VCDSem aby wykonać przyuczanie ich od początku wg procedury:

(Przed przystąpieniem do regulacji świateł muszą być spełnione następujące warunki:

* Pojazd musi stać na równym podłożu
* Hamulec ręczny musi być zwolniony
* Zapłon musi być włączony
* Światła wyłączone
* Sterownik w pamięci nie może posiadać żadnych błędów (czyli te czyścimy przed regulacją. Jak powrócą, to regulujemy, potem czyścimy błędy i regulujemy jeszcze raz!)

Procedurę przeprowadzamy w następujący sposób:

[Wybór] (Select)

[55-Zasięg xenonów] (55 Xenon range)

[Nastawy podst. - 04] (04 Basic Settings)

Grupa "001" (Group 001)

[Idź!] (Go!)

Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora.

Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze na przyrządzie optycznym (w warsztacie).

Teraz przejdź do grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie nastawników jako położenie bazowe) .

Tutaj pojawił się problem: brak możliwości dokończenia procedury ponieważ w pamięci pojawił się błąd 01539 - Headlights Not Adjusted 35-00 - - Niestety nie mogę go usunąć, gdyż po usunięciu pojawia się na nowo. Na desce rozdzielczej wyświetla się błąd przepalonej żarówki z tym, że sprawdzałem i wszystkie żarówki świecą. W bloku pomiarowym 2 napięcie na czujnikach przód jest w normie natomiast tył jest poza skalą mimo uniesienia tyłu samochodu w celu przywrócenia wartości nominalnych pomiędzy 1.7 a 3.5V, Nadal nie można skasować błędu i przeprowadzić procedury. Oba czujniki reagują na ruch nadwozia zmieniając swoje parametry, czy pomimo tego iż parametry się zmieniają, istnieje możliwość iż czujniki są uszkodzone? Mimo tego reflektory zaczęły zjeżdżąc w dół po czym wracają do swojej poprzedniej właściwej pozycji. W dolnej skrajnej pozycji słychać bzyczenie czego wcześniej nie zauważyłem.
Podsumowywując w punktach:
- Poziomowanie działało
- Rozpiąłem reflektor
- Poziomowanie przestało działać
- Postanowiłem wykonać przyuczanie
- Pojawił się błąd oraz reflektory po zapłonie zjeżdżają w dół i wracają do swojej pozycji (ale pod obciążeniem się nie poziomują)
- Usuwam błąd
- Wykonuje przyczanie i błąd pojawia się znowu i koło się zamyka.

Czy ktoś z was już wcześniej spotkał się z takim problemem? Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Ksenon

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 17 lip 2016, o 21:16 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kropkaash
Posty: 20
Rejestracja: 19 kwie 2014, o 16:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)

Re: Ksenon

Post autor: kropkaash »

Wracając do mojego wątku....tak okazało się że lakiernik zalał wodą przetwornicę...ale okazał się na tyle "honorowy" że na swój koszt wymienił uszkodzoną część i wszystko ok....centralny po tym ...przepięciu zwariował...ale podłączenie do vag...i ok, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ksenon

Post autor: grzesiu26 »

I więcej z niego nie korzystaj.
ODPOWIEDZ