Słabe ogrzewanie wnętrza

Awatar użytkownika
kuzi4
Posty: 22
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Chrzanów/Łódź

Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: kuzi4 »

Witam. Mam pytanie odnośnie ogrzewania wnętrza w S1. Sprawdziłem działanie klap (są OK), drożność nagrzewnicy (przy okazji przelałem ją odkamieniaczem, jest OK), temperaturę pracy termostatu (88°C czyli OK) i nie mam już innych pomysłów... Z nawiewów ciągle leci lekko złamane ciepłem powietrze mimo ustawienia climatronica na HI... Co jeszcze może być przyczyną tego, że mam w samochodzie zimno? :evil:
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 25 lip 2016, o 05:07 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuzi4
Posty: 22
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 15:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Chrzanów/Łódź

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: kuzi4 »

Klapy sprawdziłem VAGiem, zrobiłem test. Do nagrzewnicy weszło mi około 2 litrów płynu - gdzie mogę sprawdzić jaka jest jej prawidłowa pojemność?
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: motogold »

A czujnik temp.wewnętrznej działa dobrze?Może on błędnie monitoruje temp.wnętrza i podaje złe info na klapy?
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: Mej »

Przy ustawieniu na "Hi" odczyty czujników temperatury nie są uwzględniane.

Kuzi4, masz pewność, że układ chłodzenia jest prawidłowo odpowietrzony ??
Ciekawe też w jakim stanie jest pompa wody. Jeśli z zamienników nie byłbym zdziwiony gdyby wirnik okazał się częściowo "rozpuszczony" (brzmi wręcz niewiarygodnie ale to się zdarza, nawet u teoretycznie markowych dostawców czego jestem "osobistym świadkiem").

Na pewno dotykałeś ręką węży na wejściu/wyjściu z nagrzewnicy w podszybiu. Wydają się gorące czy podobnie letnie jak powietrze z nadmuchów ?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2015, o 08:04 przez Mej, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 25 lip 2016, o 05:07 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Weso
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2014, o 16:40
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: Weso »

mam podobny problem u ojca w passacie b5 FL, Nagle straciło ogrzewanie, o sprawdzeniu wszystkiego obstawiam nagrzewnice, że jest częściowo nie drożna. Mam już druga i chce na krótko ją podłączyć bez prucia deski i zobaczyć jak wtedy się to zachowa. U mnie wejście jest delikatnie ciepłe, wyjście chłodniejsze. Też obstawiałem najpierw pompe wody bo już widziałem takie przypadki jak kolega wyżej opisał. Jednak pompa jest ok. Wymieniłem rozrząd przy okazji także tutaj już nie ma prawa nic się dziać. Klapki też chodzą niby ok... Na dworze chłodno, więc lipa bez ogrzewania jeździć:)
Oleje premium Motul, Penrite, inne, części eksploatacyjne, Serwis, Niskie ceny
gg: 3543322 , nr tel. 888-530-456
www.expressparts.pl
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: Enriquez »

Ostatnio trafiła mi się do roboty Fabia kolegi z pracy. Taka dość stara - 2003 rok, nie mniej żwawa i jak najbardziej OK.
Objaw - dmuchanie zimnym albo ciepłym - generalnie temperatury nie dało się ustawić.
Przyczyną był walnięty potencjometr silniczka sterującego rozdziałem powietrza w nagrzewnicy.
Mój znajomy szpec od klimy twierdzi, że jeżeli silniczek ma czarną, z jednej strony zaokrągloną wtyczkę, to trzeba go wymienić na zmodernizowaną część z prostokątną najczęściej niebieską wtyczką bez zaokrągleń. Problem został rozwiązany, natomiast na parę chwil pomogło spryskanie wnętrza potencjometru kontaktem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: Rolnik »

Wtrącę swoje trzy grosze.
U mnie w Avensisie jak zaczyna lecieć zimne powietrze to znaczy, że płynu brakuje w układzie. Dosłownie setka, może dwie i problem znika. Oczywiście ta setka to płynu do chłodnicy i w chłodnice a nie w gardło . . . Ubytek spowodowany prawdopodobnie nieszczelnością na pompie. Jak brakuje płynu, auto jest rozgrzane i przytrzymam go przez 30 sekund na obrotach powyżej 3 tys obrotów to przez chwile leci ciepłe. Obroty spadają - leci zimne.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: pab567 »

No proszę jaki dowcip się kolegi trzyma... a tak z innej beczki - zapoznasz z tą laseczką z Twojego awatara?
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: Rolnik »

Z laską nie zapoznam bo sam nie znam. Ale ciągnikiem mogę dać Ci się przejechać :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: pab567 »

Weso
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2014, o 16:40
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: Weso »

no i ja już sobie poradziłęm z problemem. Na nowej nagrzewnicy ładnie grzało(podłączona na krótko). Stara nagrzewnica też byłą "drożna" ale w tak małym stopniu, że nie dawała rady grzać, dmuchnąłem powietrzem po odłąćzeniu przewodów i wyleciał z niej szlam. Ona z tego co kojarze jest pinowo namontowana i cały syf zbiera się prawdopodobnie w dolnej częśći. Dmuchnąlem , przejechałem się i ogrzewanie zaczęło się pojawiać. Dmuchnąłem drugi raz i teraz jest ciepło. Jednak wleję jeszcze jakiś środek do płukania do niej i odstoi kilka minut i następnie wydmucham powietrzem. Płyn teraz mam do wymiany. Z różowego zrobił się ciemny. Rozruszałem cały syf z nagrzewnicy:)
Oleje premium Motul, Penrite, inne, części eksploatacyjne, Serwis, Niskie ceny
gg: 3543322 , nr tel. 888-530-456
www.expressparts.pl
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: kamracik »

Mam nadzieję, że odpiąłeś to z obiegu? Żeby przypadkiem chłodnicy Ci nie zapchał cały ten syf.
krisxm
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2016, o 17:09
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)

Re: Słabe ogrzewanie wnętrza

Post autor: krisxm »

Mam ten sam problem, słabo grzeje, nie wiem jak było wcześniej , auto kupione latem z Niemiec.

OPisuje:
Wymieniłem: nagrzewnicę, rozrząd z pompą wody, termostat.
Sprawdził mi gazownik: Czy bez LPG jest różnica, nie ma.
Sprawdziłem KTS-em climatronic, nie ma błędów.
W kratkę wkładałem czujnik temp. , niby 30 max na HI. na Webasto mam 40
Temperatura płynu OK, brak wycieków ( przynajmniej nie zauważono)
Brak błędów silnika.

Na webasto robi się ciepło ale samo ogrzewanie poza webasto to lipa, jak jest -5 na dworze kiepsko grzeje, jak jest 0 i plus nie jest źle.

Jak auto stoi, to leci mniej letnie, jak jedzie leci cieplejsze (pod obciążeniem).
Ustawienie climatronica na wprost i dól to leci tylko wprost. Ustawienia dół góra to leci i dół i góra ale trochę cieplej w górę. Ustawienia auto to leci dół/góra i leciuteńko boki.

Węże nagrzewnicy dość ciepłe, nie wiem może jakiś inny test ( mają być twarde/miękkie ? ) .

Serwis BOSHA rozłożył ręce, gazownik też, serwis kilmatyzacji też, nikt nie wiem,na zasadzie to auto tak ma Oo

Ktoś ma jakieś sugestie ?

A w teście autodiagnozy mam na klimatroniku: 513 00 ale KTS po teście nie pokazuje mi błędów.

Ktoś wie co to ?
ODPOWIEDZ