żarówki led

konrad112
Posty: 12
Rejestracja: 5 cze 2018, o 13:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

żarówki led

Post autor: konrad112 »

Witam zakupiłem żarówki na tył 2 włóknowe i postojówki/przeciwmgielne LED niestety nie dopatrzyłem że są to żarówki p21w/5w na dodatek z bolcami na przeciw siebie a nie pod kątem 30stopni(spiłowałem jeden) oryginalnie idą p21w/4w otóż problemem jest wywalenie błędu przepalonej żarówki czy jest sposób aby to ominąć? Chciałbym również zapytać czy na przód muszę kupić żarówki w5w z canbusem? A przy okazji może mi ktoś powie czy podświetlenie z tyłu na nogi (w fotelach) wychodziło w każdym superbie zaglądałem pod fotele ale nie znalazłem nigdzie oprawek czy instalacji od owego oświetlenia poprostu ciemnica :)
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: żarówki led

Post autor: piotraskbw »

Powiem Ci tak, daruj sobie te ledy, mają żywotność mniejszą niż najtańsza żarówka a do tego najczęściej świecą o połowę słabiej.

Ale jak bardzo chcesz to musisz mieć na tylnych postojówkach tzw "ledy can" tj, ledy z wlutowanym rezystorem który imituje normalną żarówkę (i cały zysk energetyczny idzie w diabły). W posotjówkach tylnych zostaw klasyczne żarówki - są mniej problematyczne
Na przednie możesz dać cokolwiek - nie ma sprawdzania czy działają
Ja jeszcze używam ledów tylko dlatego że kiedyś kupiłem ich całą torbę z chin za jakieś grosze.

Nie każdy superb miał podświetlenie pod fotelami.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
konrad112
Posty: 12
Rejestracja: 5 cze 2018, o 13:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: żarówki led

Post autor: konrad112 »

Dzięki za informacje dowiedziałem się ze na tył wystarczy dodać rezystor i bedzie dobrze w kabinie wszystko mam na ledach rurki COB swieca super na przód poszly w5w 57led i nie ma mowy ze slabiej swieca od zwyklej zarowki
ODPOWIEDZ