Moduł komfortu

LuckyRacer
Posty: 40
Rejestracja: 31 lip 2016, o 19:47
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów

Moduł komfortu

Post autor: LuckyRacer »

Cześć, od jakiegoś czasu bujam się z problemem wody w samochodzie (SI, AWX, 130 KM), a co za tym idzie są problemy z modułem komfortu. Znacie jakiś sposób żeby zabezpieczyć na przyszłość ten moduł? Nie wiem, zalać złącza jakimś syfem czy jak? Może otwór wywiercić gdzieś w pobliżu modułu żeby woda się nie zbierała. Robiliście coś takiego?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Moduł komfortu

Post autor: piotraskbw »

Zwalczyć przyczynę a nie skutek.

Odpływy pod akumulatorem, serwem hamulców, linka otwierania maski, uszczelka pod obudową komputera, uszczelka pod obudową filtra kabinowego, uszczelki pomiędzy blachami w drzwiach, korki gumowe w podłodze.

Do sprawdzenia drzwi potrzeba druga osoba, zdejmujesz tapicerkę zamykasz się w środku i patrzysz a druga osoba leje obficie wodą po drzwiach.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ojtam ojtam
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2017, o 19:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 194 KM
Lokalizacja: Busko Zdrój

Re: Moduł komfortu

Post autor: ojtam ojtam »

Ziomek ma rację. Ja miałem tak zapierdolone odpływu że szok. Wyczysiłem i wypierdolilem te gumy. A i jeszcze często woda wlewu się przez blacha pod tapicerka drzwi. Opierdzielilem wkoło sylikonem i spokój
LuckyRacer
Posty: 40
Rejestracja: 31 lip 2016, o 19:47
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moduł komfortu

Post autor: LuckyRacer »

Ja wiem, że trzeba usunąć problem ale chcę na przyszłość zabezpieczyć moduł przed wodą bo po ostatnich ulewach nie działają mi szyby, klapa bagażnika się nie otwiera no i wlew paliwa o oświetleniu wnętrza nie wspominając. W każdym razie dzięki za pomoc.
LuckyRacer
Posty: 40
Rejestracja: 31 lip 2016, o 19:47
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moduł komfortu

Post autor: LuckyRacer »

Miałem chwilkę ostatnio i rozebrałem środek żeby się dostać do gołej blachy, fakt - woda się zbierała, zabezpieczyłem blachę drzwi przed przeciekaniem + przeczyściłem odpływy drzwi, zobaczymy po większej ulewie czy coś to dało.
Co do podłogi. Pod dywanem jest przyklejony jakiś rodzaj maty. Nie wiem co to, guma czy coś takiego ale krucha. Zakrywa większą część miejsca pod nogami i pokrywa wszystkie odpływy. To normalne czy jakieś druciarstwo? Nigdy wcześniej się z takim czymś nie spotkałem i nie do końca rozumiem jak woda ma się dostać do odpływów przez to?
Zauważyłem też "majstersztyk" konstruktora, który nie umieścił ani jednego odpływu w najniższym punkcie :/ Wszystkie są położone raczej wysoko.
ODPOWIEDZ