S1 problem z oświetleniem progów

VanVolter
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2019, o 17:09
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Kamil

S1 problem z oświetleniem progów

Post autor: VanVolter »

Cześć,
to mój pierwszy post na forum,proszę o brak linczu :)
Choć przeczytałem masę postów ciężko porównać je do mojego przypadku.
Mam problem z podświetleniem progów tylnych drzwi lewych i prawych. Sprawdzałem wiązkę lampki-kostki w słupkach i jest puszczane napięcie, kable i wtyki wyglądają jak nowe. Komputer widzi otwarte drzwi i włącza podświetlenie nóg pod fotelami z obu stron.
W drzwiach pasażera nie ma żadnego problemu, wszystko działa jak należy.
Od strony kierowcy komputer nie widzi otwartych drzwi, nie włącza podświetlenia nóg i progów (chyba że przytrzasnę drzwi tak że się nie domkną na maksa, ale popychając też nie otworzę bez pociągnięcia klamki), wtedy FIS czyta otwarte drzwi i zapala podświetlenie nóg i progu kierowcy (z tego co wyczytałem to mikro styki z zamka do wymiany, kupiłem już nowy kompletny zamek SKV i podmienię to pewnie to wyeliminuje). Cała reszta podświetlenia działa jak należy, wszystkie lampki łącznie z bagażnikiem, schowkiem itp...
Nie działają LEDY w prawym lusterku - może to ma związek?
I w tej sytuacji mam pytanie, czy wymiana zamka od strony kierowcy wyeliminuje również problem podświetlenia progów w obu tylnych drzwiach? Czy to raczej nie ma związku ze sobą?
Po ściągnięciu tapicerki drzwi, odłączeniu wszystkich kabli trafiłem na blachę, muszę tam rozwiercać nity? Próbowałem ściągnąć to się nie udało, ale nie wyciągałem wkładki klamki ani nie odkręciłem wszystkich śrub z zamka, po prostu je poluzowałem, potem już nie miałem czasu to poskręcałem wszystko i pojechałem w cholerę poddając się na dzisiaj 8-)
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc :)
michok
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2019, o 17:50
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 140/320
Imię: Michał

Re: S1 problem z oświetleniem progów

Post autor: michok »

VanVolter pisze:Cześć,

Od strony kierowcy komputer nie widzi otwartych drzwi, nie włącza podświetlenia nóg i progów (chyba że przytrzasnę drzwi tak że się nie domkną na maksa, ale popychając też nie otworzę bez pociągnięcia klamki), wtedy FIS czyta otwarte drzwi i zapala podświetlenie nóg i progu kierowcy (z tego co wyczytałem to mikro styki z zamka do wymiany, kupiłem już nowy kompletny zamek SKV i podmienię to pewnie to wyeliminuje).
Zapewne to jest to ;). Zazwyczaj już ten mikrostyk wymaga wymiany po tylu latach. Polecam zobaczyć jak styrany jest ;].
Nie działają LEDY w prawym lusterku - może to ma związek?
Pewnie okablowanie Ci się urwało. Przerabiałem to jakiś rok temu - o dziwo również w prawym. Przygotuj sobie kable na sztukowanie bo jest tam ok 2 cm wtyczki którą będziesz musiał usunąć. Wszystko jest na ścisk także kostki wago odpadają.

Ostatnio sam przerabiałem temat braku podświetlenia - wiem, że zupełnie inny niż Twój ale roboty było sporo.
viewtopic.php?f=42&t=10964

Jeżeli chodzi o zamek kierowcy -> tam są chyba, ze 3 mikrostyki. Padł Ci ten podstawowy odpowiedzialny za info odnośnie otwartych drzwi. Podmień i zobaczymy.
I w tej sytuacji mam pytanie, czy wymiana zamka od strony kierowcy wyeliminuje również problem podświetlenia progów w obu tylnych drzwiach? Czy to raczej nie ma związku ze sobą?
Po ściągnięciu tapicerki drzwi, odłączeniu wszystkich kabli trafiłem na blachę, muszę tam rozwiercać nity? Próbowałem ściągnąć to się nie udało, ale nie wyciągałem wkładki klamki ani nie odkręciłem wszystkich śrub z zamka, po prostu je poluzowałem, potem już nie miałem czasu to poskręcałem wszystko i pojechałem w cholerę poddając się na dzisiaj 8-)
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc :)
tak, musisz to rozwiercić. Tylko pamiętaj aby szybę wyjąć bo Ci strzeli ;p. Na necie jest pełno manuali, szukaj nawet od passatów -> będzie to samo.
VanVolter
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2019, o 17:09
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Kamil

Re: S1 problem z oświetleniem progów

Post autor: VanVolter »

Michał dzięki za info, będę miał więcej czasu to się pobawię i odpiszę czy udało się załatwić wszystko. Myślisz że wymiana tego mikrostyka przywróci oświetlenie tylnych progów w obu drzwiach tak jak pisałem wcześniej?
Ale po wczoraj mam jeszcze jeden problem. Wymontowałem lampkę z czujnikami ruchu, bo wymieniałem podświetlenie na białe ledy R3 12mm. Jak z lewej strony tylko wyciągnąłem odkręciłem starą żarówkę i przykręciłem nowego leda i wszystko git, tak z prawej wyciągnąłem całą elektronikę rozczepiłem i poskładałem i przestało działać (zarówno czujki jak i oświetlenie). Spróbuje dzisiaj znaleźć jakąś używkę i podmienić, ale może ktoś miał taki sam problem i go rozwiązał :)
michok
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2019, o 17:50
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 140/320
Imię: Michał

Re: S1 problem z oświetleniem progów

Post autor: michok »

VanVolter pisze:Michał dzięki za info, będę miał więcej czasu to się pobawię i odpiszę czy udało się załatwić wszystko. Myślisz że wymiana tego mikrostyka przywróci oświetlenie tylnych progów w obu drzwiach tak jak pisałem wcześniej?
Szczerze? watpie :D. wydaje mi sie, bez podnoszniea tapicerki sie nie obejdzie ale powoli.
Pod nogami kierowcy oraz za fotelem znajduja sie laczenia kabli ktore mozesz zobaczyc u mnei w temacie jak wygladaja -> ogolnie kable scisniete razem jakas obejma i "zabezpieczone guma".
Ale po wczoraj mam jeszcze jeden problem. Wymontowałem lampkę z czujnikami ruchu,
jaka lampke? gdzie Ty to masz w superbie:P?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: S1 problem z oświetleniem progów

Post autor: piotraskbw »

VanVolter pisze:Myślisz że wymiana tego mikrostyka przywróci oświetlenie tylnych progów w obu drzwiach tak jak pisałem wcześniej?
Może, ale nie musi. Wymiana mikroswotcha to rozbiórka drzwi, wyjęcie zamka i rozebranie zamka.
VanVolter pisze:Ale po wczoraj mam jeszcze jeden problem. Wymontowałem lampkę z czujnikami ruchu, bo wymieniałem podświetlenie na białe ledy R3 12mm. Jak z lewej strony tylko wyciągnąłem odkręciłem starą żarówkę i przykręciłem nowego leda i wszystko git, tak z prawej wyciągnąłem całą elektronikę rozczepiłem i poskładałem i przestało działać (zarówno czujki jak i oświetlenie). Spróbuje dzisiaj znaleźć jakąś używkę i podmienić, ale może ktoś miał taki sam problem i go rozwiązał :)
A próbowałeś wrócić do zwykłych żarówek?
michok pisze:jaka lampke? gdzie Ty to masz w superbie:P?
3B0 951 171 D
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
VanVolter
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2019, o 17:09
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Kamil

Re: S1 problem z oświetleniem progów

Post autor: VanVolter »

Może, ale nie musi. Wymiana mikroswotcha to rozbiórka drzwi, wyjęcie zamka i rozebranie zamka.
kupiłem cały nowy zamek SKV, po prostu go podmienię. Widząc ile roboty trzeba włożyć w rozebranie zamka i poskładanie żeby dostać się do samych mikrostyków zrezygnowałem z tego pomysłu :)


A próbowałeś wrócić do zwykłych żarówek?
nie próbowałem, i na pewno spróbuję, chociaż lewa strona świeci ładnie, a prawa przestała całkowicie działać razem z czujkami ruchu, myślisz że to leży po tej stronie?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: S1 problem z oświetleniem progów

Post autor: piotraskbw »

Starego nie wyrzucaj ;) Na spokojnie go sobie zreanimuj bo nie wiadomo ile ten chińczyk pożyje ;)
U mnie czeka do reanimacji zamek kierowcy (w drzwiach już siedzi chinol za 60 zł).
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
VanVolter
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2019, o 17:09
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Kamil

Re: S1 problem z oświetleniem progów

Post autor: VanVolter »

piotraskbw pisze:Starego nie wyrzucaj ;) Na spokojnie go sobie zreanimuj bo nie wiadomo ile ten chińczyk pożyje ;)
U mnie czeka do reanimacji zamek kierowcy (w drzwiach już siedzi chinol za 60 zł).
no w chwili wolnego czasu pobawię się tym starym zamkiem, i tak już nie ma nic do stracenia :)
VanVolter
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2019, o 17:09
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Kamil

Re: S1 problem z oświetleniem progów

Post autor: VanVolter »

EDIT : jeśli chodzi o lampkę z czujnikami ruchu kupiłem drugą za 10zł, podmieniłem żarówki i wszystko działa jak należy. Jakbyście kiedyś wyciągali te lampki celem zmiany żarówki to nie wyciągajcie elektroniki z obudowy. Dwukrotnie w ten sposób uszkodziłem tą lampkę i czujniki. Trzeba wykazać się cierpliwością i wyciągnąć żarówkę i włożyć nową, nie wyciągając płytek z obudowy!

Co do zamka jeszcze go nie wymieniałem, ale będzie to niebawem :)
ODPOWIEDZ