PDC - nie działają przód, nie można odczytać błędów

OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

PDC - nie działają przód, nie można odczytać błędów

Post autor: OuTchOrN »

Witam serdecznie,

od jakiegoś czasu nie działają mi czujniki parkowania. Przestały działać z dnia na dzień. Podczas próby odczytania błędów wyskoczył błąd:
Adres 76: Asyst.parkowania Plik etykiet:
VCID: 55A13756AC0150EE92-4B18
Zbyt wiele błędów

Nie działają czujniki przód -podczas włączenia PDC piszczy głośnik z przodu, z lewej strony. Zrzuciłem zderzak, oraz sprawdziłem wiązkę. W jednym miejscu wiązka była przetarta. Wiązkę uciąłem, polutowałem oraz zaizolowałem. Następnie złożyłem wszystko - czujniki zaczęły działać.

Niestety radość trwałą krótko, następnego dnia, rano, czujniki znowuż nie działały. Niestety nie wiedziałem dlaczego.

Kolejny raz podpiąłem VCDS i ponownie błąd:
Adres 76: Asyst.parkowania Plik etykiet:
VCID: 55A13756AC0150EE92-4B18
Zbyt wiele błędów

Zdjąłem zderzak, i okazało się, że wypięła się wiązka pod lampka, na tej głównej wtyczce. Po podłączeniu czujniki ożyły. Jednak i tym razem na niezbyt długo - następnego dnia rano, czujniki nie działały.

Co ciekawe, nie zależnie od tego czy czujniki działały, czy nie, czy wtyczka była podłączona, czy nie - nie mogę skomunikować się z modułem.

Miał ktoś coś podobnego? Jakieś sugestie?

Zaraz po zakupie, PDC działało przez około 1,5 roku bez problemu - również VCDS łączył się z Asystentem bez problemu. Problem występuja od około roku.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: PDC - nie działają przód, nie można odczytać błędów

Post autor: piotraskbw »

Zobacz czy sterownik PDC nie ma zimnych lutów (prawy tylny błotnik, od strony bagażnika)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: PDC - nie działają przód, nie można odczytać błędów

Post autor: OuTchOrN »

Siemka Piotras,

jutro wyciągnę ten moduł i dam znać, czy coś znalazłem, nie mam niestety żadnej lupy by obadać czy faktycznie jakieś zimne luty widać. Kupię jutro coś w chińczyku.
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: PDC - nie działają przód, nie można odczytać błędów

Post autor: OuTchOrN »

Wykontowalem moduł, przeczesalem pod latarką - wygląda ok. Jutro wygrzeje wszystkie dostępne luty i zobaczymy.

Tymczasem poszukuje w razie "w" zamiennika.
Oryginał ma numer 3u0 919 283 b - niestety takiego nigdzi nie znalazłem. W Passacie B5 montowany był moduł 3B0 919 283.

Pytanie czy to to samo, i czy mogę zakupić po prostu moduł od passata. Wtyczki wyglądają identycznie.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: PDC - nie działają przód, nie można odczytać błędów

Post autor: piotraskbw »

OuTchOrN pisze: 8 gru 2019, o 20:27 Wykontowalem moduł, przeczesalem pod latarką - wygląda ok. Jutro wygrzeje wszystkie dostępne luty i zobaczymy.
Bez dobrego powiększenia nic nie zobaczysz - ja używam mikroskopu 600x
OuTchOrN pisze: 8 gru 2019, o 20:27 Tymczasem poszukuje w razie "w" zamiennika.
Oryginał ma numer 3u0 919 283 b - niestety takiego nigdzi nie znalazłem. W Passacie B5 montowany był moduł 3B0 919 283.

Pytanie czy to to samo, i czy mogę zakupić po prostu moduł od passata. Wtyczki wyglądają identycznie.
Jest szansa że nie ruszy, ta dodatkowa literka oznacza, że coś zmienili, co dokładnie wie tylko VAG.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: PDC - nie działają przód, nie można odczytać błędów

Post autor: OuTchOrN »

Dzisiaj polutowałem mój moduł, sprawdziłem wszystkie dostępne luty. Niestety dalej nie mogę się połączyć z modułem.

Zauważyłem jednak, że problem z połączeniem, może być spowodowany przez mój kabel - chyba jest uszkodzony. Podobny objaw (zbyt wiele błędów) miałem dzisiaj podczas próby połączenia z Modułem komfortu.

Muszę znaleźć kogoś kto ma VCDS w Gorzowie, albo podjadę gdzieś do kogoś kto dysponuje takim sprzętem.
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: PDC - nie działają przód, nie można odczytać błędów

Post autor: OuTchOrN »

Odczytałem błędy parktronica Viakenem - okazało się, że prawy przód padł. (czujnik)
ODPOWIEDZ