superb 1 2003 1.9 awx

cin1234321
Posty: 18
Rejestracja: 28 lut 2018, o 22:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: marcin

superb 1 2003 1.9 awx

Post autor: cin1234321 »

cześć mam kilka pytań odnośnie kury :D
od jakiegoś czasu mam superba w raczej biednej konfiguracji dorwałem dawce 1.8 t lpg 2002 grzane dupy tempomat itp w sumie potrzebowałem kilka plastików i grill wiec to przeczuciem
ale zastanawiam się w jaki sposób przerzucić grzane dupy aby najmniej się narobić bo trochę tych kabli tam jest <jakby ktoś miał schemat podłączenia byłbym wdzięczny> jakieś pomysły da się to zrobić "na krótko tzn +- z aku pociągnąć bezpiecznik i tyle ? "
tak samo tempomat gdzieś na forum widziałem wzmiankę o tym że niewiele z tym roboty lecz czy licznik bez tempomatu obsłuży tempomat ? tzn w tym benzyniaku obok licznika jest kontrolka kt pokazuje kiedy tempomat jest on itp
Co warto zachować z dawcy jakieś plastiki coś specjalnego ?
Dziękuje bardzo za pomoc
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: superb 1 2003 1.9 awx

Post autor: piotraskbw »

Tempomat to tylko manetka i kable idące do ECU (ta mała wtyczka z tyłu manetki) + aktywacja w ECU.
Nie tnij kabli przy podszybiu tylko wydłub kostkę z koszyka i z niej wyciągnij piny, będziesz miał mniej roboty przy montażu.

Schematy grzania tyłka: 1, 2, 3

Z dawcy warto zostawić sobie wszystkie plasticzki i pierdułeczki, które są ciężko dostępne (lub mają chore ceny) ze względu na to, że pasują tylko do superba, zwłaszcza wnętrze i wszelakie dekory.
Warto też zostawić sobie zamki drzwi, siłowniki szyb oraz przyciski do sterowania szybami.

Zobacz też czy przypadkiem dawca nie ma przedniej szyby grzanej elektrycznie, generalnie ja bym zostawił wszystkie "przyda się", a jak nie wykorzystasz to gdy już nie będziesz miał S1, to najwyżej na olx posprzedajesz.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
cin1234321
Posty: 18
Rejestracja: 28 lut 2018, o 22:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: marcin

Re: superb 1 2003 1.9 awx

Post autor: cin1234321 »

Dziękuję bardzo za pomoc trochę sporo tych kabli z grzania tyłka ale myślę że dam rade :D a te wszystkie"przyda sie" nie wiem ile tego mogę wyciągnąć aby mi później na szrocie jak dawcy będę próbował się pozbyć nie powiedzieli yy sory samej szkorupy to nie chcemy
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: superb 1 2003 1.9 awx

Post autor: OuTchOrN »

A podłącze się pod temat, gdybym chciał rozszerzyć swoją Skodzine o grzaną szybe, dużo wiązki musiałbym dorabiać? (wymiana szyby jest jasna^^)
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: superb 1 2003 1.9 awx

Post autor: piotraskbw »

Mało :D

Sam chciałem dołożyć u siebie przy okazji wymiany (dopłata 300 czy 400 zł), ale czas oczekiwania był coś w okolicach 3 tygodni a ja potrzebowałem "na wczoraj".

https://translate.google.pl/translate?s ... Findex.htm
https://translate.google.pl/translate?h ... eizung.htm

Z fajnych i prostych modów polecam wymianę zbiorniczka od spryskiwaczy na taki co ma 6.5 L - jak drze japę że ma mało płynu to spokojnie wlewasz zawartość 5L bańki, bańkę do kosza i masz z głowy :twisted:
https://translate.google.pl/translate?h ... Findex.htm
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ