Odkurzacz samochodowy

m82pl
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2019, o 08:08
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Odkurzacz samochodowy

Post autor: m82pl »

Cześć, czy macie jakieś doświadczenia z odkurzaczami pod gniazdo zapalniczki? Ktoś może coś polecić?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Odkurzacz samochodowy

Post autor: Big »

Zdecydowanie takie cuda techniki możesz sobie odpuścić. Jeśli odkurzacz, to porządny a nie jego namiastka. Takim zasilanym z gniazda zapalniczki porządnie samochodu nigdy nie odkurzysz. On zbierze tylko grubsze paprochy. Resztę zostawi. Szkoda kasy.
Do samochodu polecam "Georga-a" - naprawdę świetny odkurzacz.
m82pl
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2019, o 08:08
Samochód: Superb III combi
Silnik: Inny

Re: Odkurzacz samochodowy

Post autor: m82pl »

Spoko, zdaje sobie z tego sprawę, ale na tylnym siedzeniu wożę dwoje bałaganiaży... syna oraz jego rodzicielkę i chciałem kupić coś, co pozwoli mi zadbać o względny porządek bez konieczności jeżdżenia na myjnie zbyt często ;)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Odkurzacz samochodowy

Post autor: Big »

Zatem proponuję zwykły domowy odkurzacz. Będzie o niebo lepszy od tych wynalazków zasilanych z gniazda zapalniczki. Naprawdę szkoda na to kasy.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odkurzacz samochodowy

Post autor: Enriquez »

Te w zapalniczkę faktycznie szajs. Ale chyba chodzi o to, że on nie ma gdzie podłączyć domowego. W takim wypadku ja bym już się poświęcił i jeździł na jakiś odkurzacz na stacjo czy myjni.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Odkurzacz samochodowy

Post autor: MILeq »

Może kup domowy odkurzacz na akumulator?
Trafiłem na black friday odkurzacz hoovera za pół ceny, czyli za sześć stówek, zamiast tysia z hakiem.
Demontujesz długą rurę, wkładasz małą ssawkę i bierzesz w rękę. Całość na tyle kompaktowa, że możesz nawet w bagażniku wozić. Normalnie tym chatę odkurzamy - trzeba tylko pamiętać o przedmuchaniu filtrów częściej niż w normalnym odkurzaczu.
walbrzychdetailer1
Posty: 11
Rejestracja: 6 lis 2023, o 20:07
Samochód: Superb II combi 4x4
Rocznik: 2001
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: Odkurzacz samochodowy

Post autor: walbrzychdetailer1 »

Nie ma co się chyba bawić.
2zł cie nie zbawi raz do raz ;p






-----------------------
https://dambrudetailing.pl/
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odkurzacz samochodowy

Post autor: caballero »

Ja też mogę polecić odkurzacz pionowy z akumulatorem. Używamy na co dzień w domu, a raz na jakiś czas sobie z nim schodzę do auta.

Zdarzało mi się korzystać z odkurzaczy na stacjach / myjniach, ale ten z akumulatorem sprawdza się zdecydowanie lepiej. Przy zakupie trzeba tylko zwrócić uwagę na dostępne końcówki, bo czasem nie ma elastycznej rury, a wydaje mi się, że w aucie z taką łatwiej się manewruje.
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 212
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odkurzacz samochodowy

Post autor: vDanTe »

A ja z kolei mogę polecić odkurzacz na aku ryobi ..

Tylko jak ktoś nie ma sprzętu z tej rodziny to kompletnie się nie opłaca kupować ładowarki, aku i odkurzacza.
Ja z racji majsterkowania tu i tam, większość elektrycznego sprzętu mam właśnie z ryobi i odkurzacz za 120z robi zacną robotę ..

Oczywiście nie można go porównać do odkurzacza domowego / sieciowego czy dysona za 2k, ale piasek z siedzenia ogarnia bez problemu
ODPOWIEDZ