System kontroli spalin

Sportline
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 21:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

System kontroli spalin

Post autor: Sportline »

Witam. Dzisiaj po zatankowaniu paliwa wyskoczyła mi kontrolka systemu kontroli spalin (check). Przed tankowaniem nie było jej. Co to może oznaczać miał ktoś już taki przypadek ?? Dodam, że jak odkręciłem korek to taki odgłos syczenia był. ktoś coś ? Dzieki za pomoc
mgolinski
Posty: 22
Rejestracja: 30 mar 2016, o 15:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Michał

Re: System kontroli spalin

Post autor: mgolinski »

mialem, okazalo sie, ze kabel do sondy przegryziony przez kune...
Sportline
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 21:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: System kontroli spalin

Post autor: Sportline »

Właśnie dziś oddałem samochód do ASO sonda była zepsuta. Naprawiają na szczęście na gwarancji. Nie wiem czy to przypadek czy nie ale po zatankowaniu paliwa na ORLENIE wczoraj usterka powstała a dzisiaj czytałem, że ORLEN wprowadzili nowe jakieś paliwa na rynek...
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: System kontroli spalin

Post autor: yaro_1 »

piszesz że po zatankowaniu zapaliła się kontrolka, jak byś przejechał trochę km to można by sugerować że to wina paliwa, inna spawa że chyba szybciej poszły by wtryskiwacze gdybyś zatankował jakiś syf zamiast benzyny. jeśli winne było by paliwo to bym szukał na stacjach gdzie wcześniej tankowałeś.
Sportline
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 21:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: System kontroli spalin

Post autor: Sportline »

Cały czas tankuje na Orlenie i na jednej stacji. Może zbieg okoliczności z tym paliwem nie wiem. W ASO też nie powiedzieli dlaczego sonda się uszkodziła.
maus
Posty: 37
Rejestracja: 31 lip 2017, o 08:38
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: System kontroli spalin

Post autor: maus »

Ja miałem (i mam) to samo.
Pierwszy raz kontrolka (pomarańczowy symbol silnika) zapaliła mi się zimą, kiedy były siarczyste mrozy. Akurat był to czas, kiedy auto trafiło do ASO po tym, jak inny uczestnik ruchu postanowił zepchnąć mnie z drogi. W ramach likwidacji skutków stłuczki, ASO zajęło się i tym błędem. Poinformowano mnie wówczas, że to błąd pochodzący z modułu odpowiedzialnego m. in. za likwidację skroplin pary wodnej w paliwie (to jest rzekomo niewielkie czarne pudełko znajdujące się pod maską po lewej stronie silnika, kiedy patrzy się na silnik od przodu samochodu). Wówczas to mechanicy stwierdzili, że przypuszczalnie podczas dużych mrozów minionej zimy, coś przymarzło w tym module (szczerze powiedziawszy, nie wiem, jak on działa) i komputer zasygnalizował błąd. Po jego wykasowaniu, błąd nie powtórzył się aż do wczoraj. Wiadomo, teraz mrozów nie ma, ja też nie mam pewności, czy kontrolka pali się z tego samego powodu co poprzednio (u mnie zapaliła się po uruchomieniu auta rano, nie tankowałem poprzedniego dnia), ale podejrzewam, że błąd pochodzi z tego samego modułu. Silnik pracuje normalnie, moc w normie... Nie wiem, czy to wilgoć mogła spowodować jakieś zaśniedzenie styków, czy moduł jest po prostu uszkodzony.

Przy okazji, może ktoś doradzić, co trzeba kupić, by samemu sobie zdiagnozować taki błąd na desce rozdzielczej? Nie chcę co chwila jeździć do warsztatu i płacić za kasowanie błędu...
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: System kontroli spalin

Post autor: darcus »

OBD11
Marek_K
Posty: 43
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:26
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Wołomin

Re: System kontroli spalin

Post autor: Marek_K »

Witajcie,
właśnie ta kontrolka mnie również dopadła.
Tankuję na jednej stacji, po ostatnim przejechałem już około 200 km. Dzisiaj zrobiłem właśnie 100 km w trasie, z szybkim odcinkiem. Po powrocie do miasta i trzecim kolejnym uruchomieniu kontrolka zaświeciła. Nie wierzę, że to DPF, kuna też mnie w po trasie raczej nie dopadła...
Przewidywany w instrukcji spadek wydajności silnika nie wystąpił. Pracuje równo, także na postoju, braku mocy nie odczułem.
Stan licznika 35,5 kkm.
Czary? a może TDI?
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: System kontroli spalin

Post autor: spacewalker »

Marek_K pisze:Witajcie,
właśnie ta kontrolka mnie również dopadła.
Tankuję na jednej stacji, po ostatnim przejechałem już około 200 km. Dzisiaj zrobiłem właśnie 100 km w trasie, z szybkim odcinkiem. Po powrocie do miasta i trzecim kolejnym uruchomieniu kontrolka zaświeciła. Nie wierzę, że to DPF, kuna też mnie w po trasie raczej nie dopadła...
Przewidywany w instrukcji spadek wydajności silnika nie wystąpił. Pracuje równo, także na postoju, braku mocy nie odczułem.
Stan licznika 35,5 kkm.
Czary? a może TDI?
....a moze zrob sobie diagnostyke ?
....
Marek_K
Posty: 43
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:26
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Wołomin

Re: System kontroli spalin

Post autor: Marek_K »

spacewalker pisze:
Marek_K pisze:Witajcie,
właśnie ta kontrolka mnie również dopadła.
Tankuję na jednej stacji, po ostatnim przejechałem już około 200 km. Dzisiaj zrobiłem właśnie 100 km w trasie, z szybkim odcinkiem. Po powrocie do miasta i trzecim kolejnym uruchomieniu kontrolka zaświeciła. Nie wierzę, że to DPF, kuna też mnie w po trasie raczej nie dopadła...
Przewidywany w instrukcji spadek wydajności silnika nie wystąpił. Pracuje równo, także na postoju, braku mocy nie odczułem.
Stan licznika 35,5 kkm.
Czary? a może TDI?
....a moze zrob sobie diagnostyke ?
Jesteś genialny jak dr House! :mrgreen:
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: System kontroli spalin

Post autor: spacewalker »

Marek_K pisze:
spacewalker pisze:
Marek_K pisze:Witajcie,
właśnie ta kontrolka mnie również dopadła.
Tankuję na jednej stacji, po ostatnim przejechałem już około 200 km. Dzisiaj zrobiłem właśnie 100 km w trasie, z szybkim odcinkiem. Po powrocie do miasta i trzecim kolejnym uruchomieniu kontrolka zaświeciła. Nie wierzę, że to DPF, kuna też mnie w po trasie raczej nie dopadła...
Przewidywany w instrukcji spadek wydajności silnika nie wystąpił. Pracuje równo, także na postoju, braku mocy nie odczułem.
Stan licznika 35,5 kkm.
Czary? a może TDI?
....a moze zrob sobie diagnostyke ?
Jesteś genialny jak dr House! :mrgreen:
..... skończył się płyn do spryskiwaczy...... stan licznik 35,5kkm .......czary :lol:
....
Marek_K
Posty: 43
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:26
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Wołomin

Re: System kontroli spalin

Post autor: Marek_K »

....a moze zrob sobie diagnostyke ?[/quote]
Jesteś genialny jak dr House! :mrgreen:[/quote]

..... skończył się płyn do spryskiwaczy...... stan licznik 35,5kkm .......czary :lol:[/quote]
dobrze, że chociaż sam sobie śmiejesz się ze swoich dowcipów... Normalnie można paść, taki masz ciężki dowcip.
Awatar użytkownika
Bart3w
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2020, o 10:59
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 189
Imię: Bartosz

Re: System kontroli spalin

Post autor: Bart3w »

Hej,

Ja miałem już dwa razy tę kontrolkę "Check engine" awaria systemu wydechowego - auto kupione styczeń 2020 przebieg 3600 km.
pierwszy raz około 800 km teraz przy 3500.
Oba przypadki wizyta w ASO i poza skasowaniem błędu informacja od pracowników, że to "czujnik NOX daje złe odczyty. No i że czekamy na aktualizację softu bo prawdopodobnie sam czujnik dobrze działa tylko komputer świruje"
Puki co producent nie ma łatki na to ale ponoć podobne cuda się działy w kodjaku i tam poprawili, serwis próbował tyle że aktualizacja z kodjaka nie pasuje do superba3.

Jak się jeszcze raz pokaże kontrolka to obiecali chociaż czujnik wymienić. Na razie jeżdżę. Spadku mocy nie było, tylko wkur#@$wia to żółte światełko na środku.

PZDR,
ODPOWIEDZ