[S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

[S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: alexyn »

Hej,

Jakiś czas temu zauważyłem problem niedomykającej się klapy elektrycznej w mojej S3 kombi. Objawy są takie, że klapa niby się zamyka, ale po chwili roleta sie odsuwa i Maxi dot pokazuje niezamknięty bagażnik. Tak jakby mechanizm niedociągał klapy do końca. Nie wiem dlaczego roleta się zwija (powinna tylko przy otwieraniu bagażnika). Wniosek taki, że klapa się zamyka i 2s później się otwiera. Chyba z 5 minut dzisiaj rano walczyłem z tym na parkingu. Autko 12 miesięczne...pierwszy tego typu problem od czasu zakupu. Ktoś miał coś podobnego? Jakaś diagnoza? Skocze do ASO w najbliższym czasie ale fajnie by było poznać wasze opinie albo wasze przypadki :-)
pastihno
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2013, o 20:10
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Wito
Lokalizacja: SO

Re: [S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: pastihno »

co prawda nie w kombi, ale mialem podobnie w liftbacku. Klapa niby sie zamykala, ale maxi-dot czesto sygnalizowal, ze klapa otwarta. U mnie rozwiazaniem byla wymiana silownikow klapy, w ramach gwarancji. Moje silowniki "tyrkotały" podczas pracy, podobno to objaw uszkodzenia. Nowe pracują cicho
JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Re: [S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: JacekZ »

Tak zasadniczo jak ta klapa od bagażnika powinna się zamykać? U mnie teraz często po prostu leci z pełną prędkością do samego końca i z dość mocnym uderzeniem zamyka bagażnik. Kiedyś chyba zawsz przed samym końcem zamknięcia zwalniała i kulturalnie się dociągała. Mam liftback'a.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: alexyn »

U mnie się zamyka powoli i na końcu delikatnie się dociąga. Teraz jakby to dociąganie nie do końca działa. Za tydzien mam wizyte w ASO to może coś poradzą. Dam znać.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: alexyn »

Byłem w ASO. Wyregulowali skobel za który chwyta zamek. Jest lepiej (prawie dobrze) ale podobno cały zamek klapy będzie do wymiany. Czeka mnie kolejna wizyta więc.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: alexyn »

Po paru miesiącach czekania, problem naprawiony. Przyczyną był zepsuty zamek w klapie. Po wymianie zamka w ASO na gwarancji, wszystko zaczęło działać tak jak kiedyś ;-)
MATEUSZ_HA
Posty: 10
Rejestracja: 23 cze 2018, o 19:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Mateusz

Re: [S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: MATEUSZ_HA »

Witam odświeżam temat
Problem mam podobny w s3 liftback klapa niby się zamyka ale jakby nie dociągła i po ok 2s słychać jak mechanizm odpuszcza ina wyświetlaczu sygnalizuje otwarty bagażnik. Sytuacja ta ma miejsce po deszczu albo przymrozku, w lato tak się nie działo.
Czy ktoś się orientuje czego to usterka: zamka? Mechanizmu dociągnia? Może wystarczy wyregulacja tylko w którym miejscu? Pozdrawiam i dziękuję za sugestie.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: alexyn »

U mnie wymienili zamek klapy przy takich objawach. Zaczęła się zamykać za każdym razem, chociaż teraz raz dociąga klapę a raz nie...
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: alexyn »

U mnie rozwiązaniem problemu niedomykającej się klapy był jeden z siłowników. Zauważyłem, że się poci...po wymianie w ASO na gwarancji, problem zniknął. Klapa zamyka się za każdym razem poprawnie.
Awatar użytkownika
Koczis
Posty: 35
Rejestracja: 20 gru 2019, o 20:25
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Kuba

Re: [S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: Koczis »

Odkopię temat.
Od czasu temperatur na poziomie zera, nie mam u siebie dociagania klapy. Nie ma to w sumie wpływu na nic, bo auto się zamyka, klapa zamknięta, ale czy to norma w chłodne dni i latem będzie ok, czy czeka mnie wymiana zamka?
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: [S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: bawl »

W liftback zauważyłem to samo. Przy chlodnym dniu jest od razu jebud, dociąg tylko jak się auto nagrzeje lub jest w okolicach +5.
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: [S3] Niedomykająca się klapa elektryczna w kombi

Post autor: arecki1338 »

Szukam zamka do elektrycznej klapy bagażnika. Jaki jest numer tej części lub może ktoś kupował i może podać linka do sklepu?
ODPOWIEDZ