Jakość tapicerki skórzanej

Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: MILeq »

U mnie w SII jest praktycznie jak nowa przy 120kkm przelocie. Nie robię z nią nic, oprócz przetarcia ze 2 razy do roku przy robieniu porządku w środku. Może używasz jakiegoś kremu do rąk, albo dezynfekujesz ręce?
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: caballero »

U mnie, po niecałym 1.3k przebiegu (auto mam niecały miesiąc) już mam wyraźna zmarszczenia na boczkach siedziska.
Widzę, że trzeba będzie sięz nią pieścić, żeby się nie rozpadła po 2-3 latach.Obrazek

Mam wrażenie, że na zdjęciu wygląda to trochę lepiej niż w rzeczywistości.



piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: piotr26 »

caballero pisze: 2 gru 2021, o 17:01 U mnie, po niecałym 1.3k przebiegu (auto mam niecały miesiąc) już mam wyraźna zmarszczenia na boczkach siedziska.
Widzę, że trzeba będzie sięz nią pieścić, żeby się nie rozpadła po 2-3 latach.Obrazek

Mam wrażenie, że na zdjęciu wygląda to trochę lepiej niż w rzeczywistości.
U mnie na jednym z foteli były takie zmarszczenia od nowości. Zostawiłem to przy odbiorze auta, mysląć sobie, że zawsze jest gwarancja w razie czego, ale po prawie 3 latach wygląda nadal tak samo. Mam tam zamontowany fotelik, więc być może ten boczek nie jest tak obciążony jakby ktoś faktcznie siedział tam bezpośrednio na siedzisku.

Po mojej stronie czyli kierowcy jest ok.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: caballero »

piotr26 pisze: 5 gru 2021, o 14:31 U mnie na jednym z foteli były takie zmarszczenia od nowości. Zostawiłem to przy odbiorze auta, mysląć sobie, że zawsze jest gwarancja w razie czego, ale po prawie 3 latach wygląda nadal tak samo. Mam tam zamontowany fotelik, więc być może ten boczek nie jest tak obciążony jakby ktoś faktcznie siedział tam bezpośrednio na siedzisku.

Po mojej stronie czyli kierowcy jest ok.
Hmm... U mnie to jest tylko na fotelu kierowcy i pasażera z przodu (gdzie najczęściej ktoś jeździ).
Pociesza trochę, że u Ciebie nie uległo dalszej degradacji.
Zobaczymy, jak się będzie rozwijać.
Mihoo
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2018, o 13:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mihoo
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: Mihoo »

orlik pisze: 20 sty 2019, o 14:06 Nie wiem, czy masz jakieś szorstkie dłonie, obrączkę czy jakość materiałów wykonania kierownicy się różni w superbach, ale u mnie przy 90 tysiącach wygląda dalej jak nowa :shock:
U mnie w przedlifcie SIII prawie 600 000 i zdecydowanie też lepiej fajera wygląda.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: artho »

U mnie ten boczek służący do wysiadania też już przy 25kkm jest nieco pomarszczony. Nie ważę 100kg ani więcej...

Natomiast wczoraj przymierzałem się do jednego Lexusa i powiem Wam, że tapicerka skórzana tahara (!) w Lexusie to kompletnie inny poziom niż skóra z Superba czy Arteona. Miękka, delikatna w dotyku, fakt, że pod spodem jest tona miękkiej pianki to już pomijam nawet. Kompletnie inny poziom. Jednak rację mają recenzenci, którzy podkreślają, że prawdziwe premium jak Lexus czy Porsche oraz Jaguar to zdecydowanie inny poziom niż takie VW/Skoda na wypasie.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, o 22:04 przez artho, łącznie zmieniany 1 raz.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: yaro_1 »

to chyba wystarczy już A6 czy bmw serii 5, albo E klasa, żeby była różnica
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: artho »

Z tego co rozmawiałem z ludźmi, którzy znają lepiej temat (bo ja Audi i BMW niezbyt znam) to Audi/BMW różnica JEST o ile sobie za nią dopłacisz - bazowe skóry nie powalają, podobnie jak VW czy Skoda.
Sdss
Posty: 519
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: Sdss »

artho pisze: 24 cze 2022, o 18:43 Z tego co rozmawiałem z ludźmi, którzy znają lepiej temat (bo ja Audi i BMW niezbyt znam) to Audi/BMW różnica JEST o ile sobie za nią dopłacisz - bazowe skóry nie powalają, podobnie jak VW czy Skoda.
Bazowa to plastik.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: mario789 »

Sdss pisze: 24 cze 2022, o 21:22
artho pisze: 24 cze 2022, o 18:43 Z tego co rozmawiałem z ludźmi, którzy znają lepiej temat (bo ja Audi i BMW niezbyt znam) to Audi/BMW różnica JEST o ile sobie za nią dopłacisz - bazowe skóry nie powalają, podobnie jak VW czy Skoda.
Bazowa to plastik.
Chińska świnia. Ja w poprzedniej e klasie (w212) miałem wspomniana wyżej chińska skore - tragedia jeśli chodzi o jakość.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: artho »

Dla potwierdzenia w Lexusie skóra Tahara (czyli luksusowa skóra bezzwierzęca, tj. eko-lux :D ) to też nie jest bazowa skóra - a z taką miałem do czynienia. Podejrzewam, że tańsze modele w bazowej mają to samo co tanie Audi czy tanie BMW (czyt: bazowe modele).
mario789 pisze: 26 cze 2022, o 19:31 Chińska świnia. Ja w poprzedniej e klasie (w212) miałem wspomniana wyżej chińska skore - tragedia jeśli chodzi o jakość.
Dzięki za potwierdzenie mario. A na Merce nawet ostatnio nie patrzę szczerze mówiąc. Poza kilkoma wybitnymi modelami nie jestem w stanie zaakceptować tego, co z marką stało się od plus minus w 2010 roku i trwa do dzisiaj, tj: ultra-trzeszczący segment C, segment D oraz segment E. Oczywiście są wyjątki, ale niestety większość C, D, E po prostu trzeszczy. Dla mnie to kasuje niestety markę - nawet taką jak Mercedes. Oczywiście to nie tylko w Mercu, BMW w okolicy 2010 roku miało ten sam problem aż po serię 7!!! I dzisiaj te smutne 7mki z okolicy 2010 roku starzeją się 3x szybciej niż takie dla przykładu E38...

Zasadniczo cieszę się ze swojego Superba i mimo, że mierzę sporo wyżej to mimo wad i niedoróbek cieszę się tanimi kosztami napraw, tanią eksploatacją i wysoką praktycznością. I mimo, że za kilka lat pewnie chętnie przytulę auto segmentu "E" pełną gębą (jeszcze nie wiem które), to zdaję sobie sprawę, że zapewne będzie ono mniej praktyczne od Superba - mimo, że podróżowało się będzie w większej ciszy i wygodzie. I nie wiem, czy Superb nie zostanie w domu i tak jako to drugie najpraktyczniejsze i tanie w eksplo auto :) :)
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: mario789 »

Ja jeśli chodzi o Mietka z takich „użytkowych” to zastanawiałem się nad kolejna e klasa 213 już z 9g bo wcześniej mialem 7g+ ale wybór znowu padł na mojego ulubionego zf 8hp 😁

W becie (f11) jakość skór o niebo lepsza niż w mietku. Owszem w stu procentach się z Tobą zgadzam, ze jakość zeszła później srendniej oczekiwanej od tego segmentu ale jak to mój serdeczny przyjaciel mawia: „motoryzacja dostaje ko gdy za robienie fur biorą się księgowi a nie inżynierowie” - i niestety coś w tym jest.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: artho »

Ale wróci na pewno, ja tam wierzę, że to taka sinusoida, raz nieco lepiej raz trochę gorzej, tylko trzeba przeczekać te gorsze lata, ewentualnie zdecydować się chwilowo na coś innego.. :)

O F11 wiem tylko tyle, że na niektóre silniki podobno lepiej uważać bo bywały wpadki, ale to już zapewne sam lepiej wiesz które :)
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość tapicerki skórzanej

Post autor: mario789 »

Z serii 5 (f10,f11) mogę pisać doktorat 😂 bez żadnego hejtu bo różnymi jeździłem autami i superbinke wspominam bardzo dobrze a niewykluczone, ze wstanę którego dnia rano i stwierdzę czas na powrót w opcji 280 w benzynie plus mody ( a dzięki kilku eleganckim Panom potencjał do wzorowania się i sprawdzonych rozwiązań jest) i znowu będzie kura na parkingu stała 😂

Co do Twojej wcześniejszej wypowiedzi oby tak było! 😁 tego sobie i Nam wszystkim życzę!
ODPOWIEDZ