Niepokojące dźwięki w kabinie i pod maską po wyłączeniu

quasarus
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2010, o 13:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Wojtek

Niepokojące dźwięki w kabinie i pod maską po wyłączeniu

Post autor: quasarus »

Mam następujący problem w swojej Skodzie Superp III Combi 4x4, 2.0 TSI 272 KM. Po zakończeniu jazdy samochodem i wyłączeniu zapłonu w kabinie długo jeszcze (do dobrych kilku minut) słychać niepokojące dźwięki, które brzmią jakby zwarcie obwodu elektrycznego (charakterystycznie rezonujący dźwięk). Trwa on dobrych kilka minut. Nagrałem ten dźwięk telefonem komórkowym, a nagranie umieściłem na dysku google'a: https://drive.google.com/open?id=14R4GD ... Xp5eJo2pEJ. W katalogu znajduje się również nagranie dźwięków, które wydobywają się pod maską, a tutaj jest jeszcze ciekawej.

Byłem z tym w ASO i powiedzieli mi, że to jest standardowe zachowanie i wynika z jakiegoś rodzaju chłodzenia, przy czym nie zapamiętałem fachowej nazwy. Z moich innych doświadczeń z ASO mam duże obawy czy to co usłyszałem jest wiarygodne. Czy ktoś miał lub ma podobne doświadczenia i wie w czym rzecz?
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Niepokojące dźwięki w kabinie i pod maską po wyłączeniu

Post autor: marasmus007 »

Masz elektryczną pompkę oleju , która pracuje po wyłączeniu silnika doprowadzając miedzy innymi do schłodzenia turbiny. Ma to bezpośredni związek z systemem Start/Stop.
quasarus
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2010, o 13:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Wojtek

Re: Niepokojące dźwięki w kabinie i pod maską po wyłączeniu

Post autor: quasarus »

To chyba nie jest kwestia układu start-stop. Wczoraj zrobiłem kilka prób, w ktorych wyłączałem ręcznie ten układ zaraz po uruchomieniu silnika. Za kazdym razem gdy kończyłem jazdę te same dźwięki wydobywały sie w kabinie i spod maski.
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Niepokojące dźwięki w kabinie i pod maską po wyłączeniu

Post autor: marasmus007 »

quasarus pisze:To chyba nie jest kwestia układu start-stop. Wczoraj zrobiłem kilka prób, w ktorych wyłączałem ręcznie ten układ zaraz po uruchomieniu silnika. Za kazdym razem gdy kończyłem jazdę te same dźwięki wydobywały sie w kabinie i spod maski.
Niezależnie czy masz włączony S/S czy nie pompka cyrkulacyjna zawsze będzie pracowała po wyłączeniu silnika. Ja mam na przykład S/S wyłączone na stałe i pompka też pracuje.
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: Niepokojące dźwięki w kabinie i pod maską po wyłączeniu

Post autor: spacewalker »

marasmus007 pisze:
quasarus pisze:To chyba nie jest kwestia układu start-stop. Wczoraj zrobiłem kilka prób, w ktorych wyłączałem ręcznie ten układ zaraz po uruchomieniu silnika. Za kazdym razem gdy kończyłem jazdę te same dźwięki wydobywały sie w kabinie i spod maski.
Niezależnie czy masz włączony S/S czy nie pompka cyrkulacyjna zawsze będzie pracowała po wyłączeniu silnika. Ja mam na przykład S/S wyłączone na stałe i pompka też pracuje.
dokładnie tak
....
ODPOWIEDZ