Najczęstsze Awarie jeszcze na gwarancji

blaster7
Posty: 44
Rejestracja: 7 mar 2019, o 22:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krzysztof

Najczęstsze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: blaster7 »

Zaczęło mnie irytować kilka problemów ale że samochód na gwarancji do listopada wypunktowałem je sobie i pojechałem do serwisu.
Zdziwiło mnie ze prawie wszystkie problemy o których mówiłem facetowi od zgłoszeń, były znane .... i są do zrobienia w ramach gwarancji....

Moja propozycja, ponieważ jak już wspomniałem gwarancje mam do listopada nie chciał bym sobie zostawić kosztów na później i może Panowie którzy już coś robili w ramach gwarancji napiszą co może mnie jeszcze zaskoczyć niebawem: Napisze swoje

1.4 150 KM:

1. Przycisk Start/Stop
2. Listwa chromowana drzwi
3. Trzeszczące klapy klimatyzacji
4. Drżenie w tapicerce ( coś przy wentylatorze)
5. Tweeter w drzwiach
6. Dekielki w felgach wymiana
7. Schowek wymiana
8. Podłokietnik wymiana
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: orlik »

1.4 150KM
z mechanicznych miałem pompę wody (w granicach 80-90tys. przebiegu). Listwy ozdobne robili podczas akcji serwisowej, ale w sumie nic się z nimi nie działo przed akcją.
z elektronicznych układ sterowania multimediami w kierownicy (pokrętła i przyciski przestały banglać - na samym początku po kilku tysiącach km) oraz trzeszczący głośnik w drzwiach kierowcy.
Oczywiście były zgłoszenia na trzaski plastików w klapie bagażnika oraz małego schowka po lewej strony kierowcy, ale i tak najlepiej samemu jest to ogarnąć.
Tak po za tym 90 tysięcy przejechane i było bezproblemowo wszystko.

2.0 272KM
przejechane prawie 10 tysięcy i na razie wszystko cacy. Za mały przebieg, żeby jeszcze ocenić, aczkolwiek pewne wady fabryczne już mogłyby wychodzić.
Jedynie w czym jest pojawiający się problem to trzeszczący plastik wirtualnych zegarów licznikowych - jeszcze mam wahania czy zgłaszać na gwarancji, czy zrobić na własną rękę wsadzając coś tam pomiędzy.
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: jimw »

blaster7 pisze:Zaczęło mnie irytować kilka problemów ale że samochód na gwarancji do listopada wypunktowałem je sobie i pojechałem do serwisu.
Zdziwiło mnie ze prawie wszystkie problemy o których mówiłem facetowi od zgłoszeń, były znane .... i są do zrobienia w ramach gwarancji....

Moja propozycja, ponieważ jak już wspomniałem gwarancje mam do listopada nie chciał bym sobie zostawić kosztów na później i może Panowie którzy już coś robili w ramach gwarancji napiszą co może mnie jeszcze zaskoczyć niebawem: Napisze swoje

1.4 150 KM:

1. Przycisk Start/Stop
2. Listwa chromowana drzwi
3. Trzeszczące klapy klimatyzacji
4. Drżenie w tapicerce ( coś przy wentylatorze)
5. Tweeter w drzwiach
6. Dekielki w felgach wymiana
7. Schowek wymiana
8. Podłokietnik wymiana
A co się działo ze schowkiem i podłokietnikiem, że były do wymiany?

U mnie (jeszcze nie rozwiązane) to brzęczenie poduszki powietrznej na kierownicy (w wąskim zakresie obrotów jak silnik jest obciążony na przykład przy ruszaniu pod górkę poduszka brzęczy). Byłem z tym na razie w ASO 2 razy. Za drugim razem twierdzili, że jest naprawione (dokręcili jakieś sprężynki pod spodem poduszki) ale niestety nie rozwiązało to problemu.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: JamesEnfield »

272, 16kkm, hatchback

Trzeszczy dach panoramiczny, skrzypialy tuleje wahacza (wymiana pomogla), skrzypi podlokietnik - na razie tyle
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: JacekRS »

JamesEnfield pisze: Trzeszczy dach panoramiczny,
A jak jest gorąco to dopiero jest rzeźnia co?:) Mam to samo. Tzn, teraz jeździ zona, więc nie bardzo się na tym skupiam nawet jak prowadzę.

Gwarant mi uznał temat dachu, ale... ASO powiedziało, że będą mi auto miesiąc trzymali, bo... raz, że nie wymieniali jeszcze dachu i by sie uczyli ,dwa, że musza wszystko przy rozbieraniu i skłądaniu fotografowac i wysyłac do gwaranta, by akceptował kazdą wymianę spinki itp itd, ile w tym prawdy... nie wiem. BTW jebnąłem tematem.

Z innych tematów, to brżeczały mi przewody paliwowe i jedme sprysk xenona od nowości nie działał - przytrzaśnięta zbiorniczkiem na płyn była rurka doprowadzająca płyn do spryska.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: JamesEnfield »

Dokladnie tak, u mnie zaczelo sie nagle po przejazdzce przez Rzym po wspanialych wloskich kraterach (oni mowia ze to drogi). :-)

Tylko przy zamknietym dachu oczywiscie ale trzeszczy na calej powierzchni i jest to powiazane z naprezeniami karoserii (czyli np przejazd przez poprzeczna nierownosc lub nagly skret kierownica.) stuki wystepuja nieregularnie w roznych miejscach.

Na briskoda wymyslili ze trzeba wypiac w tylnej czesci dachu szklanego podsufitke z ramy (nie wiem jak to dokladnie wytlumaczyc, moge potem wrzucic link) - podobno rozwiazuje to problem bo byl juz nawet koles ktory wymienil caly dach i trzeszczalo tak samo. Ja sie jeszcze nie odwazylem najpierw odwiedze serwis. :-)
blaster7
Posty: 44
Rejestracja: 7 mar 2019, o 22:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krzysztof

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: blaster7 »

A dzisiaj zauważyłem że cieknie chłodnica z klimy
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: jdef90 »

U mnie coś powietrza w kołach na dole jest mniej...

a na poważnie, praktycznie wszystkie powyższe usterki wystepują / wystepowały i u mnie. TTM
Awatar użytkownika
HansHawk
Posty: 73
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 17:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: HansHawk »

blaster7 pisze:[...]
5. Tweeter w drzwiach
Póki co, właśnie to mnie dopadło... ktoś napisał, że najlepiej samemu to ogarnąć. Jakaś instrukcja?
Aha i uściślijmy, tweeter jeszcze działa (chyba...), ale najwyraźniej się rusza, bo wyzwala niezłe doznania akustyczne prawych przednich drzwi.
blaster7
Posty: 44
Rejestracja: 7 mar 2019, o 22:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krzysztof

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: blaster7 »

Ja po zgłoszeniu 14 punktów na gwarancji czekam na auto już 2 tydzień masakra....
Marek_K
Posty: 43
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:26
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Wołomin

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: Marek_K »

Okno dachowe trzeszczy, bo całość karoserii nie domaga na skręcenie nadwozia.. Typowe w tanim i dużym aucie. Ja czekam za rozpórkę kielichów przednich. To powinno zminimalizować skręcanie...
blaster7
Posty: 44
Rejestracja: 7 mar 2019, o 22:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krzysztof

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: blaster7 »

W końcu u mnie wymienili również głośnik basowy w drzwiach
DanielM
Posty: 45
Rejestracja: 5 sie 2019, o 18:38
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: DanielM »

U mnie w liftbacku mam stukanie dachu ,słychać uderzenia nad głową kiedy lewa lub prawa strona auta wpada w nierówność lub przy zjeździe do garażu- stromy podjazd.
Nie ma znaczenia czy dach jest zamknięty, otwarty czy uchylony.
Aso 3 razy podchodziło do temu bez skutku, udało się komuś z Was rozwiązać ten temat?
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: alexyn »

U mnie w Combi MY2017:

0. Brzęczące przewody paliwowe w przedziale obrotów 1750-2000 rpm - poprawione po dwóch wizytach w ASO,
1. Wymiana zamka klapy, wymiana dociągacza klapy, wymiana teleskopu klapy,
2. Wymiana klocków tylnich (bo hałasowały),
3. Wymiana przycisku Start-Stop,
4. Znalezione miejsce korozji (widoczne bąble pod lakierem),
5. Smarowanie silniczków klap nawiewów,
6. Akcja serwisowa z kluczykiem.
7. Akcja serwisowa ze światłami (złe poziomowanie).
8. Skrzypiące na maxa przednie zawieszenie, szczególnie na hopkach poprzecznych - 3cie smarowawnie, 3ci raz oczywiście brak poprawy. ASO nie stwierdza problemu.

To tyle...
Awatar użytkownika
K-PAX
Posty: 92
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 22:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła

Re: Najczęstrze Awarie jeszcze na gwarancji

Post autor: K-PAX »

Brzęczące przewody paliwowe w przedziale obrotów 1750-2000 rpm - poprawione po dwóch wizytach w ASO

Jak to naprawili ? bo chyba to mam.


ODPOWIEDZ