Climatronic w trybie Auto

Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Climatronic w trybie Auto

Post autor: RybaDK »

Powiedzcie jak jest u was? Jak mam ustawione w trybie Auto i AC temperaturę na prawo i lewo na 22C to czuję wyraźną różnicę w temperaturze nadmuchu prawej i lewej strony dosłownie lewa chłodzi a prawa grzeje. Jak zrobię reset przez równoczesne przetrzymanie AC i nadmuch na nogi klapy się przestawią i jakiś czas jest ok , ale nie na długo.

Na prawym fotelu idę się ugotować, a serwis twierdzi że tak działa climatronic. Jak dla mnie g... prawda miałem Octavie 2 z dwustrefowym climatonic i na pewno nie było takiej różnicy temeratur.

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Climatronic w trybie Auto

Post autor: Big »

Jeśli jest na obu strefach ustawione 22 stopnie to prawidłowo działający system utrzymuje tą temp. zarówno dla kierowcy jak i dla pasażera. Nie ma możliwości aby z jednej strony grzało a z drugiej chłodziło przy tej samej temp.
Serwis jak to serwis, nie wie co i jak to gada głupoty, bo nie maja cywilnej odwagi przyznać się że im się nie chce albo nie maja o tym pojęcia.
Prawdopodobnie zepsuł się, albo zawiesił silnik sterujący klapami ciepło/zimno.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Climatronic w trybie Auto

Post autor: RybaDK »

Zastanawia mnie to że jak wyłączę AUTO to temperatury się wyrównują.

Czy są jakieś inne czujniki temperatury wewnętrznej po za tym oczkiem w centralnej gałce?

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Climatronic w trybie Auto

Post autor: Big »

To coś jest nie tak. Temperatury powinny się wyrównywać po wciśnięciu przycisku "sync".
Na podszybiu jest czujnik nasłonecznienia wnętrza.
ODPOWIEDZ